Całoroczne domki Mooti bez pozwolenia na budowę
Mooti

Całoroczne domki Mooti bez pozwolenia na budowę

Coraz częściej ludzie szukają alternatywy dla tradycyjnego budownictwa, którą nierzadko okazują się małe, energooszczędne domki inspirowane duńskimi hytte, dodatkowo niewymagające pozwolenia na budowę. A wyobraźcie sobie, że zamawiacie konkretny projekt, po czym gotowy do zamieszkania dom zostaje przetransportowany na waszą działkę. Opisana sytuacja nie jest efektem mojej bujnej wyobraźni, a rzeczywistości. Poznajcie domki Mooti. 

 

Główna idea MOOTI

Firma Mooti zajmuje się produkcją modułowych domków (Internity Home nie sprzedaje tych domków), które można dopasować do własnych preferencji i potrzeb. Niezależnie od możliwości indywidualizacji projektu, wszystkie charakteryzują się niezwykłą prostotą i smakiem, a ponadto budową szkieletową, dzięki której domki są mobilne. Można je transportować i stawiać na dowolnym gruncie. Największym atutem jest prefabrykacja, która zapewnia wysoką jakość, minimalizując koszty budowy. Oprócz tego powstaje minimalna ilość odpadów, a użyte do konstrukcji drewno pochodzi od certyfikowanych dostawców.  Korzystając z usług budowlanych i transportowych jesteśmy odpowiedzialni wyłącznie za wybór projektu. Oznacza to, że nie musimy nadzorować przebiegu prac budowlanych, a po ustalonym w umowie okresie realizacji zamówienia, otrzymujemy gotowy produkt, którego montaż i usytuowanie na działce zajmuje około trzech dni. Do wyboru są trzy rozmiaru domków: Mooti S, M i L. Dzięki możliwości rozbudowy o dodatkowe elementy, takie jak taras czy oranżerię, albo zestawiania ze sobą kilku modeli domków, możemy uzyskać dodatkową powierzchnię. 

 

Domki Mooti
Domki Mooti

Mooti S

Najmniejszy domek o powierzchni 24 mto idealna propozycja dla dwóch osób. W jego wyposażeniu są dwa przestronne pomieszczenia: pokój dzienny z aneksem kuchennym i łazienka. Jego zewnętrze wymiary to 4 na 6 metrów.

 

 

Domek o powierzchni 24 m kw.
Domek o powierzchni 24 m kw.

Mooti M

Ta propozycja jest idealnym rozwiązaniem dla dwóch lub czterech osób. W środku znajdują się trzy pomieszczenia: pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka oraz sypialnia. Jego powierzchnia wynosi 35 mnatomiast wymiary zewnętrzne to 4 na 8,75 metrów.

 

Domek o powierzchni 35 m kw.
Domek o powierzchni 35 m kw.

Mooti L

Największy model to propozycja przygotowana dla czterech lub sześciu osób. W zależności od projektu w środku znajdują się trzy lub cztery przestronne pomieszczenia: pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka oraz jedna lub dwie sypialnie. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi 48 m2 a zewnętrzne wymiary 4 na 12 metrów. 

 

Domek o powierzchni 48 m kw.
Domek o powierzchni 48 m kw.

Przykładowe realizacje 

Co sądzicie o całorocznych domkach Mooti, które można postawić bez pozwolenia na budowę? Chcielibyście w takich zamieszkać? Zobaczcie przykładowe realizacje i dzielcie się opiniami w komentarzach!

 

Wnętrze domku (przykładowa realizacja)
Wnętrze domku (przykładowa realizacja)
Wnętrze domku (przykładowa realizacja)
Wnętrze domku (przykładowa realizacja)
Przykładowe realizacja
Przykładowe realizacja
Przykładowe realizacja
Przykładowe realizacja

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z architektami z firmy  Mooti. Internity Home nie sprzedaje domków, my możemy zająć się urządzeniem ich wnętrza.