Tapety Wall & Deco 2020 - esencja światowych trendów w aranżacji wnętrz

Tapety Wall & Deco 2020 – esencja światowych trendów w aranżacji wnętrz

Kolekcja tapet od Wall & Deco 2020 to śmiałe sięganie po najgorętsze trendy w architekturze i aranżacji wnętrz. Współczesna interpretacja znanych motywów w szeroko pojętej kulturze z indywidualnym podejściem do pracy twórczej Wall & Deco przełożyła się na powstanie bardzo ciekawych wzorów, które na nowo definiują charakter wnętrza. Tapety tego brandu są dostępne w showroomach z Grupy Internity Home

 

wall & deco 2020

 

Lata 70.

W głównej mierze kolekcja nawiązuje do designu lat 70. Intensywne pomarańcze, żółcie, fiolety czy zielenie są ujęte w ramy psychodelicznego wzornictwa. Opływowe kształty, modne obecnie łuki, geometria i asymetria – to wraz z zastosowanymi barwami sprawia, że kolekcja jawnie koresponduje z retro estetyką tamtej dekady. 

 

Lata 70. to okres ogromnej popularności odważnych tapet, pełnych psychodelicznych motywów i kształtów. Zdecydowane podejście do aranżacji wnętrz sprawia, że takie tapety obecnie nie są wyrazem wymuszonej ekstrawagancji. Takie rozwiązania sprawdzą się nawet w minimalistycznych wnętrzach, pod warunkiem, że wzorzysta ściana stanie się głównym bohaterem aranżacji. 

 

Inspiracja latami 70.
Inspiracja latami 70.

 

Memphis Group

W nowej kolekcji marki Wall & Deco widzimy także jawne nawiązanie do stylu Memphis Group. Warto przy tym wspomnieć, że jego twórcy inspirowali się estetyką Art Deco, Pop Artu oraz kiczem lat. 50., nazywanym również „sztuką szczęścia”. 

Charakterystyczne dla tego stylu odważne printy, asymetryczne kształty, obłe formy oraz nasycone, silnie kontrastujące ze sobą kolory, w głównej mierze wyznaczają image nowej kolekcji Wall & Deco. Pamiętajmy, że w tym przypadku nawet jeden szalony element w stonowanym wnętrzu, może wprowadzić faktor swobodnej, twórczej zabawy, przekładającej się na nietuzinkowy projekt. 

 

Przeczytaj również: Memphis Group – czy styl pełen kolorów i wzorów powróci?

 

Tapety z kolekcji Contemporary 2020 od Wall & Deco inspirowane stylem Memphis Group
Tapety z kolekcji Contemporary 2020 od Wall & Deco inspirowane stylem Memphis Group

 

Inspiracja florą i fauną

Obok wiodących nurtów obecnych w linii Contemporary 2020, kolekcję dopełnia, raz energetyczna, innym razem efemerycznie przedstawiona fauna i flora. Nie obce są jej również motywy tropikalne, które jak wiemy wcale odkrywcze nie są, ale nadal cieszą się dużą, jak nie coraz większą popularnością. 

 

wall & deco 2020
Wall & Deco 2020
Motyw fauny w nowych wzorach
Motyw fauny w nowych wzorach

 

Modne patchworki

W nowej kolekcji od Wall & Deco znajdziemy również tapety wyglądające tak, jakby były stworzone z wielu różnych elementów. Tym samym twórcy nowych wzorów odnoszą się do modnego eklektyzmu a także projektowania w duchu eko, gdzie tego rodzaju patchworki stanowią sposób na wykorzystanie, np. materiałów odpadowych. Do tej kategorii możemy zaliczyć również tapetę, która nawiązuje do wzoru lastryko, przeżywającego obecnie swój renesans. 

 

Tapety Contemporary 2020 od Wall & Deco
Tapety Contemporary 2020 od Wall & Deco
Nowa kolekcja tapet od Wall & Deco jest dostępna w showroomach z Grupy Internity Home
Nowa kolekcja tapet od Wall & Deco jest dostępna w showroomach z Grupy Internity Home

 

Antyczne piękno

Innym dominującym kierunkiem w nowej kolekcji od Wall & Deco jest zwrot w stronę klasyki. Klasycystyczne popiersia i wzory nawiązujące do architektury antycznej pozwalają na wykorzystanie tapet również w bardziej tradycyjnych wnętrzach, np. w mieszkaniach w kamienicy. 

 

Wehikuł czasu, czyli wnętrza modne wczoraj i dziś

 

Klasyka nigdy nie przestanie inspirować
Klasyka nigdy nie przestanie inspirować

Zapytaj // naszego eksperta

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków