Świetlne dzieło sztuki | Żyrandol 2620 projektu Rona Gilada dla marki Flos

Świetlne dzieło sztuki | Żyrandol 2620 projektu Rona Gilada dla marki Flos

Włoska marka Flos znana jest z ponadczasowych modeli designerskich lamp. Pośród nich znajdziemy takie, które są produkowane w niemal niezmiennej formie od dziesiątek lat. Jednak poza ikonicznymi produktami, brand również włącza do swojego portfolio nowoczesne projekty, a do współpracy zaprasza najbardziej znanych i cenionych designerów. Jedną z lamp, łączącą w sobie klasykę i współczesne myślenie o formie jest żyrandol 2620, zaprojektowany przez Rona Gilada.

Oświetlenie podkreślające styl wnętrza | Najciekawsze lampy z oferty IH

Nowoczesne oblicze klasyki 

Elegancki, spiralny żyrandol autorstwa Rona Gilada, wyróżnia dynamiczna forma, zbudowana za sprawą rotacyjnie ułożonych pierścieni. Lampa jest w stanie z łatwością zdominować przestrzeń, w której się znajduje i wypełniać pomieszczenie nawet po jej wyłączeniu. Swoją nazwę zawdzięcza 2620 diodom LED, osadzonych w 20 pierścieniach rozmieszczonych wokół centralnej osi. Żyrandol zaprojektowany przez Rona Gilada, osadzony jest w przestrzeni niczym rzeźba, zapewniając przyjemne, pośrednie światło. Subtelnej elegancji dodaje rozeta sufitowa, którą przykrywa lustrzana tarcza, pozwalająca spojrzeć na blask lampy, również z innej perspektywy.

2620 Ron Gilad
Żyrandol 2620 projektu Ron Gilad od Flosa z łatwością zawłasnie pomieszczeniem, w którym się znajduje.

Żyrandol 2620 Rona Gilada

Obiekty hybrydowe autorstwa Rona Gilada, łączą materiały z zabawą estetyką i stoją na cienkiej linie między abstrakcją a funkcjonalnością. Designera fascynują rozważania na temat zwykłych przedmiotów, z którymi żyjemy. Jego prace są czymś pomiędzy rzeźbami, a produktami codziennego użytku i nie posiadają „daty przydatności”. Gilad zadaje pytania w formie obiektów 3D i jednocześnie tworzy odpowiedzi, będące areną dla nieustannie rodzących się wątpliwości. Żyrandol 2620 zaprojektowany dla marki Flos jest idealnym przykładem filozofii twórczej Gilarda. 

2620 Ron Gilad
Żyrandol 2620 Ron Gilad’a z każdej perspektywy prezentuje się zachwycająco.
 

DESIGNERSKIE lampy marki Flos

Zapytaj // naszego eksperta

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków