Płytki Imola - nowości włoskiej manufaktury

Płytki Imola – nowości włoskiej manufaktury

Imola to najstarsza manufaktura ceramiczna we Włoszech, której początki sięgają XIX wieku. Osiągnięcia firmy w zakresie produkcji płytek spowodowały, że stała się ona punktem odniesienia dla całej branży ceramicznej. Produkty Imoli stanowią wyjątkową mieszankę tradycji, innowacji i pasji do ceramiki. Dzięki wyjątkowej jakości płytek z dumą mogą nosić miano „Made in Italy”. Brand w centrum swojej działalności stawia ludzi, a design jest odzwierciedleniem ich doświadczeń i przeżytych chwil. Oferta marki, w głównej mierze opiera się na teksturach nawiązujących do naturalnych materiałów, takich jak marmur, kamień czy drewno. Znajdziemy tam też płytki o niesamowitych wzorach, które są świetną alternatywą dla tapety i stworzą oryginalną dekorację wnętrza. 

Płytki Imola – Spieki kwarcowe 

Imola posiada w swojej ofercie szeroki wybór płyt wielkoformatowych, które podbijają serca architektów. Produkt, który na polskim rynku jest stosunkowo nowy, zdołał już zdobyć wielu zwolenników. Płyty poza tradycyjnym zastosowaniem, można wykorzystać jako fronty meblowe czy blaty stołów. 

 

Imola podczas targów Cersaie w Bolonii, zaprezentowała możliwości wykorzystania spieków kwarcowych. Niezwykle inspirujące aranżacje, pokazują jak wiele zastosowań ma ten materiał. 

Spieki kwarcowe w inwestycjach publicznych – wybór profesjonalistów

Płytki drewnopodobne 

Płytki drewnopodobne sprawdzą się w miejscach o dużym natężeniu ruchu czy narażonych na częsty kontakt z wodą. Wysoka odporność na ścieranie i uszkodzenia, powoduje, że są idealną alternatywą dla naturalnego drewna. Jednocześnie ich tekstura nawiązuje do struktury naturalnego drewna, dlatego też posiadają indywidualny rysunek i usłojenie. Podobnie jak w deskach drewnianych, poszczególne płytki w obrębie jednej serii różnią się od siebie, by dać obraz jak najbardziej zbliżony do efektu podłogi drewnianej.

Płytki drewnopodobne, które stwarzają ogrom możliwości aranżacyjnych

 

Płytki Imola we wnętrzach prywatnych

Marka Imola oferuje również płytki do domów prywatnych i małych wnętrz. Kolekcje wzorzystej ceramiki, wniosą oryginalny akcent do kuchni czy łazienki. Przyjdź do naszych salonów w Warszawie, Łodzi i Krakowie, by zapoznać się z pełną ofertą marki i porozmawiać z naszymi specjalistami. 

ZOBACZ WYBRANE PŁYTKI IMOLA

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków