Czy to w postaci drobnych dekoracji, czy dominanty, wprowadzenie żywego koloru do mieszkania, zawsze okazuje się strzałem w dziesiątkę. Wystarczy odpowiednio dobrać odcień oraz z głową dozować jego obecność, aby otrzymać satysfakcjonujący efekt. W tym wpisie skupię się na szalenie modnej zieleni a konkretnie na jej dwóch odcieniach, które według Instytutu Pantone są najbardziej pożądane w 2019 roku. Pierwsza z nich to zgaszona, głęboka zieleń, druga – gruszkowa. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że mają swoje źródło w naturze. Sprawdźcie nasze propozycje aranżacji z najmodniejszą zielenią w roli głównej!
Z czym łączyć zieleń we wnętrzach, żeby otrzymać piękny efekt?
Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji aranżacji z zielenią w roli głównej. Zobaczcie z czym ją łączyć, aby otrzymać równie piękny efekt! W naszym zestawieniu pojawią się same najgorętsze trendy! Zapraszamy!
Zobacz raport przygotowany przez Internity Home – TOP 15 trendów w ekskluzywnych wnętrzach
1. Zieleń i marmur
Marmur i zieleń śmiało możemy zaliczyć do ponadczasowych połączeń. Jak poniżej widzicie, możliwości na wyczarowanie ciekawych aranżacji z tymi motywami jest naprawdę wiele. Czasami może wystarczyć pomalowanie ściany nad blatem w kuchni na zielono i wyeksponowanie na jej tle marmurowych deseczek do krojenia. Dla jeszcze lepszego efektu, w tym samym kolorze są fronty górnych szafek.
Możemy również pokusić się o marmurowe płytki podkreślone zielonymi kaflami ułożonymi w cegiełkę. Wszystko to warto dopełnić metalowymi detalami, najlepiej złotymi, albo miedzianymi. Jeśli zależy Ci bardziej na przytulności niż wyrafinowanej elegancji, możesz wkomponować do stylizacji drewno, albo ciekawe tekstylia, takie jak chociażby dywan – kilim.
Ostatnio dodane
2. Zieleń i miedź
To połączenie zagra w każdym rodzaju i stylu wnętrza. Równie dobrze możemy je zastosować w eleganckim apartamencie, jak i surowym lofcie. Jednakże w zależności od charakteru pomieszczenia, powinniśmy inaczej podchodzić do aranżacji. Dość uniwersalna zasada mówi, żeby miedziane elementy wplatać do aranżacji tylko w formie detali. Dobrym przykładem jest poniższa kuchnia, w której złota mozaika stworzona z mini heksagonów stanowi doskonałe połączenie pomiędzy zielonymi szafkami górnymi a stonowanymi białymi na dole.
Ostatnio dodane
3. Zieleń, rebel yellow i fiolet
Teraz zestawienie, którego moc tkwi w mocnym połączeniu barw. Strefa wypoczynkowa znajdująca się w otwartej przestrzeni jest wydzielona innym kolorem ścian (modną zielenią) oraz dywanem. Na jej tle, architekci z Finchstudio postawili na stylową sofę obitą fioletowym welurem. Całość dopełniają poduszki w kolorze musztardowym a także mini galeria grafik w botanicznym klimacie.
Ostatnio dodane
4. Szlachetne połączenie zieleni i złota
Przyszła kolej na jedno z moich ulubionych połączeń. Zieleń i złoto to doskonały duet, w którym oba elementy nie rywalizują ze sobą… wręcz odwrotnie – w swoim towarzystwie rozkwitają i ukazują prawdziwe piękno! Pamiętajmy o tym, że ten związek potrzebuje równie wyrafinowanych towarzyszy. W tej roli doskonale odnajduje się ciepłe w odbiorze drewno, majestatyczny marmur a także luksusowe materiały, takie jak chociażby aksamit.
Pomysły na wykorzystanie złota we wnętrzach – sprawdź nasze moodboardy
Ostatnio dodane
5. Zieleń i lastryko
Zieleń jest doskonałym kolorem do kuchni. Moim zdaniem meble kuchenne w tym wykończeniu są świetną alternatywą dla tradycyjnych białych, beżowych, szarych, czarnych, albo drewnianych. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić z ilością mocnego koloru. Należy szukać harmonii. W tym przypadku udało się ją uzyskać dzięki stonowanej bazie. Białe ściany i jasne deski podłogowe w tej roli sprawdzają się najlepiej. Dodatkowym smaczkiem są płytki w lastryko, znajdujące się na ścianie nad blatem. Zauważmy, że jest to terazzo w zupełnie nowej odsłonie, która doskonale koresponduje z nowoczesnymi wnętrzami.
Ostatnio dodane
6. Zieleń plus plecionki z juty / rattanu / wikliny
Plecione meble, lampy i różnego rodzaju dodatki obecnie przeżywają swój renesans. Do naszych wnętrz coraz chętniej wprowadzamy elementy, które przełamują daną konwencję, co może świadczyć jedynie o wzrastającej popularności stylu eklektycznego.
Drugą możliwą przyczyną popularności plecionek jest fakt, że wprowadzają one do naszych mieszkań klimat wiecznych wakacji. Sprawiają, że nasze cztery kąty stają się pełne ciepła i przytulności, a to wszystko obecnie bardzo cenimy.
Zieleń, która ma swoje źródło w naturze prowadzi wspaniały dialog z organicznymi materiałami, takimi jak drewno, juta, rattan, wiklina czy len.
Ostatnio dodane
7. Zieleń plus charakterna tapeta
Już po raz któryś w moim zestawieniu pojawiła się zielona kuchnia. Tym razem towarzyszy jej piękna tapeta Wall & Deco w przeskalowane kwiaty. Na rzecz przytulności zastosowano tu drewno. Ważnym elementem projektu jest również dobrze rozplanowane oświetlenie.
Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na ciemne kolory na większej powierzchni musimy zadbać o to, aby wnętrze było bardzo dobrze oświetlone. Nikt nie lubi ciemnych, przytłaczających pomieszczeń i niestety – nawet najlepiej urządzone wnętrze straci jeśli nie będzie dobrze doświetlone.
Ostatnio dodane
8. Zieleń i drewno
Wnętrza, które mocno nawiązują do eko stylistyki uwielbiają kolory mające swoje bezpośrednie odniesienie w przyrodzie. Zieleń występująca w naturze w postaci świeżo rozkwitłych liści czy polnej trawy jest strzałem w dziesiątkę.
W projekcie przestronnego salonu stworzonego przez biuro projektowe studio METRY pojawiła się na jednej ze ścian w postaci geometrycznego detalu. Zauważmy, ze ten element sprawia, że wnętrze nabiera indywidualnego charakteru. Zieleń staje się dopełnieniem całej stylizacji, w której główną rolę odgrywa naturalne drewno w formie bielonych desek na podłodze, mebli, zabudowy kuchennej a nawet parapetów.
Ostatnio dodane
9. Zieleń w duecie z ponadczasową szarością
Przed Wami jeden z moich ulubionych projektów łazienek, w którym zgaszona zieleń pięknie łączy się z różnymi odcieniami szarości przechodzącej w pewnym momencie w czerń. Oprócz pięknego wyglądu, projekt ten pokazuje, że nie ma potrzeby wykładania ceramiką wszystkich dostępnych metrów kwadratowych. Wystarczy, że płytki pojawią się tylko w najbardziej newralgicznych miejscach, czyli takich które mają bezpośrednią styczność z wodą.
Nie bój się łączyć w ramach jednego wnętrza różnych kształtów płytek. Tradycyjną cegiełkę możesz zestawić z modnymi heksagonami, mozaiką, albo jodełką.
Ostatnio dodane
10. Stonowane połączenie bieli z zielenią
Ten projekt autorstwa biura projektowego MAP ukazuje, że w minimalistycznych wnętrzach również znajdzie się miejsce na kolor inny niż biały, czarny, albo szary. Jeśli odpowiednio dobierzemy ton a także jego nasilenie, może stać się wspaniałym kontrapunktem całej stylizacji wnętrza. Dodatkowymi elementami, którymi możemy zagrać w minimalistycznej aranżacji, to zabawa różnymi fakturami, albo kształtami.
Jeśli chcesz stworzyć aranżację, która z jednej strony będzie bardzo subtelna, z drugiej nietuzinkowa, zestaw naturalną zieleń z bielą.