Nowy wymiar wypoczynku - pergole modułowe i meble ogrodowe Egoé

Nowy wymiar wypoczynku – pergole modułowe i meble ogrodowe Egoé

Przebywanie na zewnątrz jest naturalne. Mimo, że dom i dach nad głową to miejsca, do których chętnie wracamy, tak samo chętnie uciekamy z nich na zewnątrz. Na taras, do ogrodu, albo nawet jeszcze dalej – do lasu, w góry, nad wodę. Tylko przestrzenie zewnętrzne są w stanie pokonać nasze wewnętrzne bariery, a nieskończoność wokół nas rozpocznie w naszych duszach i głowach proces cudownej odnowy. Opuszczamy strefę komfortu i jesteśmy gotowi na przeżycia. To właśnie na tej świadomości opiera się marka Egoé, która poprzez swoje produkty pragnie wzbogacić życie tych, dla których przebywanie na świeżym powietrzu stanowi, po prostu niezbędną część egzystencji. 

meble ogrodowe Egoé
Box z kolekcji Leva.

Meble i oświetlenie outdoorowe | Selekcja redakcji

Egoé – specjaliści od życia na zewnątrz

Początek Egoé wiąże się z pewnym latem dawno temu, kiedy grupa przyjaciół – projektantów czeskiej spółki mmcité – poszukiwała mebli ogrodowych do swoich ogrodów i tarasów. Prosty wymóg wytrzymałości i jednocześnie pomysłowego designu okazał się jednak niemożliwy do spełnienia. Rynek oferował banalne, opatrzone meble, a jakość utykała nierzadko na wszystkie cztery nogi.

Na zewnątrz czujemy się jak u siebie w domu. Sezon ma dla nas dwanaście miesięcy

Na szczęście ta paczka z mmcité miała doświadczenie w projektowaniu małej architektury miejskiej, dlatego zdecydowali się założyć markę zgodnie z własnymi wyobrażeniami. Jej celem nie była designerska, rzucająca się w oczy z daleka ekskluzywność, ale wręcz przeciwnie dyskretna i wyrafinowana kolekcja, respektująca swoje otoczenie. I tak oto powstała marka Egoé.

meble ogrodowe Egoé
W boxsie Leva można zorganizować kompletną kuchnię.

Meble ogrodowe Egoé – kto za tym stoi

Każdy produkt Egoé zaprojektowany jest tak, by stał się naturalną częścią przestrzeni. Na pierwszym miejscu stoi praktyczność wraz z jakością, ale projektanci korzystają też ze swojego doświadczenia z przestrzeni publicznej – nie tylko  z zakresu konstrukcji i zdolność do wyboru odpowiedniego materiału, ale przede wszystkim łączą przestrzeń i meble ze specyficznymi potrzebami ludzi, którym mają one służyć.

Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu nie boimy się naruszać tabu. Odkrywamy niezwykłe kształty, znajdujemy nowe kąty i zmieniamy stereotypy

Meble ogrodowe z serii Preva.

Kto potrzebuje, by meble ogrodowe były lekkie? Tylko producent, który zaleca schować je przy każdym deszczu. Solidne i uczciwie wykonane meble Egoé możesz beztrosko postawić gdziekolwiek, gdzie Ci się podoba i korzystać z nich cały rok.

meble ogrodowe Egoé
Kolekcja Preva.

Jeśli na zewnątrz, to i na wsi

Każdy mebel powstaje w zakładzie produkcyjnym w Bílovicach, w małej wiosce na południu Moraw. Proces produkcji stał się maksymalnie efektywny, dlatego głównym kryterium może być już tylko jakość. W efekcie powstały kolekcje, które potrafią się starzeć. Stół z Egoé możesz śmiało przekazać swoim dzieciom wraz ze wspomnieniami, które się z nim wiążą. Bezpośrednio w fabryce znajduje się Egoé studio. Podczas gdy większość producentów polega na projektantach zewnętrznych, w Egoé przeważająca większość projektów powstaje wewnątrz fabryki, dzięki czemu każdy szczegół jest przemyślany i dopracowany na miejscu, co jednocześnie usprawnia proces dochodzenia od projektu do prototypu, a chwilę później mebel jest już na zewnątrz – tam, gdzie jego miejsce.

Kolekcja Máj z wygodnymi siedziskami.

Nad czym pracujemy

Meble Egoé są skonstruowane tak, by wytrzymały wszelkie kaprysy pogody. Tkaniny przeznaczone są do stosowania na zewnątrz – odporne na działanie UV, warunki atmosferyczne oraz deszcz. Jeśli jednak ilość wody jest tak duża, że przeniknie w głąb tapicerki, specjalna pianka Dryfeel o otwartej strukturze komórkowej pozwoli jej wycieknąć ze środka. W ten sposób zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni, pomaga w cyrkulacji powietrza i przez to w szybszym schnięciu.

Rozglądamy się wokół siebie. Nie mogło więc ujść naszej uwadze, że również na zewnątrz ludzie chcą się czuć równie komfortowo jak w domu. Wygodnie, miękko, a przede wszystkim beztrosko. Mieć biuro pod pergolą i salon pod gwiazdami. Skoncentrowaliśmy się więc na rozwoju i produkcji wygodnego i miękkiego miejsca do siedzenia, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni ze swoich domów

meble ogrodowe Egoé
Kolekcja Máj.

Wiosna na tarasie, balkonie i w ogrodzie

Leva

System Leva to prawdziwa rewolucja w świecie rozwiązań outdoorowych. Dzięki modułom i akcesoriom można samodzielnie stworzyć pergolę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Boxy to, jak podkreślają twórcy Levy – wnętrze na zewnątrz, przeznaczone do odpoczynku na świeżym powietrzu i do cieszenia się beztroską. Ich personalizacja jest tak samo prosta, jak twórczość dziecięcego architekta.  System modułowy Leva oferuje nieskończone możliwości. Do Ciebie należy decyzja, jak chcesz to wszystko połączyć.

POZNAJ MOŻLIWOŚCI SYSTEMU LEVA

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Poetycko nazwana kolekcja Máj powstała we współpracy z Pracownią Jiřígo Pelcla, jako swego rodzaju przeciwwaga dla współczesnego minimalizmu we wzornictwie. Meble z kolekcji są tak wyjątkowe i czarujące, że chce się w nich zanurzyć, chociażby na sekundę. Wystarczy jednak siąść, by przestać liczyć czas…

meble ogrodowe Egoé

Uprościliśmy kształty aż do samych prakorzeni. Cienki pionowy element stojaka odchyla się od swojej osi i zmienia w oryginalny błyszczący okrąg ze specjalnego świecącego materiału. Laso rozproszy mrok w ogrodzie, na tarasie oraz w przestrzeni publicznej. Rewelacja, prawda?

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego meble ogrodowe nie są równie wygodne jak te w domu?  Jest tak dlatego, że muszą być odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. W związku z tym potrzebny był kompromis między wytrzymałością a wygodą. Kiedy projektanci Egoé stworzyli serię Moja – ten kompromis przestał być potrzebny. 

meble ogrodowe Egoé

Zapytaj // naszego eksperta

Agata Pietrzak

Specjalista // Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków