Modowe trendy na jesień 2019, które sprawdzą się we wnętrzach

Modowe trendy na jesień 2019, które sprawdzą się we wnętrzach

Trendy na jesień 2019, zostały już zaprezentowane na światowych wybiegach, a najbardziej dominującą tendencją był jej brak. Okazuje się, że w modzie wszystkie chwyty są dozwolone, a jak wyglądają prognozy jeśli chodzi o wnętrza? Eklektyzm udowadnia, że porzuciliśmy reguły, a łamanie utartych zasad już nikogo nie dziwi. Powrót lastryko, łączenie sztukaterii ze stylem loftowym i  obnażanie surowego tynku w duchu wabi-sabi, to dopiero początek. Konkretny styl przestał nas ograniczać swoim ramami, a my możemy czerpać z różnych tendencji i dowolnie je miksować. Zainspirowani modowymi trendami na jesień, pokazujemy jak je przenieść do wnętrz.  

 

1. Fioletowy total look

Ultra Violet, który był kolorem zeszłego roku, został przyjęty z dużą rezerwą, a w ręcz odrzucony. Natomiast tej jesieni fiolet powrócił jak bumerang i zawładną wybiegami pod różnymi postaciami – od delikatnej lilii, przez intensywną purpurę, aż po śliwkę. Fioletowy total look, sprawdzi się również we wnętrzach, ale proponujemy zmiksować jego odcienie. Kolor ten polubi się również z delikatnymi odcieniami błękitu oraz złotymi dodatkami. 

Sypialnia w rżnych odcieniach fioletu. | Projekt: Na Antresoli

Ultra fiolet jak wprowadzić do wnętrza i z jakimi kolorami łączyć

2. Skóra jak nowa

Skórzane spodnie pojawiały się na jesiennych wybiegach w licznych konfiguracjach – łączone z swetrami, marynarkami czy trampkami. Jest to dowód na to, że skórzane elementy garderoby, nie są już utożsamiane z klubami motorowymi, a odpowiednia stylizacja sprawi, że spodnie czy spódnica z tego materiału sprawdzą się na każdą okazję. Jeśli przenieść ten trend na grunt wyposażenia wnętrz, zauważymy podobną tendencję. Skórzany wypoczynek nie jest już kojarzony z wątpliwą estetyką skaju z początku lat 2000 i nie musi być częścią wyposażenia o eleganckim czy biurowym charakterze. Kiedy połączymy skórzaną sofę z kolorowymi poduchami i miękkim, wzorzystym dywanem, zdejmiemy ciążące na na niej piętno. 

Skórzana sofa, w odpowiednim towarzystwie, odnajdzie się nawet w klimatach boho. | Projekt: Kształt Rzeczy

3. Hipnotyzujący czar neonów

Obok neonów nie można przejść obojętnie, a trendy na jesień 2019 wskazują, że pogodowa aura nie zniechęci nas, do noszenia mocnych akcentów barwnych. Modelki podczas pokazów prezentowały jaskrawe total looki, jednak we wnętrzach sugerujemy większą powściągliwość. Minimalistyczne aranżacje w monochromatycznej palecie barwnej, które królowały przez wiele lat, zyskają nowe życie za sprawą neonowych dodatków. Oryginalna lampa czy krzesło uzupełniające „rozkompletowany” zestaw jadalniany, wprowadzą ciekawy akcent barwny. Duży wybór mebli i dodatków w mocnych kolorach,  znajdziecie min. w ofercie włoskiej marki Kartell. 

Meble marki Kartell znajdziecie w ofercie Internity Home i prodesigne. | Źródło: www.kartell.com

4. Ciepły akcent

Żółty pod wieloma postaciami święci triumfy nie tylko w modzie, ale i w aranżacji wnętrz. Musztardowy, Rebel Yellow, Gen Z Yellow, Mellow Yellow a w końcu maślany, oscylujący między bielą, kością słoniową i bananowym. Jego różne odcienie bardzo często są akcentem barwnym, jednorodnych kolorystycznie pomieszczeń. Żółty to świetne towarzystwo dla brązu, beżu czy błękitu. Kolor ten wprowadzi ciepły akcent, ale używajmy go z rozwagą. Jeśli decydujemy się na żółtą sofę, unikajmy tego koloru na innych meblach, szczególnie jeśli jest to mała przestrzeń.

Żółta sofa stanowi świetny akcent kolorystyczny. | Projekt: Schudy Studio

5 kolorów które zdominują rok 2020! Trendbook!

 

Wprowadź żółty akcent do wnętrza

5. Motyw róży

Przeskalowany motyw róży powraca w wielkim stylu, a w trendach na jesień 2019 pojawia się na każdym elemencie garderoby. Suknie, koszule oraz klasyczne T-shirty, dekorowane są kwiatami, przywodzącymi na myśl martwe natury, holenderskich mistrzów malarstwa barokowego. Kwiatowy akcent utrzymuje swą silną pozycję, również w aranżacji wnętrz, a tej jesieni ponownie rozkwitnie! Róże możemy wprowadzić za sprawą tapety, tekstyliów, tapicerki meblowej, a nawet ceramicznej mozaiki.

Kwiatowe motywy w mieszkaniu zaprojektowanym przez JT Grupa.

Flower power we wnętrzach w odsłonie jesienno-zimowej

 

Trendy na jesień 2019 – z wybiegów na salony

Trendy na jesień 2019 silnie wskazują, że w nadchodzącym sezonie nie poddamy się depresyjnej aurze i pozostaniemy pod pozytywnym wpływem koloru. Jednocześnie pozycja barw w szeroko pojętym projektowaniu, pozostaje niezachwiana, a eklektyzm jest nadal dominującą tendencją. Mnogość trendów, pozwala na wybranie z nich elementów, które są zgodne z naszym stylem i wśród, których czujemy się dobrze. Moda pokazuje, że konwencjami należy się bawić, natomiast zasady nie są po to, by sztywno się ich trzymać. Naszym zdaniem w aranżacji wnętrz można i powinno się przyjąć, analogiczną domenę. 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków