SternLight - światło, które inspiruje

SternLight – światło, które inspiruje

… Lecz ponad wszystko: światło

– Luigi Snozzi

Nadrzędną rolę światła w projektowaniu podkreślał szwajcarski architekt Luigi Snozzi – przedstawiciel neomodernistycznego minimalizmu. Dla projektantów SternLight, światło również stanowi podstawę każdego dobrego projektu. Myślą przewodnią twórców marki, było wprowadzenie na rynek maksymalnie uniwersalnego produktu, z łatwością dopasowującego się do każdego wnętrza oraz potrzeb jego użytkowników. Jednocześnie stworzenie brandu determinowała chęć posiadania uniwersalnych narzędzi, które pomogą osiągnąć cel jakim jest „dobry projekt oświetlania”. Rezultatem tych dążeń są minimalistyczne oprawy oświetleniowe, tworzone z pasją do szczegółów.

POBIERZ PUBLIKACJĘ STERNLIGHT

Idealny projekt oświetlenia

Każdy nowy projekt oświetlenia przestrzeni, oparty jest na pięciu, podstawowych zasadach:

    1. minimalizacji efektu olśnienia
    2. trwałości i jakości
    3. komforcie
    4. unikaniu efektu ukrytego migotania
    5. personalizacji rozwiązań

Filary te dają mocną bazę, która zapewnia użytkownikom przebywanie w pomieszczeniu z komfortowym, kojącym i prawie niezauważalnym światłem.

Marka zainspirowana… problemami

Kiedy obserwowaliśmy jak wygląda proces zamówień i realizacji produktów profesjonalnych, stwierdziliśmy, że nasza marka musi wnieść do branży zupełnie nową jakość.

– Wojtek Mantur, brand manager marki SternLight

W przypadku produktów profesjonalnych, największym problemem z jakim spotykali się architekci i inwestorzy, była niska jakość oraz niezgodne z deklarowanymi terminy realizacji. Podczas tworzenia marki SternLight, pierwszym zadaniem było wyeliminowanie tych czynników. Proces budowania portfolio SternLight, wiązał się z wyśrubowanymi oczekiwaniami względem materiałów oraz finalnego wyglądu produktu. Co więcej postanowiono, że przed pakowaniem opraw, każda z nich będzie sprawdzana poprzez podłączenie do zasilania. Wadliwa dioda lub zasilacz w 99% przypadków objawia swoją wadę „na początku życia”. Natomiast zagrożenie niedotrzymania terminów wyeliminowano poprzez tworzenie stanów magazynowych i ciągłą ich kontrolę. Dzięki temu produkty SternLight dostępne są „od ręki”.

Rodzina produktów SternLight

Oprawy SternLight przybierają przede wszystkim geometryczne formy: sześcianów, cylindrów, wpuszczanych opraw okrągłych, kwadratowych, pojedynczych, podwójnych, regulowanych, a
także szczelnych. Wszystko w zakresie bieli i czerni oraz akcentami matowego złota, zbliżonego do odcienia mosiądzu.

Tworząc markę SternLight wiedzieliśmy, że nasza oferta musi obejmować uniwersalne, ponadczasowe i geometryczne formy, co pozwoli na stworzenie bazy produktowej, która odnajdzie się w każdym projekcie.

Oferta SternLight składa się z dwóch serii: Basic – oprawy z wymiennym źródłem światła GU10 oraz Pro – oprawy ze zintegrowanym źródłem światła. Każda z nich zawiera modele natynkowe, wpuszczane oraz projektory. Rodzinę lamp uzupełnia kinkiet Halo, który zdobył prestiżową nagrodę Must Have, niezwykła oprawa Blunami czy lampki stołowe z serii Lampiris. Wszystkie produkty SternLight łączy nowoczesne podejście do designu, w którym liczy się nie tylko strona estetyczna, ale przede wszystkim niezawodna jakość, przyjazne nastawienie do środowiska naturalnego oraz dopasowanie produktu do potrzeb użytkownika.

Światło pod kontrolą

Projektanci SternLight to ludzie z technicznym wykształceniem kierunkowym, od lat zajmujący się światłem. Dlatego przykładają dużą wagę do tego, by oferować profesjonalne produkty oraz rozwiązania. Jak podkreśla brand manager marki Wojtek Mantur: „Pracujemy tylko na sprawdzonym systemie Bluetooth, który stosowany jest przez wszystkie wyspecjalizowane marki. Mowa tutaj o CASAMBI – intuicyjnym systemie sterowania światłem. Można go podłączyć do istniejącej już instalacji elektrycznej i pozbyć się metrów dodatkowych przewodów. Technologia umożliwia włączanie i wyłączanie, a także ściemniania i rozjaśniania Każdej z opraw indywidualnie.”. Pozwala to na maksymalne dopasowanie natężenia światła do naszych aktualnych potrzeb, a to wszystko za sprawą aplikacji w naszym telefonie czy tablecie. Dodatkowo aplikacja posiada wiele rozbudowanych funkcji, umożliwiających tworzenie scenariuszy świetlnych, ustawianie timerów czy dodania czujnika ruchu.

Zapytaj // naszego eksperta

Wojciech Mantur

Specjalista // Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Wrocław

Internity Home Białystok

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków