Systemowy regał Bamba dołączył do portfolio polskiej marki Nobonobo. Model zaprojektowany przez studio Mleko Living, odznacza się swoim nowoczesnym wzornictwem, modularną konstrukcją i realizowaniem zasad gospodarki cyrkularnej. Michał Załuski ze studia Mleko opisuje idee przyświecającą projektowi: „Chodziło o stworzenie uniwersalnego wizualnie regału, który każdy użytkownik będzie mógł samodzielnie złożyć, rozbudowywać i przetwarzać w miarę zmieniających się potrzeb. Jest on jednocześnie odpowiedzią na coraz większą potrzebę klientów do posiadania mebli, których produkcja i dalsze użytkowanie nie będzie negatywnie odbijać się na środowisku naturalnym”. Innowacyjny model szybko doceniony został przez polską branże wnętrzarską. Zdobył nagrodę w prestiżowym plebiscycie Must Have 2020, organizowanym przez Łódź Design Festival
Uniwersalne przeznaczenie
Nowoczesna konstrukcja, oszczędne wzornictwo oraz ekologiczne podejście do projektowania spowodowały, że regał jesienią dołączył do portfolio marki Nobonobo pod nazwą Bamba System. Nowość przeznaczona jest do wnętrz mieszkalnych, jak również biurowych. Składa się z ośmiu elementów, które po skręceniu tworzą jednorodną i zwartą konstrukcję. Stalowa rama powoduje, że regał jest stabilny i zdolny do utrzymania dużych obciążeń.
Dom multifunkcjonalny – przyszłość architektury wnętrz
Regał Bamba daje duże możliwości skonfigurowania go wedle indywidualnego życzenia. Półki dostępne są w dwóch wariantach. Drewniane z naturalnym fornirem oraz stalowe z podniesionym rantem. Można również wybrać spośród trzech długości nóg, tak by móc stworzyć dowolne konfiguracje. Jeden zestaw Bamba może więc na przykład stać się regałem na książki i mniejszym meblem pomocniczym. Do wyboru są również trzy kolory stalowych elementów malowanych proszkowo: biały, czarny lub ciemny brąz. Ponadto naturalne forniry półek, dostępne są w kolorze dębowym lub orzecha amerykańskiego.
Regał Bamba Nobonobo – przyjazny dla użytkowników i natury
Nowość Nobonobo wizualnie jest bardzo prosta. W założeniach autorów projektu, Bamba ma być spokojnym tłem, nienarzucającym się wizualnie skomplikowaną formą. O klasie i charakterze mebla decydują dopracowane detale, połączenie stali z drewnem i wysoka jakość wykonania. Dzięki swojej modułowości system można w dowolnym momencie dostosować do swoich potrzeb. Zawdzięczamy to intuicyjnemu montażowi, który nie wymaga żadnych narzędzi, i z którym każdy użytkownik poradzi sobie samodzielnie. Dlatego w każdym momencie możemy zmienić układ półek lub dodać kolejne, gdy zabraknie nam miejsca, czy też zrezygnować z niektórych, gdy nie będziemy ich potrzebować.
Elastyczność systemu Bamba ma też inny, niemniej istotny aspekt. Każdy ze składowych elementów regału wykonany został z materiałów poddających się recyklingowi. Jest to zgodne z obraną przez Nobonobo strategią proponowania mebli, które powstają z myślą o ochronie środowiska.