Wielofunkcyjność łazienki

Łazienka to pomieszczenie nie tylko codziennej toalety, ale również gabinet SPA lub salon kosmetyczny. Elementem, który odgrywa ważną rolę w jej użytkowaniu jest oświetlenie. To ono zapewnia nam odpowiedni klimat, bezpieczeństwo, a przede wszystkim funkcjonalność pomieszczenia. Podpowiadamy co jest najbardziej istotne podczas projektowania oświetlenia łazienki.

JMW Architekci

lustra miior

Mioor lustro, które oświetli 

Na pewno w naszej łazience nie możemy zapomnieć, o świetle użytkowym tak bardzo potrzebnym do sprzątania, czy przeglądania się w lustrze. Możemy i powinniśmy również pamiętać o nastrojowym świetle. Możemy nazwać te sposoby oświetlania „serwisowym” i „relaksacyjnym”.

Jak zaaranżować scenę ogólną – „serwisową”

Wybierzmy oprawy wpuszczane takie jak proponuje nam producent Sternlight kolekcje MISTY, FOGGY lub natynkowe MR CUTE, MR CUTE round, czy Miss FLEXY.  Wszystkie te oprawy posiadają konstrukcję zapewniającą maksymalne ograniczenie efektu olśnienia i mogą być ściemniane – np. system Bluetooth CASAMBI.

Ceramika Hushlab | Projekt łazienki KKArchitekci

Jak zaprojektować scenę nastrojową – „relaksacyjną”

Do wyboru mamy paski LED w szczelnych profilach aluminiowych lub kinkietami, które zapewniają światło skupione. Doskonałym rozwiązaniem jest kinkiet MR SIDE, który posiada klasę szczelności IP54 oraz ruchome „klapki” za pomocą których możemy kształtować kąt rozsyłu światła – indywidualnie góra-dół. Oprawy te także możemy ściemniać klasycznie (dowolnym ściemniaczem do LED na ścianie) lub bezprzewodowo – CASAMBI. Możemy także zastosować oprawę Miss FLEXY zamocowaną w formie kinkietu i wyposażoną w antyolśnieniowy raster (plaster miodu).

 

Propozycja opraw idealnych do łazienki:

 

ZAPYTAJ O WYCENĘ NASZEGO SPECJALISTĘ

1 WYPEŁNIJ FORMULARZ

2 WYBIERZ TEMAT

Chcę umówić się na spotkanieProszę o wycenę projektuProszę o ofertę

 

Chcesz od nas dostawać raz w tygodniu najciekawsze informacje ze świata designu? Zapisz się do newslettera:

tak, chcę otrzymywać Newsletter dot. produktów i usług Internity S.A z siedzibą w W-wie

Administratorem Twoich danych osobowych jest Internity S.A z siedzibą w W-wie. Dowiedz się więcej polityka prywatności o ochronie Twoich danych osobowych.

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków