Minimalistyczny glamour w łazienkach i płytki wielkoformatowe | IH - Internity Home

Minimalistyczny glamour w łazienkach i płytki wielkoformatowe

Glamour wciąż w trendach 

Styl glamour kojarzy się z przepychem i blaskiem. Jedni w aranżacji wnętrz go uwielbiają, inni uznają za kiczowaty. Jednak my pokażemy ten styl w ogóle innym świetle. Bez zbędnych zdobień czy świecidełek. Główną bazą projektu będzie wielkoformatowa płyta marmurowa i jej niezwykłe rysunki, wzory i zabarwienia. Jedno jest pewne, nie jest tak łatwo urządzić wnętrze w stylu minimalistycznego glamour. 

Jak powstał styl glamour?

Aby zrozumieć styl glamour, należy najpierw go dobrze poznać. Termin glamour nie ma polskiego odpowiednika i oznacza: blask, szyk, czar i elegancję. Termin ten w USA spopularyzował się wraz z narodzinami przemysłu filmowego, kiedy gwiazdy ekranu zaczęły pojawiać się na czerwonych dywanach. Prezentowały na nich pełen szyku styl ubierania. Podobna stylistyka pojawiała się na srebrnym ekranie, już nie tylko w strojach, ale też we wnętrzach. 

Minimalistyczny glamour możemy uzyskać dzięki płytkom marmurowym w połysku jak i w macie. Płytki marmurowe natomiast występują w szerokiej gamie kolorów, co pozwala dopasować je do niemal każdego wnętrza. W zależności od rodzaju, marmur daje możliwość zaprojektowania wnętrz w sposób wyrafinowany lub z artystycznym polotem. 

design: Katarzyna Piotrowska Projektowanie Wnętrz,
photos: Katarzyna Seliga-Wróblewska, Marcin Wróblewski / Fotomohito

Marmur Carrara

Najczęściej jest biały, szary lub szaroniebieski.  Jego struktura posiada bardziej liniowe żyły, które mogą być albo małe i drobne, albo delikatne i pierzaste. Jest jednym z najpopularniejszych marmurów. Wykorzystywany najczęściej w wykończeniu mieszkania. Ponieważ czasami występuje w nieskazitelnej bieli, często wykorzystywany jest w łazienkach nadając im świeży i estetyczny wygląd.

Porcelanosa XXL
Porcelanosa XXL

 

Wnętrze w stylu glamour pełne blasku

Wnętrza w stylu glamour wyróżniają się blaskiem. To znaczy, że jest w nich sporo świetlistych powierzchni i konkretnych materiałów. Jeśli kamień ma się znaleźć we wnętrzu to koniecznie marmur, ostatecznie granit, matowe piaskowce i wapienie nie wchodzą w grę. W ogóle matowe, pochłaniające światło powierzchnie w stylu glamour pojawiają się w bardzo ograniczonej ilości.

Tim Arc by Tim Grey aranżacja łazienki
Tim Arc by Tim Grey aranżacja łazienki
Tim Arc by Tim Grey aranżacja łazienki
Tim Arc by Tim Grey aranżacja łazienki

Więcej inspiracji z płytkami wielkoformatowymi w łazience, które możecie kupić w Internity Home i Prodesigne.

Płytki Porcelanosa dostępne w Internity Home
Płytki Porcelanosa dostępne w Internity Home

Wyposażenie łazienek nie jest prostą sprawą, jednak mając średnią albo dużą łazienkę, warto zdecydować się na płytki wielkoformatowe. Uzyskana w ten sposób gładka i jednolita powierzchnia będzie idealnie pasowała do wyposażenia i wykończenia wnętrz w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz minimalistycznego glamour. Odpowiednio dobrana faktura i kolorystyka płytek wielkoformatowych sprawdzą się także w przypadku wnętrz urządzonych w stylu klasycznym.

Glamour nowoczesny

Montaż płytek wielkoformatowych

Wbrew pozorom montaż płytek wielkoformatowych nie należy do łatwych, wymaga też wiedzy i wprawy. Powinno się je układać na idealnie wyrównanym podłożu, dlatego przed ułożeniem płytek łazienkowych na podłodze konieczne jest zastosowanie mas samopoziomujących, a w przypadku montażu na ścianach używa się zapraw wyrównawczych. Dopuszczalna różnica poziomów na odcinku 2 metrów nie powinna przekraczać 3 mm. Powinno się powierzyć tę czynność ekipie, która ma doświadczenie. 

Warto jednak przed zakupem przygotować projekt łazienki, aby jak najtrafniej dobrać kolor i fakturę płytek. Przyjdźcie do naszych salonów pomożemy w realizacji!

W MAŁYCH ŁAZIENKACH TEŻ MOŻNA ZASTOSOWAĆ PŁYTKI WIELKOFORMATOWE – ZOBACZCIE!

Duże płytki w małej łazience? Czy to dobry pomysł?

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków