Wnętrze zainspirowane tajemniczym lasem i jego kolorami

Wnętrze zainspirowane tajemniczym lasem i jego kolorami

Inspiracją do powstania projektu był tajemniczy, ciemny las. Królują tutaj: leśna zieleń, ciemne drewno, szarość i czerń. Elegancji nadają detale w postaci złota, a charakteru nawiązania do stylu industrialnego. Połączenie naturalnych materiałów, ciemnej palety kolorów oraz dekoracyjnych akcentów, pozwoliło na uzyskanie spójnej, eleganckiej aranżacji, której przy tym nie brakuje energii. Wnętrza stworzyły architektki Angelika Front i Katarzyna Domańska z pracowni Decoroom.

Dark Nordic: wyjątkowo klimatyczna odsłona stylu skandynawskiego

leśna zieleń
Proj.: Decoroom; Fot.: Fotografka.pl – fotografia wnętrz / wnetrzawobiektywie; Stylizacja: Maria Szymańska / wnetrzawobiektywie

Pełne kontrastów z nutą retro

Motywem przewodnim mieszkania jest beton, który pojawia się nawet na drzwiach, tworząc monolityczną powierzchnię. Ważną rolę we wnętrzach odgrywa również motyw butelkowej zieleni, która ożywia pomieszczenia. Całość dopełniają precyzyjnie aplikowane akcenty w kolorze złota: na przykład oświetlenie czy doniczki. Zabudowę meblową wykonano na wymiar w stolarni należącej do pracowni Decoroom. Pozwoliło to maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i dostosować ją do stylu życia inwestora. Wszystkie meble utrzymano w jednej tonacji ciemnego antracytu. W kuchni blaty wykonano z laminatu imitującego stare drewniane deski. Szafy wyposażono w masywne uchwyty z czarnego metalu, co dodatkowo podkreśla industrialną estetykę mieszkania.

leśna zieleń
Proj.: Decoroom; Fot.: Fotografka.pl – fotografia wnętrz / wnetrzawobiektywie; Stylizacja: Maria Szymańska / wnetrzawobiektywie

Czarna kuchnia – dla kogo?

Wypoczynek w lesie

Strefę wypoczynkową dopracowano w najmniejszych detalach – wszystko po to, aby nadać jej przytulny charakter, sprzyjający wypoczynkowi. Ściany utrzymano w odcieniach szarości i kojącej, przygaszonej butelkowej zieleni. Podobny zielony odcień ma duża, komfortowa sofa, na której znalazły się miękkie welurowe poduszki w kilku różnych, ale stonowanych i spójnych kolorach. Te same odcienie powtarzają się na dywanie. Spójnym akcentem strefy wypoczynkowej jest biokominek, który podkreśla relaksacyjny charakter tego zakątka mieszkania. Ze strefą wypoczynkową łączy się kuchnia z jadalnią, tworząc przestrzenną, wspólną strefę dzienną. Do drewnianego stołu dobrano komfortowe krzesła ze złotym stelażem i welurowymi obiciami w odcieniu butelkowej zieleni, które korespondują z kanapą i ścianą w strefie wypoczynkowej. Minimalistyczną kuchnię wydzielono dzięki zastosowaniu kontrastującej, ciemnej zabudowy meblowej. Dodatek drewna i ciepłe oświetlenie przełamuje jej surowy charakter.

Komfortowa i funkcjonalna strefa prywatna

Idąc dalej w głąb mieszkania, przechodzimy do jasnego gabinetu, czyli miejsca pracy. Tu z kolei zastosowano połączenie neutralnej bieli i czerni. Aby nadać tej części mieszkania lekkości, zdecydowano się na wyburzenie ściany. Jej funkcję pełni szklana zabudowa z drzwiami. Dzięki temu udało się wizualnie powiększyć przestrzeń. Zieleń to doskonały kolor do zastosowania w strefach przeznaczonych na relaks. Z tego powodu przygaszoną butelkową zieleń przemycono również w sypialni. Centralnym punktem wnętrza jest obszerne łóżko. Nie zabrakło tu również sporej przestrzeni do przechowywania. Część ścian pokrywa szary beton, spójny z pozostałymi pomieszczeniami.

Zielona sypialnia – urządzamy oazę relaksu | Inspiracje i wybór produktów

leśna zieleń
Proj.: Decoroom; Fot.: Fotografka.pl – fotografia wnętrz / wnetrzawobiektywie; Stylizacja: Maria Szymańska / wnetrzawobiektywie

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki: jedna z wanną i druga z prysznicem. Obydwa pomieszczenia utrzymano w surowej, szarej kolorystyce. Ściany i podłogi pokrywają szare płytki imitujące beton. W łazience z wanną przemycono nawiązanie do industrialnej stylistyki dzięki frontom szafek, naśladujących metal. W obydwu łazienkach dobrano białą ceramikę oraz chromowaną armaturę.


Projekt wnętrza: Angelika Front, architekt wnętrz Decoroom
Projekt kuchni: Katarzyna Domańska, architekt wnętrz Decoroom
Zdjęcia: Fotografka.pl – fotografia wnętrz / wnetrzawobiektywie
Stylizacja: Maria Szymańska / wnetrzawobiektywie

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków