Tkaniny antybakteryjne i łatwoczyszczące | Tekstylia do zadań specjalnych

Tkaniny antybakteryjne i łatwoczyszczące | Tekstylia do zadań specjalnych

Obecnie, jak nigdy wcześniej zdaliśmy sobie sprawę z roli jaką odgrywa zdrowie. Troska o nie, a także wybieranie i otaczanie się produktami prozdrowotnymi, wykonanymi z naturalnych materiałów lub pomagającymi utrzymać higienę, to z pewnością najważniejszy makro-trend współczesności. Już nie tylko ekologia, ale i właśnie czynniki prozdrowotne najczęściej decydują o naszych wyborach w niemal każdej dziedzinie. Również branża tekstylna, która produkuje materiały mające najbliższy kontakt z ciałem i towarzyszące człowiekowi nieustannie, opracowuje technologie dbające o nasze bezpieczeństwo. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy zestawienie czołowych producentów, którzy w swojej ofercie posiadają tkaniny antybakteryjne i łatwoczyszczące, w tym materiały przeznaczone na tapicerki meblowe. Zastosowane technologie sprawiają, że meble wypoczynkowe stają się nie tylko bardziej higieniczne i prozdrowotne, ale też odporne na zabrudzenia. Dzięki nim nie musimy rezygnować z pięknego koloru sofy na rzecz takiego, na którym nie będzie widać śladów zabawy dzieci czy sierści zwierząt. 

Proj.: Studio4design.

Tkaniny antybakteryjne i łatwoczyszczące Dekoma

Producent tkanin Dekoma propaguje trendy prozdrowotne w świecie tekstyliów. Marka zauważa, że wymagania, jak i świadomość klientów w tym zakresie rośnie z roku na rok. Konsumenci coraz częściej sprawdzają posiadane przez tekstylia certyfikaty. W ofercie Dekomy znajdziemy wiele tkanin, posiadających certyfikat Oeko-tex. Jest to jedna z najważniejszych norm jakościowych nadawana przez niemieckich naukowców. Pozwala ona określić bezpieczeństwo wyrobów tekstylnych mających, w mniejszym lub większym stopniu kontakt ze skórą. Klienci, którzy widzą logo OEKO-Tex® na produkcie mogą być pewni wysokiej jakości i bezpieczeństwa substancji w nim zawartych. Ponadto takie tkaniny są nieszkodliwe dla zdrowia, przyjazne dla środowiska i wytwarzane w uczciwy sposób. Dekoma zwraca również uwagę, że w obliczu ostatnich zagrożeń pandemicznych, coraz więcej oczekiwań w zakresie higieniczności ze strony użytkowników będzie dotyczyło możliwości czyszczenia i dezynfekcji tekstyliów stosowanych nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale też w prywatnych mieszkaniach i domach. Właśnie dlatego marka posiada w ofercie cały wachlarz tkanin, nadających się do łatwego czyszczenia i dezynfekcji oraz posiadających niezbędne atesty sanitarne.

Tkaniny antybakteryjne i łatwoczyszczące
Meble marki Sits można wykonać w tkaninach antybakteryjnych i łatwoczyszczących.

Tkaniny Fargotex z powłoką Virus Protect

Fargotex to jeden z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych producentów tkanin meblowych. Nic dziwnego więc, że marka bacznie śledzi oczekiwania i potrzeby klientów wobec tekstyliów, z którymi mają bezpośredni i bardzo częsty kontakt. Właśnie dlatego w ofercie Fargotexu znajdziemy tkaniny z innowacyjną powłoką Virus Protect. Zapewnia ona trwałą ochronę przed wirusami, bakteriami i grzybami wywołującymi infekcje. Jej aktywne cząsteczki przenikają do DNA drobnoustrojów, czego efektem jest skuteczne ich zniszczenie. Virus Protect długotrwale zabezpiecza powierzchnię tkaniny, aktywnie ją dezynfekując oraz skutecznie neutralizuje 99,9% bakterii, wirusów i grzybów na naszym meblu. Tkaniny z powłoką Virus Protect są bezpieczne dla ludzi oraz środowiska. Potwierdza to certyfikat Oeko-Tex Standard 100, dzięki któremu mamy pewność, że tkaniny z tą powłoką wolne są od substancji szkodliwych i całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka. Na co dzień tego rodzaju powłoki stosowane są w dezynfekcji dentystycznej oraz na zabawkach dla małych dzieci i klawiaturach komputerów. Powłoka nie zawiera srebra oraz metali ciężkich.

Bezpieczeństwo Virus Protec potwierdzają również :
– Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization; WHO)Europejska
– Agencja Chemikaliów ( European Chemical Agency; BPR/ECHA)
– Agencja Ochrony środowiska Stanów Zjednoczonych ( USA Environmental Protection Agency; EPA)

Proj.: TIM Arc by TiM Grey

Łatwoczyszczące tkaniny Aquaclean

Istnieje tyle sposobów, aby cieszyć się sofą, ilu ludzi na świecie. Dlatego też, hiszpańska grupa tekstylna Aquaclean od ponad 50 lat tworzy tkaniny przygotowane absolutnie na wszystko. Nawet na najbardziej nieoczekiwane scenariusze. Natomiast opatentowana przez brand technologia Aquaclean®, pozwala na usuwanie plam za pomocą samej wody. Powłoka to umożliwia łatwą i niezajmującą czasu konserwację tkanin, dzięki czemu większość plam (z wina, atramentu, sosów, tłuszczu, błota, czekolady, kremu, itp.) wyczyścimy bez większego problemu. Zaawansowana ochrona tapicerki, powstaje w wyniku pokrycia poszczególnych włókien tkaniny niewidzialną warstwą molekularną zapobiegającą przenikaniu zanieczyszczeń do wewnątrz tkaniny.

Tkaniny antybakteryjne i łatwoczyszczące

Ponadto od marca 2019 r. wszystkie kolekcje AQUACLEAN posiadają ochronę SAFE FRONT®. Chroni ona przed wirusami osłonkowymi oraz bakteriami, skutecznie zmniejszając ich aktywność o ponad 91% w stosunku do tkanin bez ochrony. Osłona ta utrzymuje optymalny poziom higieny na kanapie, pozostając aktywną na stałe. SAFE FRONT® okazał się być bardzo pomocny w walce z alergiami na roztocza od 1999 roku. Zatem mamy tu do czynienia z podwójną ochroną: z jednej strony SAFE FRONT® chroni standardowo przed wirusami i bakteriami skutecznie zmniejszając ich aktywność. Z drugiej strony AQUACLEAN ogranicza przenikanie wirusów i bakterii w głąb tkaniny. Wspólna formuła AQUACLEAN i SAFE FRONT® jest całkowicie skuteczna nawet po wielu praniach i latach użytkowania. Chcąc utrzymać mebel tapicerowany w czystości, wystarczy go odkurzać za pomocą miękkiej szczotki. 

Jeśli jednak potrzebujemy dodatkowej dezynfekcji naszego mebla, producent rekomenduje, by spryskać powierzchnie roztworem alkoholu 70% w odległości 30 cm. Każdy alkohol sanitarny nadaje się do użytku. Przetrzeć tapicerkę suchą szmatką rozprowadzając i pochłaniając nadmiar roztworu. Należy jednak unikać zbytniego przemoczenia tkaniny alkoholem oraz pocierania powierzchni w agresywny sposób.

>>Sprawdź tkaniny dla właścicieli zwierząt domowych rekomendowane przez Aquaclean 

Tkaniny antybakteryjne i łatwoczyszczące
Meble marki Sits w tkaninach przyjaznych dla zwierząt.

Tkaniny antybakteryjne i łatwoczyszczące na meblach z oferty IH

Wszystkie tkaniny wymienionych w artykule producentów, dostępne są w salonach z grupy Internity Home. Wystarczy skontaktować się z jednym z naszych specjalistów, by otrzymać szczegółowe informacje dotyczące dostępności wzorników. Gwarantujemy również profesjonalną pomoc w doborze odpowiedniej tkaniny do rodzaju mebla oraz indywidualnych potrzeb. Nasze czołowe marki mebli tapicerowanych takie jak Sits oraz Nobonobo, oferują obicia wymienionych marek, ale umożliwiają również wykonanie mebli w tkaninie powierzonej. Zatem jeśli zależy Ci na meblu spełniającym najwyższe standardy, bezpiecznym dla Ciebie i Twoich bliskich, a także łatwym w utrzymaniu czystości, skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz showroom. 

Meble personalizowane – zaprojektuj je w Internity Home

 
Tkaniny antybakteryjne i łatwoczyszczące

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków