Nowości marki Marset – lampy, których piękno tkwi w prostocie

Twórcy hiszpańskiej marki Marset wierzą, że lampa to coś zdecydowanie więcej niż światło – to tworzenie licznych niuansów i efektów, polepszających jakość ludzkiego życia. Finalny produkt prezentuje wartości najistotniejsze dla twórców brandu: technologie, innowacje, zrównoważony rozwój, trwałość i autentyczność. Natomiast lampy Marset stają się centrum każdego pomieszczenia, w którym się znajdą. Pomimo, iż marka zaprasza do współpracy różnych projektantów i designerów, wszystkie produkty łączą właśnie te same wartości. Marset właśnie przedstawił modele, które dołączyły do porfolio marki. Kluczowe w ich powstaniu była prostota, subtelna elegancja i możliwość dopasowania do potrzeb użytkowników. 

Wyjątkowe lampy z oferty Internity Home | Oświetlenie, które zachwyca

Graficzna instalacja przestrzenna, czyli lampa Ihana 

Projekty najczęściej powstają w wyniku konkretnych potrzeb. Ihana, co po fińsku oznacza „wykwintny”, jest jednym z takich przypadków. Jej twórczyni, architektka Joanna Laajisto, przeniosła swoją pracownię do XIX-wiecznego budynku w Helsinkach i nie znalazła żadnych lamp, które pasowałyby do nowego biura. W poszukiwaniu idealnego światła stworzyła rzeźbiarską lampę, wyrażoną poprzez czyste, niemal graficzne formy oraz równowagę między sztywnością a kruchością. Ihana to synteza kontrastów – czarni metalicznej struktury i bieli kloszy, a także nowoczesności i tradycji.

Marset  lampy
Marset lampy – wśród nowości model Ihana, który charakteryzuje graficzna forma.

Powściągliwa forma modelu, wyznacza kształt światła. Lampa składa się z kloszy ze szkła opalowego, które przybierają formę dysków. Skontrastowana z nimi metalowa konstrukcja, tworzy ciekawy efekt wizualny, przywodzący na myśl minimalistyczną instalację. Konstrukcję lampy można dopasować do potrzeb wnętrza i jego wysokości, dzięki wyborowi odpowiedniej ilości dyfuzorów oraz rozmiaru, który występuje w opcjach 200, 150 i 100 cm wysokości. Ponadto Ihana jest wyposażona w technologię dim to warm, która pozwala nie tylko regulować intensywność światła, ale także jego temperaturę barwową, która może wahać się od ciepłej bieli (3000K) do ultra ciepłej bieli, symulującej światło świecy (1800K). 

 

Czyste światło modelu Ambrosia 

Celem projektu lampy wiszącej Ambrosia było stworzenie czystego światła, pozbawionego dekoracji. Projektanci ze studia Ciszak Dalmas połączyli prostotę, funkcjonalność i estetykę w wyniku czego powstała linearna oprawa z niemal płaskim segmentem światła. Ambrosię charakteryzuje modułowość i asymetryczność, składające się na zaskakujący system oświetleniowy, który można rozbudowywać i dostosowywać do potrzeb. Model dostępny jest w długościach: 120, 180, 210 i 315 cm, a także posiada regulację wysokości. Występuje w wykończeniu czarnym lub złotym. 

marset lampy
Ambrosia to pochwała dla czystego światła.

Surowe piękno podkreślone oświetleniem ARCHLINES | BOOM.ARCHITECTS

Cala Metal – forma i funkcja

Piękno, którym emanuje lampa podłogowa Cala, wynika z jej prostej, syntetycznej i podstawowej formy. Klosz obejmuje światło, nie ograniczając go, pozwala mu się rozproszyć, jednocześnie powodując, że jest ono ciepłe i przyjemne. Ikoniczna lampa marki Marset została zaprezentowana w odświeżonej odsłonie – z metalową podstawą. Natomiast nadal zawiera dwa kluczowe dla projektu czynniki: formę i funkcję. Model z drewnianą podstawą, pochodzący z 2012 roku, powraca po niemal 20 latach. Cala Metal jest jeszcze bardziej wyrafinowana, ponieważ jej konstrukcja jest lżejsza i przyjemniejsza dla oka. Obie wersje mówią tym samym językiem: proporcji, harmonii oraz komfortowego światła. Natomiast dwa różne wykończenia, dają więcej możliwości aranżacyjnych, a metalowa edycja zapewnia bardziej neutralną i wszechstronną opcję.

marset lampy
Cala metal – nowa wersja kultowej lampy brandu.

Marset lampy – zabawna i uniwersalna Chispa 

Ostatnia z prezentowanych nowości jest wyjątkowo uniwersalnym modelem, który sprawdzi się w najróżniejszych przestrzeniach. Przenośna lampka Chispa jest bezprzewodowa i przeznaczona do ładowania. Można z niej korzystać również na zewnątrz, gdyż posiada wysoki poziom szczelności IP44. Swoim designem przywodzi na myśl lampę garażową, ale została ubrana w bardziej designerską szatę. Posiada trzy stopnie natężenia światła oraz opcjonalne akcesoria, dzięki którym można ją zawiesić.  Dostępna jest w kolorze pomarańczowym, niebieskim, zielonym oraz w specjalnej czarnej wersji z miedzianymi detalami, zaprojektowana we współpracy z motoryzacyjną marką CUPRA.

marset lampy
Chispa – najbardziej elastyczny i uniwersalny model wśród nowości!

Zapytaj // naszego eksperta

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków