10 inspiracji na bardzo oryginalne łazienki z dużą wanną | IH - Internity Home

10 inspiracji na bardzo oryginalne łazienki z dużą wanną

 10 bardzo eleganckich i nietuzinkowych projektów łazienek

Przedstawiamy 10 najnowszych projektów, które zrobiły na nas duże wrażenie swoją nietuzinkowością, elegancją i funkcjonalnością. Postaramy się Was zainspirować łazienkami w różnych stylach. Piękna łazienka, udany projekt decydują o przyjemności użytkowania i funkcjonalności wnętrza. Zapoznajcie się z projektami, a także biurami architektonicznymi, które stawiają na oryginalność i świetne wykonanie.

Tapeta w łazience

Surowość a jednocześnie nostalgia i elegancja została zawarta w tym bardzo oryginalnym projekcie łazienki. Nietuzinkowa i nieszablonowa dla osób ceniących sobie dobry design. Architekta Małgorzata Niedzielska   postawiła na połączenie klasycznej szarości ze złotymi, lekko postarzanymi bateriami oraz bardzo ciekawą umywalką stojącą na mosiężnych, delikatnych nóżkach. Nowatorskim rozwiązaniem jest zainstalowanie prysznica zaraz obok wanny.  Na ścianie nad wanną, tuż obok obłędnego widoku na las, znajduję się nasza ulubiona tapeta  Wall and Deco seria Niveum. przeznaczona do stosowania we wnętrzach narażonych na wilgoć.

Projekt łazienki z tapetą Małgorzata Niedzielska
Projekt łazienki z tapetą Małgorzata Niedzielska

Jaki rodzaj wanny wybrać?

Jeśli już podjęliśmy decyzję i w naszej łazience ma znaleźć się wanna, powinniśmy rozważyć, jaki model najbardziej będzie do niej pasował – gdzie będzie zamontowany i ile miejsca może zająć. Pod uwagę musimy wciąć zarówno rozmiar, jak i kształt, które powinny być dostosowane do wnętrza oraz preferencji domowników. Teraz możemy również i kolor. Wanna nie musi być biała!

Kolor roku 2019 Living Coral i wzór na ścianie w towarzystwie kolorowej różowej ceramiki dopełnia przepiękna złota armatura. Łazienka niezwykle elegancka i funkcjonalna zaprojektowana przez architekt Agnieszka Gajkowska.

Projekt łazienki architekt Agnieszka Gajkowska
Projekt łazienki architekt Agnieszka Gajkowska
Projekt łazienki architekt Agnieszka Gajkowska
Projekt łazienki architekt Agnieszka Gajkowska
Projekt łazienki architekt Agnieszka Gajkowska
Projekt łazienki architekt Agnieszka Gajkowska

Lastryko i karmel

Różnorodne wzory, tłoczenia i kolory – kafelki to pierwsze, co rzuca się w oczy po wejściu do łazienki. To właśnie one w dużej mierze definiują styl naszego wnętrza, pokrywając jego ściany i podłogę. Łazienka na pierwszy rzut oka minimalistyczna, ale jej odbiór jest ciepły poprzez wybranie karmelowego koloru na ściany oraz dobranie znakomitej podłogi lastryko. Mistrz eleganckiego i wyszukanego minimalizmu architekt Ivan Leskov.

Łazienka projekt Ivan Leskov
Łazienka projekt Ivan Leskov
Łazienka projekt Ivan Leskov
Łazienka projekt Ivan Leskov

W stylu retro

Kobieca i romantyczna łazienka to projekt znanej architekt Anna Koszela. Jej projekty są pod każdym względem wyjątkowe. Tworzy wnętrza z duszą, niepowtarzalne, nie znajdziecie dwóch podobnych!

Projekt to wizualizacja architekt Anny Koszeli – nie posiadamy tej tapety w sprzedaży!

Projekt łazienki Anna Koszela Architekt
Łazienka w domu jednorodzinnym projekt Spacelab
Łazienka w starej odnowionej kamienicy
Łazienka w starej odnowionej kamienicy

Funkcjonalna, przytulna przestrzeń!

Duża łazienka wymaga dobrego projektu, by była funkcjonalna, przytulna i wygodna. Funkcjonalnie zaprojektowany układ łazienki będzie decydował o tym, czy poczujemy się w niej naprawdę komfortowo. Duże łazienki stwarzają możliwość wyraźnego podziału na dwie strefy: sanitarno-kąpielową (strefa umywalkowa WC i bidetu oraz strefa kabiny prysznicowej i wanny), zwaną mokrą oraz wypoczynkową, zwaną suchą. W trosce o wystrój łazienki i współgranie ze sobą obu stref, podczas jej urządzania należy zadbać o harmonię pomiędzy przestrzenią a funkcjonalnym wyposażeniem łazienki.

Projekt łazienki Tilla Architects
Projekt łazienki Tilla Architects

PRZYSZŁOŚĆ ARCHITEKTURY LEŻY W PŁYTKACH WIELKOFORMATOWYCH

 

JMW Architekci
JMW Architekci
Projekt łazienki architekt Bartek Włodarczyk
Projekt łazienki architekt Bartek Włodarczyk

Drewno w łazience

Łączenie elementów z pozoru do siebie niepasujących to kwintesencja najbardziej popularnego stylu tego roku – eklektyzmu. Niech jednak nie zwiedzie nas sprawiająca wrażenie chaosu estetyka. Żaden element nie pojawia się tutaj przypadkowo. Starannie przemyślane bogate połączenia odważnych faktur, kolorów, wzorów czy materiałów.

Wow Design kolekcja 60º
Wow Design kolekcja 60º
Wow Design kolekcja 60º

Zobacz wszystkie kolekcje płytek „WOW DESIGN”

Wanny wolnostojące wymagają tylko niewiele więcej przestrzeni niż wanny do zabudowy. Wyglądają do tego stylowo i elegancko.Choć z reguły decydujemy się na klasyczne, białe wanny na rynku są dostępne liczne wersje kolorowe. Dotyczy to głównie wanien wolno stojących, które zazwyczaj dostępne są w różnych kolorach obudowy np. Villeroy & Boch dostępne w naszych salonach.

Duże łazienki mają miejsce na wygodne wyposażenie. Jak urządzić łazienkę praktycznie i estetycznie? Bardzo praktyczne jest umieszczenie w dużej łazience dwóch umywalek, szczególnie, gdy korzysta z niej więcej niż jedna osoba. Dwie umywalki pomagają rozładować poranną gorączkę przed wyjściem do pracy czy do szkoły. Model umywalki (umywalek) dobieramy kierując się przede wszystkim względami użytkowymi i estetycznymi wyposażenia łazienki. Jeśli będzie służyła tylko do mycia rąk i zębów, możemy wybrać model średniej wielkości i głębokości, z wiszącą baterią sztorcową umieszczoną bezpośrednio na urządzeniu. Jeżeli lubimy myć głowę w umywalce, musimy szukać modelu umywalki dużego i głębokiego, z baterią mającą ruchomą końcówkę, wyciąganą na elastycznym sznurze prysznicowym. Model umywalki powinien dobrze się komponować z pozostałym wyposażeniem strefy sanitarnej i wypoczynkowej w łazience.

 

DWIE UMYWALKI W ŁAZIENCE, CZY TO DOBRE ROZWIĄZANIE?

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków