Profil wnętrzarski z przepisami na przytulność | Odwiedzamy @pavitalia

Profil wnętrzarski z przepisami na przytulność | Odwiedzamy @pavitalia

Lubimy oglądać wnętrza wypełnione miękkimi tekstyliami oraz bibelotami, jednoznacznie kojarzące się z miejscami, gdzie czas płynie wolno i przyjemnie. Chętnie śledzimy je na instagramie, by móc się nimi inspirować we własnych czterech kątach. Dzisiaj zaglądamy do domu Vitalii, prowadzącej profil wnętrzarski @pavitalia, obserwowany przed ponad 14 tysięcy osób. Dominują tutaj jasne kolory, dodatki w stylu boho oraz rustic, a także bardzo dużo pomysłów z cyklu DIY. Poznajcie razem z nami przepisy na przytulny dom, z którego nie chce się wychodzić.

Profil wnętrzarski
Kotka Mimi, często pojawia się na zdjęciach Vitalii. | Źródło: @pavitalia

Wnętrzarskie profile, które warto obserwować | Top 8

Wnętrze pełne wspomnień

Dom Vitalii znajduje się na obrzeżach miasta i posiada powierzchnię 125 m2. Występuje tutaj dość klasyczny podział na strefę dzienną na parterze oraz część wypoczynkową na piętrze. Bardzo charakterystyczna dla aranżacji jest jasna baza, na tle której pojawiają się liczne dodatki i tekstylia. Sama właścicielka domu podkreśla, że zabieg ten miał jej umożliwiać częste zmiany poprzez dodawanie lub przemieszczanie dodatków, dekoracji i tekstyliów. Jednocześnie ważne było, by nowe meble harmonijnie współgrały z tymi „z duszą”. Biała baza w postaci ścian, ale i większości mebli, pozwala zabłysnąć własnie elementom vintage, takim jak pianino czy wyjątkowy kredens znajdujący się w kuchni. Vitalia bardzo często przywozi pamiątki oraz rośliny z podróży, które dekorują i współtworzą przytulny klimat wnętrza. Jednocześnie przypominają o miłych chwilach, spędzonych w wyjątkowych miejscach. 

Profil wnętrzarski
Jasna baza to idealne tło dla dodatków i tekstyliów. | Źródło: @pavitalia
Salon, z którego nie chce się wychodzić. | Źródło: @pavitalia

Domowa galeria obrazów | Poradnik Internity Home

Domowa galeria obrazów, złożona z minimalistycznych grafik. | Źródło: @pavitalia
profil  wnętrzarski
Kredens z „duszą” w kuchni. | @pavitalia

Pomysły na przytulność w duchu lekko boho

Vitalia uwielbia dodatki, które pięknie eksponuje. Jednocześnie nadają one kierunek ogólnej stylistyce wnętrza. Właścicielka domu najchętniej wykorzystuje biel, kolory ziemi oraz liczne rośliny. Profil wnętrzarski Vitalii stanowi również źródło pomysłów DIY. Zobaczymy na nim własnoręcznie wykonane dekoracje takie jak: makramy, poduszka z chwostami, perełkowy wieszak i wiele, wiele innych. Ciekawym sposobem na eksponowanie dodatków jest przeszklona witryna, gdzie ustawiona jest zastawa, będącą jednocześnie integralnym elementem aranżacji. Domowa galeria, którą można często zmieniać czy dodawać następne ramki, jest kolejnym świetnym sposobem na uzupełnienie wnętrza i nadanie mu przytulności. Wszystkie wymienione akcenty mają związek z inspiracjami stylem boho, jednak wyczuwa się tu również echa scandi oraz rustic. 

Profil wnętrzarski
Pianino stanowi ciekawy element dekoracyjny. | Źródło: @pavitalia
Profil wnętrzarski
Różnorodne tekstylia w sypialni, zbudują przytulny klimat. | Źródło: @pavitalia
Wystarczy kilka poduszek i pled, by zmienić look sypialni. | Źródło: @pavitalia

 

 

Kolejną pasją Vitalii jest własnoręczne wykonywanie sezonowych dekoracji. Podpowiada z czego i jak je zrobić, a także pokazuje efekty na swoim profilu. Jeśli poszukujecie inspiracji na nadchodzące święta, zajrzyjcie na jej Instagram. 

Domowe biuro. | Źródło: @pavitalia

Profil wnętrzarski z dużą dozą przytulności 

Vitalia zapytana o styl swojego domu odpowiedziała, że miałaby z tym duży kłopot: 

Jeszcze nie tak dawno określiłabym go jako scandiboho, teraz zauważam, że dodatków boho naprawdę mam coraz mniej. Typowe scandi to też nie jest, a obecność starego kredensu w kuchni przywołuje skojarzenia z eklektyzmem. Coraz bardziej zachwycają mnie meble mid century, choć nie mam takich u siebie, ale nie wykluczam, że się pojawią… .

Najistoniejsze dla wnętrza tworzonego przez Vitalię jest jednak to, by było przytulne, a domownicy dobrze się w nim czuli. Dom ma zmieniać się wraz z jego mieszkańcami, a nie być urządzony raz na zawsze. Mimo dość częstych zmian aranżacji i kierunku dominującego stylu, stałym faktorem jest przytulność oraz sentyment za odbytymi podróżami i odwiedzonymi miejscami. Każdy, kto poszukuje inspiracji dla własnych czterech kątów powinien zajrzeć na profil Vitalii, gdzie poza wnętrzami, z których nie chce się wychodzić, spotkamy ciekawską, białą kotkę Mimi. 

Profil wnętrzarski
Kotka Mimi w swoim żywiole. | Źródło: @pavitalia
Krzesła typu „patyczaki”, świetnie uzupełniają aranżację wnętrza. | Źródło: @pavitalia
Profil wnętrzarski
Źródło: @pavitalia

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków