Dima Loginoff – wschodząca gwiazda designu
fedora lampa, axolight

Dima Loginoff – wschodząca gwiazda designu

 dima loginoffDima Loginoff. Pasjonatom designu i architektury wnętrz to nazwisko z pewnością obiło się już o uszy. Jest autorem wyjątkowych projektów, za które zbiera liczne nagrody i wyróżnienia. Często jest tytułowany najlepszym, a ostatnio został okrzyknięty „gwiazdą designu”. Dima w 1997 r. ukończył College of Art w Moskwie, na kierunku fryzjerstwo. Po studiach ponad 10 lat pracował jako stylista. Już ta praca przyniosła mu liczne sukcesy. Zawsze interesował się jednak projektowaniem wnętrz. W 2008 r. skończył Design School w Moskwie oraz międzynarodową Szkołę Projektowania „Rhodec” w Londynie. Już w czasie studiów zdobył nagrodę Grand Prix Award.


W 2008 r. jego lampa Curl My Light zajęła drugie miejsce w konkursie International Design Awards (IDA) w Los Angeles, w Kalifornii.

curl my light lampa, dima loginoff
Lampa CURL MY LIGHT, proj. Dima Loginoff

Obecnie Dima Loginoff tworzy projekty dla światowych marek. Kreuje wnętrza, udziela porad związanych z trendami, prowadzi warsztaty artystyczne oraz szkolenia. Projektuje m.in. dla takich marek, jak Axolight, Artemide, VitrA, Studio Italia Design. Dla Axolight zaprojektował kolekcje lamp: Fedora, Mountain View, Urban oraz Urban Mini.

Lampa Mountain View została wyróżniona jako najlepsza lampa roku w USA (Best of Year Awards) w 2015 r. oraz w Rosji (Best of the Year Elle Decoration) w 2016 r. Dima Loginoff został też wyróżniony takimi nagrodami jak Red Dot czy Best of the Year Elle Decoration, a rok 2017 przyniósł mu tytuł Master of Light 2017 Award w Moskwie. 

 

mountain view lampa, dima loginoff

mountain view lampa, dima loginoff

Dima jest też zdobywcą innych, cennych nagród. Otrzymał m.in. Red Dot International Design Award i został ogłoszony najlepszym projektantem roku Elle Decoration – Best of the Year Award 2014. Przez magazyn INTERNI został okrzyknięty gwiazdą wzornictwa. Zaś według czasopisma Architectural Digest jest jednym z nielicznych rosyjskich projektantów, którym udało się zawojować zachodni świat designu. Słynna nowojorska agencja Agenda Inc. nazwała go „projektantem szokująco pięknych rzeczy”. Udzielił wywiadów takim magazynom jak: Women’s Wear Daily, Elle Decoration, Frame, Harper’s Bazaar, a jego projekty pojawiały się w takich czasopismach, jak Interni, L’Officiel Hommes, Glamour, Domus, Vogue, Collezione Trends, Maison Francaise, Architectural Digest, Numero, Elle, Esquire.

fedora lampa, axolight

Loginoff projektuje zarówno wnętrza prywatne, jak i przestrzenie publiczne. Jego dzieła zdobią takie lokale jak Starbucks, luksusowe restauracje i hotele, m.in. Hilton w Tallinie, hotel Narcisse Blanc w 7. dzielnicy Paryża, hotel butikowy Zetta w San Francisco, a nawet kościół w Szwajcarii. Projekty Dimy Loginoffa były prezentowane na takich prestiżowych targach designu, jak iSaloni, 100% Design London, Maison & Objet, Decorex, MADE Expo, Design Week Miami, Messe Frankfurt Light + Building, Cersaie, ICFF i wielu innych. 

 

urb lampa dima loginoff

urb lampa dima loginoff

urb lampa dima loginoff

Dimę Loginoffa będzie można poznać osobiście! 14 września 2017 r. designer spotka się z architektami, projektantami oraz przedstawicielami mediów w przestrzeni Mysia 3 w Warszawie. Spotkanie zorganizowane przez Axolight rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny!

Axo light new logo

Źródło: Materiały prasowe OKK! 

 

Lampy projektu Dimy Loginoffa marki Axolight można znaleźć w naszych salonach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

 

 

 

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków