Płytki jak puzzle czyli Triennale od Marazzi | IH - Internity Home

Płytki jak puzzle czyli Triennale od Marazzi

Legendarna płytka ceramiczna zaprojektowana przez Gio Pontiego i Alberta Rosselliego, powstała sześćdziesiąt lat temu, ale jej ponadczasowa wartość sprawiła, że powraca w wielkiej krasie. Wyprodukowano ją dla marki Marazzi z okazji Triennale w Mediolanie w 1960 r. i właśnie od tego wydarzenia wzięła swoją nazwę. Do historii wzornictwa przeszła z powodu złamania dogmatu kwadratowego lub prostokątnego kształtu płytek i zrewolucjonizowała branżę swoimi „czterema zaokrąglonymi bokami”.
 
Triennale Marazzi
 

Triennale Marazzi – hymn na cześć modułowości

Płytka ceramiczna o sinusoidalnym kształcie i błyszczącej powierzchni w różnych kolorach od razu zdobyła popularność, stając się hymnem na rzecz modułowości i elastyczności. Genialny splot połączeń o niezliczonych możliwościach kompozycyjnych, oparty został na harmonii przeciwieństw: pusty-pełny, pozytywny-negatywny, poziomy-pionowy, prosta-krzywa. Obecnie wykorzystywana we wszystkich kolekcjach Marazzi, zwielokrotnia swoją siłę ekspresji w nieskończonej grze tekstur i kolorów, niczym uniwersalny język. Triennale przekracza granice epok, powierzchni, kontekstów, w otwartym i ciągłym dialogu między historią i technologią, wzornictwem i produkcją przemysłową, formą i materią, ceramiką i gresem.

Triennale Marazzi

Nowe oblicze lastryko – Marazzi kolekcja Ghiara

Nowy język legendarnej płytki

Ponadczasowe piękno płytki znajduje potwierdzenie w nowych wersjach Triennale, w których główną rolę odgrywa kolor w wariantach błyszczących i matowych, kontrastowych lub ton w ton. Uniwersalność przyjmuje totalny wymiar, ponieważ legendarny kształt pojawia się teraz we wszystkich kolekcjach marki, w dwóch wielkościach (10×15,5 i 30×46,5 cm) i w dwóch technologiach, gresu porcelanowego i pojedynczego wypalania, z przeznaczeniem zarówno na posadzki, jak i na okładziny. W związku z tym wzór graficzny „czterech zaokrąglonych boków” może się łączyć z ekspresyjnością żywicy, kamienia, cementu, marmuru, które oferuje kolekcja Grande, lub z bardziej architektonicznymi i technicznymi wymiarami linii SistemS, a także z barwami i urokiem retro linii D_Segni z katalogu Crogiolo. 

Kolekcja Triennale Marazzi

Płytka Triennale jest prezentowana na wystawie „Gio Ponti: Amare l’architettura” w Narodowym Muzeum Sztuk XXI wieku (Maxxi) w Rzymie do 27 wrzesien 2020 r., w dwóch kompozycjach, które interpretują ją w nowych odsłonach.

Płytki IH SELECTION kolekcja wyselekcjonowana specjalnie dla Was – Nowy katalog

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków