Inspiracja tygodnia: eukaliptusowa zieleń we wnętrzach
proj. Mana Design fot. Tom Kurek

Inspiracja tygodnia: eukaliptusowa zieleń we wnętrzach

Drzewo eukaliptusowe najczęściej kojarzone jest z przyjemnym zapachem i ulubioną przekąską misiów koala. Jego liście mogą być długie i smukłe lub owalne, a ich spektrum odcieni jest wyjątkowo różnorodne. Eukaliptusowa zieleń jest chłodna z srebrnym, szarym i niebieskim podtonem. Kolor ten daje poczucie spokoju, witalności i orzeźwienia. Wraz z niemalejącą od kilku lat popularnością zieleni we wnętrzach, eukaliptus jest jednym z częściej wybieranych odcieni. Otaczanie się nim daje poczucie bliskości z naturą, relaksuje i poprawia nastrój. Właśnie dlatego wielu architektów i projektantów, wykorzystuje eukaliptusową zieleń w swoich realizacjach. Jest ona idealnym wyborem do miejsc, które mają kojarzyć się z czystością i świeżością tj. kuchnia czy łazienka. Natomiast równie dobrze sprawdzi się w strefie dziennej oraz sypialni. Będzie idealnym kolorem bazowym aranżacji, jak i odmieni przestrzeń przy wykorzystaniu eukaliptusowej zieleni pod postacią dodatków. Dziś przygotowaliśmy wiele zielonych inspiracji w wyjątkowo przyjemnym odcieniu eukaliptusa.

Najmodniejsze odcienie zieleni we wnętrzach według Pantone

Eukaliptusowa zieleń – odcień przyjemności

Przyjemny eukaliptusowy odcień zieleni jest świetną propozycją koloru bazowego dla aranżacji strefy dziennej. Ciekawa, a jednocześnie nieprzytłaczająca barwa sprawdzi się na dużych płaszczyznach, będąc tłem dla wyposażenia w kontrastowych kolorach. Eukaliptus do salonu możemy wprowadzić, także za sprawą zielonych gałązek, które równie pięknie prezentują się w wersji suszonej.

Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio
Design: Redke Studio Projektowe

Kuchnia w kolorach świeżości

Architekci bardzo chętnie wykorzystują eukaliptusową zieleń w aranżacjach kuchni, a to za sprawą jej konotacji ze świeżością i czystością. W tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki cegiełki w chłodnym odcieniu eukaliptusa połączone z bielą. Ciekawy akcentem barwnym będą elementy w kolorze terakoty.

Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio
Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio
DESIGN: BUTTERFLY STUDIO

Eukaliptusowa zieleń w łazience

Łazienka jest kolejnym pomieszczeniem, w którym wykorzystywane są barwy kojarzone ze świeżością. Dlatego salon kąpielowy jest dobrym wyborem, jeśli chodzi o wprowadzenie eukaliptusowej zieleni do wnętrz. Możemy tu zabawić się tonacjami oraz powierzchniami, zestawiając ze sobą błyszczące i matowe płytki. Lekkość aranżacji podkreśli biała armatura, natomiast złota nada łazience elegancji.

Proj.: emwe studio architektury; Fot: ZASOBY studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Katarzyna Kosieradzka-Krysiuk

doradca klienta meble / tkaniny / tapety / wykładziny
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków