Kolor roku 2020 | Poznaj barwę symbolizującą nową erę

Każdego roku wybierana jest barwa, która ma zdominować kolorystykę panującą w szeroko pojętym designie: od mody, przez wzornictwo użytkowe po wnętrza. Choć informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez Instytut Pantone, z dużą dozą prawdopodobieństwa prognozuje się, że w przyszły rok będzie należał do Neo Mint. Kolor roku 2020 ma symbolizować pomost między technologią, a naturą oraz zwiastować nadejście nowej ery w dziejach ludzkości. Dzisiejszym wpisem chcemy Was nieco oswoić z tym intrygującym kolorem, przybliżyć jego historię i pokazać, że można poczuć do niego miętę. 

Źródło: www.wgsn.com

Kolor roku 2020 – skąd się wziął?

Neo Mint, na kolor roku 2020, został wytypowany przez londyńską agencję WGSN, zajmującą się analizą i przepowiadaniem trendów. Pracujący w niej eksperci, gruntownie badają tendencje pojawiające się w modzie ulicznej, analizują dane sprzedażowe, a także uważnie obserwują to, co pojawia się w social mediach. Zdaniem „biura stylów” Neo Mint to kolor wyboru, idealnie oddający nastroje początku kolejnej dekady. Posiada chłodny, futurystyczny wyraz, ale wciąż kojarzy się z roślinnością i naturą.

Lastryko w kolorze Neo Mint z kolekcji Artwork, marki Florim.

Zielone kolekcje płytek do łazienki trendy 2019/2020 w urządzaniu wnętrz!

Neo Mint total look w łazience z płytkami Imoli z serii Glass.
Neo Mint symbolizuje połączenie technologii z naturą. | Płytki WOW design dostępne w showroomach Internity Home i Prodesigne.
Umywalka polskiej marki HushLab w kolorze Neo Mint

Dlaczego Neo Mint?

Według specjalistów z agencji WGSN, Neo Mint stanowi odzwierciedlenie rosnącej popularności pasteli i jest naturalną ewolucją z dość chłodno przyjętego Millennial Pink czy Gen Z Yellow. Jego purystyczny odcień, który mimo wszystko zachowuje wyrazisty wygląd, może być wykorzystywany jako alternatywa wobec szarości. Optymistyczna zieleń, uosabia również poczucie spokoju w dobie trwających napięć geopolitycznych, symbolizuje myślenie przyszłościowe i łączy technologię z naturą. 

 

Fronty kuchenne w kolorze mięty. | Proj. Finch Studio
Proj. JT Grupa, zdj.: Aleksandra Dermont AYUCO Studio
Proj. JT Grupa, zdj.: Aleksandra Dermont AYUCO Studio
Proj.: Dziurdzia Projekt, Fot.: PION

Kolor Roku 2010 – futurystyczny charakter z nostalgią wobec natury

Przyszły rok to czas kiedy futurystyczne wizje staną się rzeczywistością: sztuczna inteligencja będzie wspomagać sędziów podczas Olimpiady w Tokio, zostanie ukończony najwyższy budynek na świecie, NASA rozpocznie misję eksploracji Marsa, a Uber wprowadzi latające taksówki do Los Angeles i Dallas. Zdaniem Jane Boddy, dyrektora ds. kolorów w agencji WGSN, odzwierciedleniem tych zdarzeń jest kolor Neo mint, który silnie łączy szybki rozwój technologii z nostalgią wobec natury.

Popularność pasteli wpłynęła na wybór Neo Mint, na kolor roku 2020. | Żródło: trendland.com

Najmodniejsze odcienie zieleni we wnętrzach według Pantone

Neo Mint we wnętrzach

Subtelność Neo Mint daje wiele możliwości na wykorzystanie go we wnętrzach. Świetnie prezentuje się w wersji „rozbielonej”, stanowiąc alternatywę dla szarości, ale też można go wykorzystać w intensywniejszej wersji, jako akcent barwny. Zielenie lubią się z różem oraz ze złotem, co daje pole do popisu dla niebojących się kolorów. Nie zapominajmy również o pozytywnym wpływie tego koloru na nasze samopoczucie. Zieleń ma kojący wpływ na układ nerwowy, działa uspokajająco i pozwala się rozluźnić oraz oderwać od codziennych spraw. Czy Neo Mint zostanie przyjęty bardziej optymistycznie niż jego poprzednik Living Coral? Mamy jeszcze trochę czasu, by się przekonać, ale w tajemnicy zdradzimy Wam, że jesteśmy na TAK 🙂 

Propozycja połączenia zieleni i różu w kuchni. | Proj.: Na Antresoli, fot.: Anna Orłowska
Proj. Studio LOKO (zdjęcie: Magdalena Płoszaj)

Stwórz zielony azyl | Pomysły na rośliny we wnętrzach

Sposób na wykorzystanie mięty jako akcentu barwnego. | Proj. Studio Metry, zdj. Kąty Proste
Proj. Dziurdzia Projekt, Fot. PION

ZOBACZ WIĘCEJ INSPIRACJI W KOLORZE NEO MINT NA NASZYM PINTEREŚCIE 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków