Jak urządzić salon kosmetyczny?

 

Jak urządzić salon kosmetyczny? Dlaczego jego wygląd wpływa na spójność naszej marki? Co mają wspólnego zmysły z projektowaniem wnętrz beauty? Dlaczego warto zatrudnić architekta? O tym jak tworzy się przestrzenie, które nie tylko zachwycają designem, ale też przyciągają klientów, opowiada architekt wnętrz Monika Sałata.

 

jak urządzić salon kosmetyczny
proj. Monika Sałata (Sałata Pracownia Architektury Wnętrz)

 

Jak urządzić salon kosmetyczny? Ze wsparciem profesjonalisty

Już na samym początku należy powiedzieć otwarcie – inaczej projektuje się przestrzeń użyteczności publicznej, taką jak właśnie salon kosmetyczny (lub inny z branży beauty), niż prywatne wnętrze. Specyficzne wymagania: te narzucone odgórnie przez nadzór sanitarny oraz wynikające ze specyfiki danych profesji, rodzą swojego rodzaju trudności już na samym początku naszej przygody z własną działalnością w przestrzeni beauty. Stworzenie miejsca, które przyciągnie klientelę, to wyzwanie, z którym nie zawsze musimy mierzyć się w pojedynkę.

 

jak urządzić salon kosmetyczny
proj. Monika Sałata (Sałata Pracownia Architektury Wnętrz)

 

Dlaczego warto współpracować z architektem wnętrz?

1. Projekt wnętrza wpływa na wygląd, atmosferę oraz komfort pracy a także samopoczucie klientów odwiedzających nasz salon.

Wielość zależnych wpływających na odbiór danego miejsca może przyprawić o zawrót głowy, jednak najważniejszym kryterium jest: ,,jak czuję się w danym miejscu?”. Od tego zależy, czy zechcę tam wrócić i ponownie skorzystać z danej usługi. Dlatego tak ważna jest warstwa wizualna, funkcjonalność, zastosowane materiały i rozwiązania oraz projekt oświetlenia.

 

,,Wierzę, że każdy salon piękności powinien być miejscem, gdzie funkcjonalność wspiera relaks i dobre samopoczucie klientów”.

arch. Monika Sałata

 

 

2. Architekt wnętrz zna się na ergonomii.

W branży beauty i innych projektach użyteczności publicznej nie ma miejsca na kompromisy. O tym jak urządzić salon kosmetyczny decydują nie tylko nasze upodobania estetyczne czy gust. Zaprojektowanie łazienki, szatni, pomieszczenia gospodarczego oraz miejsca, gdzie będziemy mogli bezpiecznie przechowywać narzędzia naszej pracy (np. kosmetyki) to zadanie mające na celu ułatwienie pracy oraz podniesienie jej komfortu.

 

jak urządzić salon kosmetyczny
proj. Monika Sałata (Sałata Pracownia Architektury Wnętrz)

 

3. Nikt nie chce co chwile przeprowadzać gruntownego remontu salonu.

Od tego jakich materiałów i z jakim przeznaczeniem użyjemy, zależy trwałość zastosowanych rozwiązań w salonie kosmetycznym. W tym przypadku rozeznanie architekta specjalizującego się w projektowaniu wnętrz użyteczności publicznej jest nieocenione. Warto skorzystać z doświadczenia profesjonalisty zamiast szukać po omacku, ponieważ to wszystko wpływa na komfort pracy oraz sprawia, że stworzymy miejsce odporne na zmieniające się trendy i upływający czas. 

 

Dobrze przemyślana i najwyższej jakości baza wnętrza sprawi, że nie będziemy zmuszeni zawieszać działalności naszego salonu z uwagi na konieczność przeprowadzenia gruntowanego remontu. W miarę upływających lat zapewne wystarczy tylko delikatny lifting wnętrza, np. zmiana poduszek, albo zasłon.

 

,,Podczas projektowania, szczególną uwagę zwracam na ergonomiczność rozwiązań i jakość użytych materiałów, które razem tworzą harmonijną całość, sprzyjającą zarówno efektywności pracy, jak i komfortowi odwiedzających”.

arch. Monika Sałata

 

Zapytaj // naszego eksperta

Ewa Banasiewicz-Kieliszek

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Olsztyn

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków