Duże płytki w małej łazience? Czy to dobry pomysł?

Czy do małej łazienki pasują duże płytki

Jeśli przed Tobą stoi wyzwanie na urządzenie małej łazienki i nie jesteś do końca przekonany, czy płytki o dużym formacie będą pasowały, i czy format ma znaczenie? Czy dzięki dużym płytkom można optycznie powiększyć wnętrze? Ten wpis jest idealny dla Ciebie. Zapraszamy do obejrzenia dużej dawki inspiracji!

Wybór płytek to podstawa!

Urządzając małą łazienkę bardzo często zastanawiamy się jakie płytki będą najlepsze do takiego wnętrza. Aranżacje nowoczesne łazienek, świetnie nam ukazują że wielkość płytek nie ma większego znaczenia. Obecnie dopuszcza się wszystkie formaty płytek, w tym również wielkoformatowe. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i potrzeby. Wybór zależy od pomysłu na wnętrze!

Naszym zdaniem najciekawiej, duży format w łazience, prezentuję się na ścianie nad wanną, szczególnie jeśli płytka posiada ciekawy motyw. Tak jak poniżej płytki Imola kolekcja The Room.

proj. Katarzyna Kraszewska
proj. Katarzyna Kraszewska
MGN Pracownia projekt łazienki | Duże płyki imitujące marmur Ricordena

Odpowiedni rozmiar płytek w niewielkiej łazience | proj. Dmowska Design
Odpowiedni rozmiar płytek w niewielkiej łazience | proj. Dmowska Design
proj. Studio Projekt | Zdj: Fotomohito
proj. Studio Projekt | Zdj: Fotomohito

Jeśli zdecydujemy się na duże płytki do łazienki, musimy dokładnie przemyśleć ich układ. Znaczenie tu mają cięcia. Zbyt dużo cięć, może wyjść po prostu nieopłacalne. Duży format nagle zmieni się i stanie się mniejszy. 

Duże płytki tropikalne 41zero42 w niewielkiej łazience
Duże płytki tropikalne 41zero42 w niewielkiej łazience

Nasza podłoga w łazience musi wyglądać estetycznie. Warto więc jest zadabać o to, aby ewentualne przycięcia były rozłożone równomiernie po obu stronach ścian. W przypadku fugi stawiamy na cienką – mniejsza wydaje się być subtelniejsza. Pamiętajmy jednak że powinna być w kolorze płytek, dzięki temu unikniemy efektu poszatkowania przestrzeni. Taki prosty zabieg stworzy efekt jednolitej przestrzeni.

proj. Anna Koszela | proj. Black Deer Workshop przy współpracy z Karoliną Zakrzewską z Kint Studio
proj. Dmowska Design | mała łazienka
proj. Dmowska Design | mała łazienka duży format

Więcej ciekawych płytek zobacz!

 proj. Miśkiewicz Design
proj. Miśkiewicz Design

Duże płytki w małej łazience

Z naszych obserwacji i doświadczenia wynika, że do małej łazienki pasuje każdy rozmiar płytek ceramicznych. Aby jednak uniknąć szatkowania przestrzeni, należy dobrać fugę odpowiadającą kolorowi płytek. – To zapobiegnie wprowadzeniu niepotrzebnych podziałów w pomieszczeniu i wywoła efekt jednolitej powierzchni. Czyli nie format, ale fuga jest najważniejsza przy aranżacji małych wnętrz!

Wybór odpowiednich płytek do małej łazienki nie jest łatwy. Format, kolor potrafią zdziałać cuda. Kolorystyczne kontrasty i nietypowe połączenia rozmiarów płytek są sojusznikami w tworzeniu nowego wyglądu niezbyt dużego wnętrza. Oczywiście najciekawsze rozwiązania możemy przedstawić w naszych salonach, zaprezentować produkty i projekty. Przyjdź!

NIEOCZYWISTE POŁĄCZENIA KOLORYSTYCZNE W ŁAZIENCE –

CZĘŚĆ II – zobacz!

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków