proj. Mana Design fot. Tom Kurek

Inspiracja tygodnia: eukaliptusowa zieleń we wnętrzach

Drzewo eukaliptusowe najczęściej kojarzone jest z przyjemnym zapachem i ulubioną przekąską misiów koala. Jego liście mogą być długie i smukłe lub owalne, a ich spektrum odcieni jest wyjątkowo różnorodne. Eukaliptusowa zieleń jest chłodna z srebrnym, szarym i niebieskim podtonem. Kolor ten daje poczucie spokoju, witalności i orzeźwienia. Wraz z niemalejącą od kilku lat popularnością zieleni we wnętrzach, eukaliptus jest jednym z częściej wybieranych odcieni. Otaczanie się nim daje poczucie bliskości z naturą, relaksuje i poprawia nastrój. Właśnie dlatego wielu architektów i projektantów, wykorzystuje eukaliptusową zieleń w swoich realizacjach. Jest ona idealnym wyborem do miejsc, które mają kojarzyć się z czystością i świeżością tj. kuchnia czy łazienka. Natomiast równie dobrze sprawdzi się w strefie dziennej oraz sypialni. Będzie idealnym kolorem bazowym aranżacji, jak i odmieni przestrzeń przy wykorzystaniu eukaliptusowej zieleni pod postacią dodatków. Dziś przygotowaliśmy wiele zielonych inspiracji w wyjątkowo przyjemnym odcieniu eukaliptusa. 

Najmodniejsze odcienie zieleni we wnętrzach według Pantone

Eukaliptusowa zieleń – odcień przyjemności

Przyjemny eukaliptusowy odcień zieleni jest świetną propozycją koloru bazowego dla aranżacji strefy dziennej. Ciekawa, a jednocześnie nieprzytłaczająca barwa sprawdzi się na dużych płaszczyznach, będąc tłem dla wyposażenia w kontrastowych kolorach. Eukaliptus do salonu możemy wprowadzić, także za sprawą zielonych gałązek, które równie pięknie prezentują się w wersji suszonej. 

eukaliptusowa zieleń
Koncept na salon w kolorach eukaliptusowej zieleni.

Kuchnia w kolorach świeżości 

Architekci bardzo chętnie wykorzystują eukaliptusową zieleń w aranżacjach kuchni, a to za sprawą jej konotacji ze świeżością i czystością. W tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki cegiełki w chłodnym odcieniu eukaliptusa połączone z bielą. Ciekawy akcentem barwnym będą elementy w kolorze terakoty. 

eukaliptusowa zieleń
Eukaliptusowa zieleń w aranżacji kuchni.

Eukaliptusowa zieleń w łazience 

Łazienka jest kolejnym pomieszczeniem, w którym wykorzystywane są barwy kojarzone ze świeżością. Dlatego salon kąpielowy jest dobrym wyborem, jeśli chodzi o wprowadzenie eukaliptusowej zieleni do wnętrz. Możemy tu zabawić się tonacjami oraz powierzchniami, zestawiając ze sobą błyszczące i matowe płytki. Lekkość aranżacji podkreśli biała armatura, natomiast złota nada łazience elegancji. 

Koncept na łazienkę.

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków