Współczesna funkcjonalność nawiązująca do mid-century | Proj.: Agata Popieluch

Współczesna funkcjonalność nawiązująca do mid-century | Proj.: Agata Popieluch

Para, która stanęła przed wyzwaniem wykończenia i zaaranżowania swojego nowego mieszkania na poznańskiej Śródce, pragnęła połączyć współczesną funkcjonalność i prostotę z designem nawiązującym do okresu mid-century. Niezbędna okazała się pomoc Architektki wnętrz Agaty Popieluch, która nie tylko zaproponowała nowy układ deweloperskiego lokalu, ale stworzyła w nim klimat, na którym zależało Inwestorom. Projekt mieszkania został dopasowany do aktywnego stylu życia właścicieli, wnętrze wypełniono wygodnymi i funkcjonalnymi meblami, a także taką ikoną designu jak fotel 366 projektu Józefa Chierowskiego. Nie zabrakło tu ciekawych kontrastów i akcentów barwnych, a całość dopełniają grafiki, rośliny i dodatki, tworzące przytulny klimat.

 Agata Popieluch
Proj.: Agata Popieluch; fot. @migdal.studio

Mid-century modern – jak przenieść ten styl do współczesnych wnętrz

Sprawna adaptacja

Mieszkanie deweloperskie o powierzchni 82 m2,wymagało sporych zmian w układzie ścian. Architektka zaproponowała zastąpienie dwóch długich i wąskich pokoi, jedną dużą sypialnią z przestrzenią do pracy. Pierwotną toaletę powiększono tak, by zmieściła się w niej wanna, dzięki czemu, każdy z domowników zyskał własną, niezależną łazienkę. Kolejnym ciekawym zabiegiem było przeniesienie wejścia do pokoju gościnnego, co pozwoliło wygospodarować wygodną wnękę na zabudowę pralki. Ważnym aspektem projektu było stworzenie miejsc do przechowywania pokaźnej kolekcji literatury. Poza wykonanymi na wymiar regałami w salonie, w części biurowej i w korytarzu, nad każdą z szaf na ubrania i sprzęt sportowy przewidziano dodatkową, otwartą wnękę na książki.

Sercem mieszkania jest otwarta część dzienna z wyjściem do ogródka. Aneks kuchenny został wpisany w płytką niszę, co pozwoliło na optyczne oddzielenie tej strefy od salonu. Stół z krzesłami, ustawiony w centrum pomieszczenia, koresponduje z zabudową kuchenną. Po przeciwnej stronie została zorganizowana domowa winiarnia z barkiem, chłodziarką, otwartą szafką na butelki oraz zamkniętą na kieliszki.

Projekt współczesnej willi z czarną łazienką i piwniczką na wino

Barwny twist

Dużą rolę w aranżacji wnętrz odgrywają kontrasty. Stonowaną bazę w kolorach ziemi zestawiono z mocnymi kolorami takimi jak soczysta zieleń i jasny błękit. Część dzienna i korytarze pozostały neutralne: złamana biel, dębowy parkiet ułożony w jodełkę, szare lastryko z drobnym wzorem oraz beżowe ściany. Fornirowane, frezowane fronty dolnych szafek kuchennych w karmelowym kolorze, zestawiono z prostymi, beżowymi frontami szafek górnych, fakturą marmuru na blacie i ścianach oraz białymi sprzętami. Jasny, dębowy stół, chromowane elementy krzeseł i uchwytów meblowych, plecionka wiedeńska oraz szkło ornamentowe zastosowane do wykończenia zabudowy barku, definiują założoną przez właścicieli stylistykę retro. Barwne szaleństwo można znalezć w sypialni i pokoju gościnnym. Błękit i zieleń stanowią mocne akcenty kolorystyczne, do których nawiązują dodatki w salonie – obraz autorstwa Małgorzaty Łodygowskiej i niebieskie poduszki.

 Agata Popieluch
Proj.: Agata Popieluch; fot. @migdal.studio

Dwie łazienki

Łazienki mieszkania znacznie różnią się od siebie – jednak architektka zadbała, by posiadały punkty wspólne. Aranżacje tych pomieszczeń łączy lamperia z białych płytek, obłe formy oraz biało-czarne detale. Pierwsza z łazienek, powyzej linii płytek została pomalowana na jasno-niebieski kolor. Podłogę pokrywa mozaika z popularnych gorsecików, a w roli szafki podumywalkowej występuje komoda w tylu retro – co stanowi nawiązania do estetyki mid-century. Całość dopełniają złote akcenty: armatura, okucia meblowe oraz kinkiet. W drugiej łazience kwadratowe płytki ułożono na mijankę i podkreślono czarną fugą. Ponad nimi widoczna jest ściana w kolorze brzoskwiniowym, a podwieszana szafka z umywalką poisiada klasyczne jasne fronty z frezowaniem.

Łazienki z elementami vintage – Zamów Aranżację!

 Agata Popieluch
Proj.: Agata Popieluch; fot. @migdal.studio
 Agata Popieluch
Proj.: Agata Popieluch; fot. @migdal.studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków