Lampy Noctambule Flos - piękno, które ujawnia się po zmroku

Lampy Noctambule Flos – piękno, które ujawnia się po zmroku

Włoska marka Flos czerpie z tradycji, łącząc ją ze współczesnym designem i pomysłami młodych projektantów. Dzięki tej fuzji powstają obiekty świetlne, które budują niezwykłą atmosferę w każdym pomieszczeniu, w którym się znajdą. Jednym z najnowszych modeli zaprezentowanych przez Flos, jest kolekcja Noctambule, zaprojektowana przez Konstantina Grcica. Lampy składają się ze szklanych kapsuł, z których można tworzyć obiekty o różnej wysokości i przeznaczeniu. 

Lampa Noctambule – wersja wisząca z kloszem w formie kopuły.

Noctambule budzi się do życia po zmroku 

Określeniem Noctambule z francuskiego oznacza lunatyk. Natomiast Konstantin Grcic, porównuje swój projekt do sowy, która za dnia jest niewidoczna, ale ujawnia się w pełnej krasie po zmroku. Analogia do nocnego ptaka czy lunatyka jest bardzo trafna, gdyż właśnie w ciemności, lampy Noctambule ukazują swoje prawdziwe piękno. Transparentne szkło i minimalistyczna forma powoduje, że lampy są niemal niewidoczne za dnia. Jednak kiedy zostają włączone w ciemnym pomieszczeniu, zamieniają się w niezwykłe obiekty świetlne.

Lampa Noctambule
Lampa Noctambule – wersja stojąca z kloszem w formie stożka.

Wyjątkowe lampy z oferty Internity Home | Oświetlenie, które zachwyca

Tradycyjne wykonanie, nowoczesna forma

Szklane moduły Noctambule, wykonane są w tradycyjnej technice dmuchania szkła. Wewnątrz każdego z nich, zainstalowany jest zintegrowany system ledowy. Dodatkowymi komponentami są dwa rodzaje kloszy oraz specjalne elementy, dzięki którym model stanie się wiszący lub stojący. Już z pojedynczego modułu powstanie lampa, którą można zwieńczyć kloszem. Dzięki połączeniu kilku cylindrów zbudujemy model podłogowy lub oryginalne żyrandole, które mogą osiągnąć wysokość nawet 3 metrów. Możliwość łączenia elementów, pozwala na spersonalizowanie lampy i dostosowanie jej rozmiaru do wielkości pomieszczenia.

NOCTAMBULE

Lampy, które budzą się po zmroku

Zapytaj // naszego eksperta

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków