Kinkiet w łazience | Przegląd najciekawszych produktów i projektów

Kinkiet w łazience | Przegląd najciekawszych produktów i projektów

Elementem, bez którego nie wyobrażamy sobie dobrego projektu łazienki jest oświetlenie. Oprócz głównego – spełniającego podstawową funkcję równomiernego oświetlania pomieszczenia, ważne jest również oświetlenie punktowe, czyli dedykowane do zadań specjalnych. Na pewno możemy do niego zaliczyć oświetlenie strefy umywalkowej – najczęściej skupiające się wokół lustra nad umywalką. Częstym wyborem architektów jest kinkiet w łazience, który nie tylko potrafi wyczarować wspaniały klimat za pomocą skupionego światła, ale też pięknie dekoruje wnętrze oraz pomaga przy codziennych czynnościach, takich jak chociażby precyzyjne wykonanie makijażu.

 

Projekt łazienki z wanną wolnostojącą HushLab
Projekt łazienki z wanną wolnostojącą HushLab

 

Funkcjonalność na piedestale

Na początku przygody projektowania oświetlenia w naszej łazience warto wiedzieć, że powinno ono spełniać trzy podstawowe funkcje. Po pierwsze ma zachwycać designem. Po drugie ma spełniać swoje funkcje. Po trzecie ma kreować wyjątkowy klimat.

Tak naprawdę, te kwestie dotyczą wszystkich pomieszczeń w domu. Do łazienki dodatkowo powinniśmy wybierać oprawy o podwyższonej szczelności. Przydatną funkcją oświetlenia jest możliwość ściemniania światła oraz regulowania jego barwy. Po co? Abyśmy mogli bez trudu tworzyć klimat adekwatny do naszych potrzeb. Jasne zimne światło jest dobre o poranku, kiedy potrzebujemy z nową energią wkroczyć w dzień, ale wieczorem pragniemy odpocząć od wszystkich bodźców i ukojenia zmysłów. W tym celu idealnie sprawdza się przyciemniona ciepła barwa światła. Producenci często oferują te funkcjonalności sterowane w sposób tradycyjny oraz bezprzewodowo za pomocą dedykowanych aplikacji, czyli z poziomu smartofonu lub tableta.

 

źródło: https://www.aromasdelcampo.com/

 

Kinkiet w łazience biżuterią wnętrza

Najbardziej uniwersalną zasadą dotyczącą doboru lamp jest stawianie na ponadczasowe formy. Wtedy możemy mieć pewność, że kinkiet nie znudzi nam się po kilku miesiącach oraz będzie pasował do zmieniających się na przestrzeni lat akcesoriów łazienkowych. Co ważne, oprawa powinna stanowić dopełnienie stylu wnętrza.

Jakie są aktualne trendy? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na szklane kule, często wykończone mosiężnym, albo czarnym detalem. Ten kierunek doskonale obrazują wyselekcjonowane projekty łazienek ukazane w tym wpisie.

 

  ZAPYTAJ O WYCENĘ NASZEGO SPECJALISTĘ

  1 WYPEŁNIJ FORMULARZ


  2 WYBIERZ TEMAT

  Chcę umówić się na spotkanieProszę o wycenę projektuProszę o ofertę

   

  Chcesz od nas dostawać raz w tygodniu najciekawsze informacje ze świata designu? Zapisz się do newslettera:

  tak, chcę otrzymywać Newsletter dot. produktów i usług Internity S.A z siedzibą w W-wie

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Internity S.A z siedzibą w W-wie. Dowiedz się więcej polityka prywatności o ochronie Twoich danych osobowych.

   

   

  Zapytaj // naszego eksperta

  Specjalista branży oświetlenia

  Oświetlenie dekoracyjne
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Białystok

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków