Nikogo nie dziwi, że w okresie rozkwitu kariery zawodowej chcemy mieszkać w dużym mieście – blisko centrum wydarzeń, a później nasze myśli kierują się w zaciszne podmiejskie destynacje z dostępem do prywatnego ogrodu. A co jeśli postąpimy zupełnie odwrotnie? W realizacji tego mało popularnego pomysłu pomogła architekt Agata Brach. W efekcie powstało bardzo stylowe mieszkanie, którego styl w największym skrócie można określić jako elegancki loft.
Cały dobytek domu w 75 – metrowym mieszkaniu – to nie mogło się… nie udać
Inwestorzy, który zwrócili się do Agaty Brach, postanowili wyprowadzić się z domu wolnostojącego, gdy tam zrobiło się pusto… Dzieci wyprowadziły się i nic nie było w stanie wypełnić przestrzeni o wiele za dużej dla dwóch osób.
Jedyny problem jaki mieli to… jak zmieścić cały dom w 75 – metrowym mieszkaniu? Jednak przecież wiemy, że nie z takimi wyzwaniami muszą mierzyć się w codziennej pracy architekci. I tym razem obawy były zupełnie niepotrzebne, co udowadniają zdjęcia z realizacji, za którymi stoi zdolny duet Fotomohito.
Oświetlenie w loftowym klimacie
Archlines od SternLight – ulubiony system oświetleniowy architektów >>
W domach z betonu…
Wrażenie dużej przestrzeni, która jest największą zaletą domów wolnostojących, udało się uzyskać dzięki wyburzeniu ściany dzielącej salon i sypialnię. Zamiast nieprzepuszczalnych światła pustaków pojawiło się industrialne przeszklenie. Tym samym strefa dzienna zyskała oddech. A w razie potrzeby większej prywatności, tuż przy szklanym przepierzeniu od strony sypialni są do dyspozycji zasłony.
Produkty inspirowane wnętrzem
Aranżacja z czerwoną cegłą w tle
Motywem przewodnim projektu, który pojawia się w niemalże każdym pomieszczeniu jest czerwona cegła, którą uspokajają białe połacie sąsiadujących ścian. W strefie wypoczynkowej centrum stanowi welurowa sofa. Tuż obok dodatkowe miejsca do siedzenia zapewnia fotel z wysokim oparciem i pufa. Ściana telewizyjna jest minimalistyczna. Charakteru nadaje jej szafka rtv z drapowanym frontem, który kontrastuje z jeszcze bardziej dynamicznym chevronem obecnym na doniczce.
Czerwona cegła, na tle której znalazła się przeszklona witryna, zaznacza obecność innej strefy funkcyjnej, jaką jest jadalnia. Dobrze zaprojektowane oświetlenie jeszcze bardziej porządkuje otwartą przestrzeń. Nad wypoczynkiem architektka zdecydowała się na industrialne projektory umieszczone na szynoprzewodzie, natomiast nad stołem zawisły kultowe oprawy marki Gubi, które nadają aranżacji eleganckiego sznytu.
Produkty inspirowane wnętrzem
Kuchnia za czarną wyspą
Aneks kuchenny jest oddzielony od salonu mocną w formie czarną wyspą i metalowym nawisem na kwiaty. Monochromatyczny charakter kuchni podkreślają płytki wielkoformatowe inspirowane hiszpańskim marmurem. Czerwona cegła wraz z oświetleniem technicznym akcentują industrialny charakter projektu.
Płytki wielkoformatowe rekomendowane przez IH
Przytulna sypialnia
Aranżacja sypialni w każdym detalu koresponduje z wystrojem całego mieszkania. Jej sercem jest nowoczesne łóżko z tapicerowanym na szaro zagłowiem. Idealna harmonia loftowych elementów, które są zimne w odbiorze z ciepłymi tekstyliami, pozwoliła na stworzenie przytulnego wnętrza, które jednak nie wyłamuje się ramom stylistycznym, jakie założono w projekcie.
Przytulne, gęsto marszczone zasłony wchodzą w ciekawy dialog z designerskim grzejnikiem o ciekawej fakturze. „Kropką nad i” wnętrza są kinkiety marki Vibia.
Produkty inspirowane wnętrzem
Loftowa łazienka w przytulnym wydaniu
W aranżacji łazienki dominują ciemne kolory, takie jak szarość, czerń i grafit. Pożądanego ciepła nadają jej drewniane elementy a także faktura płytek ściennych. Wzór garniturowej jodełki sprawia, że płytki te wyglądają jak ciepła w odbiorze, miękka tapeta.
Czarne baterie łazienkowe idealnie wpisują się w charakter loftowych wnętrz. Oferowana przez showroomy z Grupy Internity Home, armatura HushLab z linii Siena Black charakteryzuje się najlepszym stosunkiem jakości do ceny || Sprawdź >>
Produkty inspirowane wnętrzem
Zobacz // próbki i ekspozycję