Metamorfoza pokoju Julki | proj. Agata Brach Architekt

Metamorfoza pokoju Julki | proj. Agata Brach Architekt

W dzisiejszym wpisie zaprezentujemy spektakularną metamorfozę jednego pomieszczenia, a konkretnie małego królestwa 10 – letniej Julki. Wnętrze tonące w różach (i zabawkach) arch. wnętrz Agata Brach odmieniła w pastelowy azyl, który pomimo dość ograniczonego metrażu spełnia różnorodne funkcje. Po zmianach, dziewczynka znów polubiła swój pokój a dzięki wygospodarowanemu kącikowi pod łóżkiem znajdującym się na mini antresoli, może swobodnie przyjmować koleżanki. 

 

Metamorfoza pokoju Julki | proj. Agata Brach Architekt
Metamorfoza pokoju Julki | proj. Agata Brach Architekt

 

Potrzeba matką wynalazków

Jula, jak większość dziewczynek, do pewnego momentu, uwielbiała róż – co zresztą widać na zdjęciu sprzed metamorfozy. Jednak przyszedł moment, gdy zapragnęła zmiany, która wynikała nie tylko ze zmiany upodobań, ale również nowych potrzeb, jaką jest chociażby więcej miejsca do nauki. 

 

Pokój jest dość wąski i długi, a my musieliśmy go przearanżować funkcjonalnie. Julka zdecydowanie potrzebowała więcej miejsca do nauki z dobrym oświetleniem. Chciała też pozbyć się części starych zabawek i znaleźć miejsce do schowania tego, co nie musi być na widoku.

arch. Agata Brach

 

proj. Agata Brach Architekt | zdj.: Jakub Nanowski
proj. Agata Brach Architekt | zdj.: Jakub Nanowski

 

Wielofunkcyjna przestrzeń pełna ładu i harmonii

Patentem na optymalne rozmieszczenie różnych stref, było zastosowanie schematu podwieszanego łóżka. Dzięki temu rozwiązaniu dziewczynka zyskała pod spodem miejsce do przyjmowania koleżanek. Kącik do nauki z kolei udało się wygospodarować pod oknem. Po całej jego długości znalazło się długie biurko z wbudowanymi szufladkami wykonane przez stolarza ze sklejki.

 

5 pokoi dziecięcych, a każdy w innym stylu – Zamów aranżację >>

 

 

W pokoju nastolatki nie mogło również zabraknąć miejsca na ekspozycję dyplomów i rysunków. W tym celu przy biurku pojawiła się dekoracyjna krata, na której Julka może doczepiać swoje prace. 

 

 

Pastelowy raj

Jak wspomina architekt, jednym z ważniejszych elementów metamorfozy było uspokojenie kolorystyczne wnętrza. Wyrazisty róż w nadmiarze, niestety, ale męczy, co nie sprzyja skupieniu czy wypoczynkowi po całym dniu wyzwań. Stąd we wnętrzu zagościły pastelowe odcienie, które w połączeniu z naturalnymi teksturami, tworzą harmonijny wystrój. 

 

Zabawki, które do tej pory były tak naprawdę wszędzie, powędrowały do zamykanej szafy. W efekcie łatwiej utrzymać porządek w pokoju. 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków