Rośnie zapotrzebowanie na mieszkanie z aranżacją pod klucz
proj. Poziom 3
proj. Poziom 3

Rośnie zapotrzebowanie na mieszkanie z aranżacją pod klucz

Coraz więcej Polaków decyduje się na mieszkania urządzone pod klucz. Deweloperzy oraz analitycy rynku nieruchomości obserwują, że już co piąty nabywca wybiera ten wariant. Co ciekawe, w krajach zachodnich takie rozwiązanie od dawna jest standardem. Jakie są zalety wykończenia mieszkania pod klucz?

 

źródło: Lokum Deweloper
źródło: Lokum Deweloper

 

Stan deweloperski czy mieszkanie pod klucz?

W Polsce można nabyć mieszkanie w stanie deweloperskim, część deweloperów oferuje także opcję wykończenia pod klucz. Na krajowym rynku dominują te pierwsze. Jednak w ostatnim czasie na znaczeniu zyskuje zakup mieszkania w pakiecie z aranżacją wnętrz. Polacy coraz większą uwagę przykładają do przestrzeni, w której żyją.

Chcemy przebywać w miejscach, które będą wygodne, a zarazem piękne i urządzone zgodnie z najnowszymi trendami. Dlatego korzystanie z usług profesjonalistów, zajmujących się projektowaniem wnętrz, staje się coraz bardziej popularne. Nie bez znaczenia są też rosnące koszty urządzenia lokalu oraz problemy z dostępnością materiałów czy ekip remontowych.

 

Klienci decydujący się na zakup mieszkania z opcją wykończenia pod klucz wraz z projektem wnętrz otrzymują pomoc w doborze odpowiednich materiałów i elementów wyposażenia, gwarancję przeprowadzenia robót wykończeniowych przez sprawdzone ekipy remontowe, czy profesjonalny nadzór nad przebiegiem prac.

 

W showroomach z Grupy Internity Home kompleksowo urządzisz wnętrze || Sprawdź adresy >> 

 

proj. Pomysłownia
proj. Pomysłownia

Propozycje produktowe naszego stylisty

 

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Architekci zajmujący się wykończeniem mieszkań pod klucz zwracają uwagę, że klienci są coraz bardziej świadomi najnowszych trendów oraz mają własne pomysły na aranżacje. Inspiracje czerpią z mediów społecznościowych, m.in. z Instagrama oraz Pinteresta, a także z programów telewizyjnych poświęconych architekturze czy wystrojowi wnętrz. Zdarza się, że chcą połączyć kilka różnych koncepcji.

 

Coraz więcej ludzi pracuje w trybie zdalnym, dlatego ważne jest urządzenie wygodnego miejsca do pracy.

 

Projektanci dostrzegają również zmianę w podejściu do aranżacji mieszkań wśród inwestorów. Do niedawna osobom kupującym mieszkania pod wynajem zależało na tym, aby wnętrza były wygodne, neutralne wizualnie, a sam proces urządzenia mieszkań był szybki oraz niedrogi. Obecnie inwestorzy proszą, aby nadać wnętrzom konkretny styl oraz charakter, pamiętając przy tym o komforcie i optymalnych kosztach.

 

proj. Poziom 3
proj. Poziom 3

 

Nasze pierwsze M

Klienci kupujący swoje pierwsze mieszkanie myślą o metrażach ok. 45 m2. Najczęściej chcą , żeby ich lokum było jasne i praktyczne, ale jednocześnie wyróżniało się czymś wartym zapamiętania. Mowa tu na przykład o wzorzystej tapecie, mocnej kolorystyce ścian, przeszkleniach, czy o dodatkach takich jak zdobna lampa. Jasne wnętrze lubią przełamywać czernią, głównie w elementach dekoracyjnych – bateriach czy uchwytach do mebli.

 

źródło: Lokum Deweloper
źródło: Lokum Deweloper

 

Dom lub mieszkanie dla rodzin z dziećmi

Nabywcy większych mieszkań czy domów, zazwyczaj mający dzieci lub myślący o założeniu rodziny w najbliższej przyszłości, częściej inspirują się stylem glamour, czyli eleganckimi wnętrzami w nowoczesnym wydaniu. Zamiast loftów, coraz częściej wybierają styl paryskich kamienic, z charakterystycznymi sztukateriami na ścianach i sufitach. Chcą aby w ich wnętrzach zagościły złote albo chromowane detale, kamień naturalny, np. marmur (lub jego imitacje), a także drewno.

Ta grupa nie boi się eksperymentować z kolorami, równoważąc nimi królującą do niedawna w domach szarość. U tych klientów zdecydowanie częściej pojawiają się pytania o nowinki technologiczne, jak np. rozwiązania inteligentnego sterowaniem oświetleniem i ogrzewaniem. Właściciele takich nieruchomości są również zainteresowani aranżacją balkonu, tarasu lub ogrodu.

 

proj. Dziurdzia Projekt | fot. PION POZIOM
proj. Dziurdzia Projekt | fot. PION POZIOM

Informacja prasowa: Lokum Deweloper

 

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków