Biały Tulipan – kolekcja łazienkowa Philippe Starcka dla marki Duravit

White Tulip to pierwsza kompletna łazienka, stworzona w całości przez wybitnego designera Philippe Starcka dla marki Duravit. Niezwykła forma wszystkich elementów z serii nawiązuje do organicznej sylwetki kwitnącego tulipana i emanując niemal rzeźbiarskim charakterem. Wyraziste detale i pierwszorzędne wykonanie spełniają nawet najwyższe standardy. Dzięki zdolności łączenia się z szeroką gamą stylów, wszechstronny design serii White Tulip jest idealny do każdego wnętrza – od miejskiego loftu po wyrafinowaną atmosferę w typie modern rustic.

Philippe Starck Duravit
Kompletna seria łazienkowa zainspirowana jest organiczną formą kwitnącego tulipana.

La Différence czyli Biały Tulipan 

Ceramika zaprojektowana przez Philippe Starck dla marki Duravit, zachwyci każdego konesera wyjątkowych wnętrz. Uwagę zwraca przede wszystkim monolityczna konstrukcja wolnostojącej umywalki ceramicznej. W razie potrzeby można ją przymocować do ściany lub do podłogi. Natomiast okrągła umywalka nablatowa zachwyca estetycznym, delikatnie opadającym na zewnątrz brzegiem. Kolejna w serii White Tulip, umywalka prostokątna, również odzwierciedla tę formę (kiedy patrzymy na nią od góry). Model ten występuje w dwóch rozmiarach, każdy dostępny również jako umywalka meblowa, podobnie jak mała umywalka do rąk, która uzupełnia asortyment.

Umywalka wolnostojąca z delikatnie opadającym na zewnątrz brzegiem.

Wanna wolnostojąca z bezszwową obudową akrylową odzwierciedla formę ceramiki. Wersja owalna dostępna jest w dwóch rozmiarach: 1800×800 mm, oraz 1600×900 mm do mniejszych pomieszczeń. Okrągła wanna o średnicy 140 cm zapewnia przestronne wnętrze.

Łazienka w stylu organicznym – jak wprowadzić naturę do wnętrza

Philippe Starck Duravit – piękno i higiena

Dopasowane miski toaletowe wiszące i stojące, bidety oraz pisuar uzupełniają ceramikę serii White Tulip. Toalety są wyposażone w nową technologię HygieneFlush. Niezależne testy pokazują, że ta nowa technika spłukiwania optymalnie czyści całą wewnętrzną powierzchnię toalety. Idealnie dopasowany przepływ wody tworzy wir, który gwarantuje idealne spłukiwanie przy użyciu zaledwie 4,5 litra wody. Wszystkie nowe toalety HygieneFlush są standardowo wyposażone w glazurę ceramiczną HygieneGlaze, aby zagwarantować jeszcze większą higienę. HygieneGlaze zapewnia, że ok. 90% bakterii (np. e. coli) jest usuwanych po sześciu godzinach, a ok. 99,9% po 24 godzinach. Wyjątkowa jakość White Tulip znajduje również odzwierciedlenie w nowej dożywotniej gwarancji, którą Duravit oferuje na elementy ceramiczne w ofercie dla wybranych krajów.

Dopasowane miski toaletowe wiszące i stojące, bidety oraz pisuar uzupełniają ceramikę serii White Tulip.

Meble łazienkowe dopracowane w każdym calu

Meble łazienkowe z kolekcji White Tulip są równie niezwykłe, jak cała seria. Ukośne, niezwykle starannie wykonane krawędzie świadczą o precyzyjnej kompozycji szafek łazienkowych. Meble dostępne są  w szerokości od 350 do 1300 mm oraz w pięciu wysokiej jakości kolorach. Alternatywnie na fronty można wybrać wykończenie z litego drewna w postaci naturalnego dębu lub orzecha amerykańskiego. Satynowo-matowe wykończenia mają niezwykła cechę: drobne rysy na tych specjalnych lakierach „znikają” niemal automatycznie, dzięki czemu meble zawsze wyglądają jak nowe. Dodatkowo innowacyjna powłoka chroniąca przed odciskami palców ułatwia czyszczenie i pielęgnację. Charakterystyczny chromowany uchwyt stanowi dopełnienie eleganckiego wyglądu. Może on kontrastować z matowymi lakierami i powierzchniami z litego drewna lub stanowić efektowny element na lakierze o wysokim połysku. Szuflady wyposażone w uchwyty z pierścieniem zamykają się samoczynnie. Wariant bez uchwytu jest również wyposażony w technologię tip-on, umożliwiającą otwieranie szuflad delikatnym dotknięciem. Automatyczne oświetlenie wnętrza włącza się lub wyłącza po otwarciu lub zamknięciu szuflady. Dodatkowe praktyczne miejsce do przechowywania oferowane jest w połączeniu okrągłej umywalki meblowej z dopasowaną szafką podumywalkową, dostępną we wszystkich wykończeniach mebli White Tulip. Również kolor półek można dowolnie dobierać. Dodatkowym elementem wyposażenia jest stojąca chromowana konsola z drewnianymi półkami, do której dodatkowo można przymocować jeden lub dwa okrągłe wieszaki na ręczniki po bokach.

Philippe Starck Duravit

Płytki w kolorach natury – STYLEBOOK 2021!

Kompleksowe wyposażenie łazienki od Philippe Starcka dla Duravit

Lustra z serii White Tulip są dostępne w wersjach sterowanych za pomocą czujnika lub aplikacji. Szkło lustrzane ma ciekawy wygląd, który sprawia, że powierzchnia lustra wokół oświetlonego obszaru wydaje się niemal przezroczysta. Barwę światła można zsynchronizować z innymi lampami podłączonymi w części mieszkalnej i sterować za pomocą aplikacji „Casambi”, która stała się popularna w inteligentnych domach. Ta funkcja może służyć do przyciemniania luster oraz włączania i wyłączania ich ogrzewania.


White Tulip obejmuje również pierwszą serię baterii opracowaną przez Philippe Starcka dla Duravit. Konsekwentnym elementem projektu jest uchwyt w kształcie tulipana, który odzwierciedla kształt umywalek i wanien. Dzięki polerowanej powierzchni jest wyjątkowo łatwy i przyjemny w obsłudze, a 160 drobno grawerowanych pionowych pasków daje naprawdę wyrafinowany efekt. Baterie umywalkowe są dostępne w różnych „komfortowych” wysokościach S, M i XL. Zakres Obejmuje również baterie bidetowe, prysznicowe i wannowe.
Niezwykły design serii White Tulip doda szyku każdemu wnętrzu. Innowacyjne technologie, takie jak HygieneFlush, HygieneGlaze, technologia tip-on, a także podgrzewanie lustra i sterowane za pomocą aplikacji oświetlenie, dopełniają dobrego samopoczucia.

Philippe Starck Duravit

 

Więcej informacji o serii: https://www.duravit.pl

Duravit AG

Założona w 1817 roku w Hornbergu w Szwarcwaldzie firma Duravit AG, jest dziś wiodącym międzynarodowym producentem designerskich łazienek. Firma działa w ponad 130 krajach na całym świecie i bazuje na innowacjach w dziedzinie znakomitego projektu, technologii poprawiającej komfort użytkowania i najwyższej jakości materiałach. We współpracy z uznanymi międzynarodowymi projektantami, takimi jak Philippe Starck, sieger design, Kurt Merki Jr., Christian Werner, Matteo Thun and Cecilie Manz, firma tworzy wyjątkowe łazienki, które nieustannie poprawiają jakość życia ich użytkowników. Asortyment Duravit obejmuje ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, wanny i brodziki, systemy wellness, deski sedesowe z funkcją mycia, baterie i akcesoria oraz stelaże podtynkowe.

Philippe Starck

Philippe Starck, światowej sławy twórca o wielopłaszczyznowej inwencji, zawsze koncentruje się na tym, co istotne, na swojej wizji: tworzenie, niezależnie od formy, musi polepszać życie jak największej liczby ludzi. Ta filozofia uczyniła go jednym z pionierów i centralnych postaci koncepcji „demokratycznego projektowania”. Dzięki swojej płodnej pracy we wszystkich dziedzinach, od produktów codziennego użytku (meble, wyciskarka do cytrusów, rowery elektryczne, indywidualna turbina wiatrowa), po architekturę (hotele, restauracje), inżynierię morską i przestrzenną (mega jachty, moduł mieszkalny dla prywatnej turystyki kosmicznej), nieustannie przesuwa granice i wymagania designu, stając się jednym z najbardziej wizjonerskich i uznanych twórców międzynarodowej sceny współczesnej. 

Zapytaj // naszego eksperta

Marcin Jaczewski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków