Domowe spa w duchu filozofii wellness- zadbaj o umysł i ciało w łazience
domowe spa

Domowe spa w duchu filozofii wellness- zadbaj o umysł i ciało w łazience

Coraz częściej szukamy rozwiązań, które stwarzają warunki do osiągnięcia maksymalnego relaksu w domowym zaciszu. Domowe spa jest jednym z nich,  a najłatwiej zaaranżować je w łazience, która dzięki wszystkim dostępnym na rynku udogodnieniom w wielu wypadkach zamienia się w ekskluzywny salon kąpielowy. Dziś przedstawimy Wam najciekawsze i najbardziej innowacyjne propozycje do zastosowania w każdym domu, ponieważ również identyfikujemy się z podejściem do tworzenia wnętrz bliskich filozofii wellness.

 

domowe spa
Domowe spa | proj. LOFT Magdalena Adamus

Wellness, czyli coś dla ciała i ducha

Wellness to filozofia, która oznacza nic innego jak dbanie o zachowanie stanu równowagi umysłu, ciała i ducha człowieka, który powoduje uczucie ogólnego dobrobytu. Zaprezentowane przez nas rozwiązania zapewniają nie tylko szeroko pojęty dobrobyt. Korzystanie z zaproponowanych przez wiodących producentów, tj. Dornbracht, Axor, Effegibi czy Duravit rozwiązań, sprawia że każdy może poczuć prawdziwy luksus na własnej skórze. Wszystkie polecone w tym wpisie rozwiązania możemy przetestować i zamówić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne.

Zobacz adresy naszych showroomów >>

Dla ukojenia zmysłów często wystarczy postawić na bliskość z naturą, którą często można uzyskać we wnętrzu za pomocą dużych przeszkleń.

 

domowa spa
proj. MAKA Studio
Domowe spa
źródło: Axor

Wanny wolnostojące w aranżacji łazienki

Podstawą domowego spa z prawdziwego zdarzenia i niezbędnym minimum jest wanna wolnostojąca. Jeśli uważacie, że w Waszej łazience nie ma na nią miejsca, w tym wpisie przekonuję, dlaczego jesteście w błędzie. 🙂 To ona stanowi podstawę relaksu po całym dniu pracy i przy tym stanowi przepiękny element wyposażenia wnętrza. Jeśli obecnie wybieracie wannę do swojej łazienki, zobaczcie te polskiej marki HushLab. Producent ten oferuje najwyższą jakość oraz formy ubrane w światowy design, a to wszystko na polską kieszeń. 🙂

 

Produkty polskiej marki HushLab są dostępne w salonach Internity Home, Prodesign oraz Mo Design. Zapraszamy!

 

wanna wolnostojąca
Wanna wolnostojąca polskiej marki HushLab na eskpozycji w showroomie Internity Home w Warszawie
wanna wolnostojaca
Wanna wolnostojąca polskiej marki HushLab na ekspozycji w showroomie Internity Home w Warszawie

Sauna w domu? Jesteśmy na tak

Jeśli komuś zależy na posiadaniu domowego spa, nie może zapomnieć o udogodnieniu jakim jest sauna. W tym artykule przedstawiam 5 powodów, dla których powinna być ona częścią każdego domu, ale mam nadzieję, że Ciebie akurat nie muszę do tego przekonywać. 😉 Korzystanie z sauny, która jest na wyciągnięcie ręki, doskonale wpisuje się w filozofię wellness, którą my jesteśmy oczarowani.

Z firmą Duravit obalamy mit o tym, że potrzeba ogromnego metrażu, żeby zastosować saunę…

 

sauna w małej łazience
Sauna w małej łazience – produkty marki Duravit można kupić w naszych salonach

Z  firmą  Effegibi obalamy mit, że saunę można zamontować jedynie w łazience lub w pomieszczeniu tylko do tego dedykowanym…

 

sauna w domu
Produkty marki Effegibi kupicie w naszych showroomach (Internity Home i Prodesigne) – źródło: Effegibi

 

domowe spa
źródło: Effegibi
źródło: Effegibi
źródło: Effegibi
źródło: Effegibi
źródło: Effegibi

Produkty, które wpływają na zachowanie stanu równowagi umysłu, ciała i ducha człowieka – wellness. Tym tropem podąża włoska marka Effegibi, oferując nowoczesne sauny i łaźnie tureckie. Wykorzystanie najnowszej technologii i czerpanie z historycznej tradycji terapii ciepłem daje w efekcie wspaniałe możliwości stworzenia mini spa we własnym domu. Zapytaj o dostępność rozwiązań Wellness w salonach Internity Home i Prodesigne!

 Zapytaj naszego specjalistę >>

Coś nowego, czyli prysznic wertykalny

Zupełną nowością na rynku jest prysznic horyzontalny od marki Dornbracht, który po raz pierwszy pozwala doświadczać prysznica na leżąco. Tym samym staje się przeżyciem jedynym w swoim rodzaju, stymulującym wszystkie zmysły. Zresztą, zobaczcie sami!

 

HORIZONTAL SHOWERATT OD DORNBRACHT
HORIZONTAL SHOWERATT OD DORNBRACHT

 

Marka Dornbracht podkreśla, że przy rozwiązaniach stworzonych do wykreowania domowego spa, nie chodzi o kształt armatury, ale o formę, jaką przybiera woda. W zupełności zgadzamy się z takim podejściem do projektowania, choć oczywiście wszystkie elementy wyposażenia powinny dawać nam komfort wizualny. Jednakże  prawdziwą przyjemność wpisującą się w filozofię wellness może sprawić nam żywioł, jakim jest woda. Wyobraźcie sobie prysznic, który będzie imitował letni deszcz, albo taki w którym poczujecie się tak jakbyście stali pod wodospadem. To wszystko jest do osiągnięcia w domowych warunkach. Wystarczy wybrać odpowiedni produkt.

,,Nie chodzi tu o kształt armatury, ale o formę, jaką przybiera woda.”

Dornbracht

 

Domowe spa | źródło: Dornbracht
Domowe spa | źródło: Dornbracht
Prysznic jak ciepły, letni deszcz (źródło: Dornbracht)
Prysznic jak ciepły, letni deszcz (źródło: Dornbracht)
,,Nie chodzi tu o kształt armatury, ale o formę, jaką przybiera woda." (źródło: Dornbracht)
,,Nie chodzi tu o kształt armatury, ale o formę, jaką przybiera woda.” (źródło: Dornbracht)
(źródło: Dornbracht)
(źródło: Dornbracht)
Domowe spa (źródło: Dornbracht)
Domowe spa (źródło: Dornbracht)

Dopełnienie domowego spa

Warto zadbać również o inne aspekty, które przyczynią się do stworzenia domowego spa. Wyobraźcie sobie te wszystkie rozwiązania w duecie z zimnym światłem… Nie dość, że jest ono nieprzyjemne i nienaturalne, to jeszcze absolutnie nie sprzyja relaksowi. W tym rodzaju wnętrza powinniśmy postawić na ciepłą temperaturę światła. To jeszcze bardziej wprowadzi nas w błogi stan. Dopełnieniem przyjemnego klimatu będą płomienie świec.

Łazienka w stylu hygge

Innym ciekawym trikiem na ocieplenie aranżacji jest wykorzystanie drewna. Moim zdaniem sprawdza się ono doskonale w domowym spa, ponieważ nie dość, że jest to naturalny materiał, to jeszcze stanowi piękny oraz wytrzymały element wykończeniowy.

Jeśli chodzi o wykorzystanie drewna w wilgotnych pomieszczeniach, to najlepiej wybierać gatunki egzotyczne. Inną ciekawą możliwością jest zdecydowanie się na płytki drewnopodobne. Zobaczcie TOP 5 kolekcji płytek imitujących drewno. Największy wybór ceramiki w naszych showroomach!

 

Domowe spa urządzisz w Internity Home (źródło: Axor)
Domowe spa urządzisz w Internity Home (źródło: Axor)
Domowe spa urządzisz w Internity Home (źródło: Axor)
Domowe spa urządzisz w Internity Home (źródło: Axor)
Łazienka z płytami drewnopodobnymi jest gwarantem przytulności i prestiżowego wnętrza | Marazzi
Łazienka z płytami drewnopodobnymi jest gwarantem przytulności i prestiżowego wnętrza | Marazzi

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków