Projekt: Maria Jachalska; Zdjęcia: Marcin Grabowiecki; Stylizacja: Eliza Mrozińska

Rok Tygrysa w naszych domach – wnętrzarski horoskop 2022

Rok Tygrysa, zgodnie z chińską astrologią, rozpoczyna się 1 lutego 2022, a kończy 21 stycznia 2023. Jest to czas przychylny ludziom odważnym i aktywnym z natury. Każdy, kto kocha wyzwania oraz pragnie przeżyć życiową przygodę, będzie w 2022 roku niezwykle zadowolony. Tygrys to trzeci (po szczurze i bawole) z dwunastu znaków chińskiego zodiaku i przynosi ze sobą odrodzenie dynamizmu, nastawienie na postęp oraz ambicje, ale także burzliwe zmiany. Znak ten wyróżnia odwaga i aktywność, dlatego właśnie teraz warto wziąć los w swoje ręce, wybierać działanie zamiast bierności i atakować ambitne cele, ponieważ jest duża szansa, że moc Tygrysa pomoże je zrealizować. Sprawdźmy jak ten znak astrologiczny może wpłynąć na nasze wnętrza. Zapraszamy na wnętrzarski horoskop 2022 inspirowany chińską astrologią.

wnętrzarski horoskop 2022
Proj. Pracownia KODO

Wnętrzarskie postanowienia na Nowy Rok 2022

Rok ambicji i dynamizmu 

Według legendy o Wielkim Wyścigu, będącej źródłem kolejności zwierząt w cyklu, silny Tygrys przybył do Jadeitowego Cesarza dopiero jako trzeci, ponieważ był znoszony przez prądy rzeczne. Pomimo przeciwności, Tygrys zdołał znaleźć się na początku peletonu, dlatego ten rok będzie należał do ludzi o nieprzeciętnej sile i wytrzymałości. Dynamizm jaki będzie charakteryzował kolejne 12 miesięcy, nie powinien nas zwalniać od przemyślanych decyzji, a podejmowane działania powinny być wykonywane w sposób, który minimalizuje niebezpieczeństwo. Pozwoli to na pewne wkraczanie w nowe wyzwania. 

wnętrzarski horoskop 2022
Natalia Mielczarek-Prym – natalia m projekty; Fot.: Hania Połczyńska | Kroniki studio

Wnętrzarski horoskop 2022 – pod znakiem silnej woli

Rok 2022 to czas ludzi o silnej woli – takich, którzy nie zmieniają łatwo raz podjętej decyzji. Tutaj nie ma miejsca na żal czy skruchę. Taka sytuacja może mieć zarówno negatywne, jak i pozytywne następstwa. Wszystko zależy od intencji danego człowieka. Z całą pewnością w tym roku silny wpływ na rozwój społeczeństwa będą miały wszelkiego rodzaju autorytety. Ich osobowość pozwala im łatwo zdobyć zaufanie innych, przez co są w stanie kształtować los całej ludzkości. Warto więc szukać mędrców, których uczciwości i sprawiedliwości nie można w żaden sposób podważyć. W roku Tygrysa może dochodzić do wielu konfliktów, chociaż trzeba zaznaczyć, że to niekoniecznie musi oznaczać coś złego. Wręcz przeciwnie. Dzięki zastosowaniu określonego modelu myślenia można wyciągnąć z tego roku bardzo dużo dobrego. Przede wszystkim chodzi tutaj o naukę. Najważniejszymi wartościami będzie dialog – dzięki niemu można uniknąć konfliktów, pewność siebie poparta rozsądną analizą własnych możliwości oraz otwarte wyrażanie uczuć, pozwalająca lepiej porozumiewać się osobom o odmiennych poglądach.

wnętrzarski horoskop 2022
Proj.: mistovia; Fot.: onistories

Prognozy wnętrzarskie – raport trendów Pinteresta 2022

Wnętrza w żywiole wody

Zgodnie z chińską astrologią, wkraczamy w rok Tygrysa Wody – przypisany mu żywioł ma szczególne znaczenie w naszych wnętrzach. Według sztuki Feng Shui, woda jest nośnikiem energii, reprezentuje dobrobyt oraz gromadzony z biegiem lat majątek. Wnętrza w żywiole Wody powinny mieć przestrzeń – połączone ze sobą funkcjonalne strefy, które płynnie przechodzą jedna w drugą tworząc całość. W takich wnętrzach dominują swobodne dynamiczne linie, opływowe kształty. Materiały wykończeniowe mają różnorodną fakturę i styl. Główną zasadą jest brak monotonii i rutyny, a punkt fokusowy stanowią mocne akcenty, tj. dzieła sztuki czy designerskie wyposażenie. Jednak nie powinno ich być zbyt dużo. Ponadto wnętrze w żywiole Wody podkreśla, że nic nie stoi w miejscu, przestrzeń rozwija się wraz z jej mieszkańcami. Każdy detal w przestrzeni ma własną pamięć i historię.

Feng Shui w sypialni – harmonijne wnętrze, dobry sen i szczęśliwe życie

wnętrzarski horoskop 2022
Projekt: Maria Jachalska; Zdjęcia: Marcin Grabowiecki; Stylizacja: Eliza Mrozińska

Kolory wnętrz w roku Tygrysa

Wnętrzarski horoskop 2022 inspirowany chińską astrologią, oferuje nam cztery szczęśliwe kolory: niebieski, zielony, czerwony i żółty. Jednak ich użycie powinno być zgodne z obszarem, w którym chcemy zoptymalizować swoje szanse na sukces. 

Kolor niebieski odpowiada za komunikację. Należy do żywiołu wody i wnosi do naszej przestrzeni czystość, odświeżenie oraz oczyszczenie. Posiada właściwości kojące, które najlepiej przydadzą nam się w łazience lub domowym spa. W błękitnych pomieszczeniach łatwiej o relaks, spokój i odprężenie, dlatego idealnie nadaje się do sypialni. Relaksacyjne właściwości niebieskiego sprawdzą się, także w pokojach wypoczynkowych. 

Zielony odpowiada za przystosowanie się do nowego miejsca zamieszkania lub nowego początku w ogóle. Zieleń to barwa najbliższa naturze, a w filozofii Feng Shui kojarzona jest z żywiołem drewna. Zielone akcenty, elementy dekoracyjne czy ściany wnoszą do naszej przestrzeni witalność, energię zdrowia oraz wzrost. Barwa ta ma działanie oczyszczające i odświeżające. Doskonale sprawdzi się w przestrzeni do nauki, w których liczy się koncentracja i skupienie. Zieleń przynosi również ukojenie, spokój i odprężenie oraz pozwala zapomnieć o trudach życia codziennego. 

Czerwony sprzyja romantycznym spotkaniom i oczekiwaniom na nowych członków rodziny. Związany jest z żywiołem ognia i uważany za kolor szczęścia oraz powodzenia. Czerwień symbolizuje również przemianę i siłę, dlatego wiąże się z obszarem odpowiadającym za karierę, prestiż i reputację. Barwa ta idealnie sprawdzi się w kuchni czy jadalni, symbolizując obfitość i bogactwo.

Żółty wspomoże poszukiwania nowego mieszkania, ale też sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych. Uważa się, że żółty to kolor radości i ciepła. Wnętrza, w których wykorzystano tę barwę są rozjaśnione, bardziej optymistyczne i dynamiczne. Kolory słońca i piasku doskonale sprawdzą się zarówno w salonie jak i w łazience. Za sprawą żółtych tonów stworzymy przytulną, ciepłą i domową atmosferę.

Szare i żółte płytki – Stylebook

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Małgorzata Lemańska

Specjalista // Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków