Grzejniki zainspirowane przez historię - kolekcja Belle Epoque od Cinier

Grzejniki zainspirowane przez historię – kolekcja Belle Epoque od Cinier

Francuska marka Cinier, założona w 1975 roku przez Michela Ciniera, początkowo specjalizowała się w produkcji systemów grzewczych i chłodniczych. Jednak wraz z rozwojem firmy, skupiono się na tradycyjnym procesie ręcznego wytwarzania produktów, łączącego najwyższej jakości rzemiosło ze współczesną technologią. Tak marka zamieniła znane dotąd rozwiązania w prawdziwą sztukę. Pośród niezwykłych kolekcji grzejników, które swoją formą nawiązują do nowoczesnych obrazów i artystycznych instalacji, znajdziemy serię przeznaczoną dla miłośników wnętrz z historią. Nowa kolekcja grzejników żeliwnych inspirowana przełomem XIX i XX wieku to obiekty o historyzującym designie. Ich estetyka i kunsztowne wykonanie nawiązuje do okresu Belle Epoque oraz stylu wiktoriańskiego. Jest to idealna propozycja do mieszkań w kamienicy, zabytkowych przestrzeni oraz wnętrz inspirowanych stylem francuskim lub angielskim. 

Zobacz więcej produktów z serii

Grzejniki do wnętrz z duszą

Moda na apartamenty w starych kamienicach nadal trwa, a ich właściciele pragną podkreślać historię tych miejsc. Przestronne wnętrza z wysokimi sufitami i dużymi oknami, stanowią naturalne płótno, na którym można wykreować wyjątkowe aranżacje. Oryginalne detale stosowane w kamienicznych mieszkaniach bardzo często są nie do odratowania lub ciężko je dostosować do współczesnych potrzeb. Obok sztukaterii, tworzącej klimat secesyjnego wnętrza, inwestorzy chcą również eksponować charakterystyczne dla tamtego czasu, żeliwne grzejniki. Propozycja marki Cinier skierowana jest właśnie do tego typu inwestycji. Modele żeberkowe z kolekcji Belle Epoque posiadają dekoracyjne, floralne ornamenty oraz występują w szerokiej gamie wykończeń: złota, miedzi, patynie, bieli, szarości, czerni, a także, na specjale zamówienie, wybranym kolorze RAL. Te niezwykłe modele dodatkowo uzupełniają termostaty o finezyjnych formach. Grzejniki Belle Epoque Cinier zapewnią stylowe wykończenie każdego pomieszczenia, tworząc wyjątkowe powiązanie pomiędzy współczesnością i przeszłością 

Mieszkanie w kamienicy z dekoracyjnym grzejnikiem. | Proj.: bo/sko; FOt.: Hanna Połczyńska / kroniki.studio

Belle Epoque Cinier

Belle Epoque Cinier
Dostępne wykończenia grzejników z kolekcji Belle Epoque.

Belle Epoque Cinier – wiktoriańska łazienka 

Początki stylu wiktoriańskiego sięgają lat 30. XIX wieku. Charakterystyczne dla wnętrz tego okresy były wysokiej jakości materiałami, masywne meble, sztukaterie oraz złocenia. Stylistyka ta przez lata dominowała na terenie Wielkiej Brytanii i nadal chętnie adaptowana jest do współczesnych wnętrz. Inspiracje stylem wiktoriańskim szczególnie żywe są w aranżacjach salonów kąpielowych, gdzie prezentuje się wyjątkowo pięknie. Obok wanny wolnostojącej na ozdobnych nóżkach oraz stylizowanej armatury, typowym elementem aranżacji w angielskim stylu są grzejniki z rurek, służące również jako wieszaki na ręczniki. Właśnie ten typowy dla wiktoriańskich łazienek element, zainspirował projektantów marki Cinier do stworzenia unikalnych modeli grzejników. Bez względu czy znajdą się w przestrzeni stylizowanej, czy nowoczesnej, wprowadzą do aranżacji wyrazisty i niepowtarzalny akcent. Produkowane w Anglii grzejniki z wieszakami na ręczniki, dostępne są w szerokiej gamie wykończeń.

Łazienka w stylu wiktoriańskim – jak ją urządzić w nowoczesny sposób

Belle Epoque Cinier
Łazienka w stylu wiktoriańskim z grzejnikiem Belle Epoque Cinier.

Belle Epoque Cinier

Opcje wykończeń grzejników na ręczniki z serii Belle Epoque.

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Krzysztof Majerski

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków