Nowe standardy higieny w łazience - produkty antybakteryjne z oferty IH

Nowe standardy higieny w łazience – produkty antybakteryjne z oferty IH

Wraz z wprowadzeniem nowych zasad funkcjonowania, zapewniających poprawę warunków higienicznych na świecie, wzrośnie rola inteligentnych technologii, które będą służyć lepszej ochronie zdrowia i bezpieczeństwu. Zmiany będą musiały nastąpić przede wszystkim w przestrzeniach publicznych, ale czekają one również nasze domy. Nie tylko ekologia, lecz także zdrowie stanie się miarą, według której zaczniemy budować i projektować. Natomiast już dziś, technologie umożliwiające lepsze i bezpieczniejsze dbanie o czystość są na wagę złota. Wraz ze specjalistami z branży sanitarnej, redakcja Internity Home przygotowała wybór produktów, które wprowadzą najwyższe standardy higieny w łazience. 

Płytki antybakteryjne 

Bazę higienicznej łazienki stanowią odpowiednio dobrane płytki. Najlepszym wyborem są te, które posiadają łatwoczyszczącą powłokę oraz wykazują właściwości antybakteryjne. W ofercie Internity Home znajdziemy się tego typu płytki: Blanco Totale 30X90 marki Ricordena oraz Triple Blanco marki SOLOSS. Szkliwo ceramiki zostało zaimpregnowane środkami przeciwdrobnoustrojowymi, których kluczowym składnikiem jest srebro. Technologia  pomaga hamować wzrost szkodliwych bakterii na pokrytych płytkami powierzchniach. Dodatkowo jedwabiste wykończenie płytek, utrudnia osadzanie się na nich brudu, powodując, że ich czyszczenie jest wyjątkowo łatwe. 

Projekt wnętrza: Ewelina Jankowska, EV Architects

Bezdotykowa armatura

Szczególną uwagę w odniesieniu do nowych wymogów sanitarnych, zwraca się w przestrzeniach wrażliwych, takich jak kuchnie i łazienki. Bardziej niż kiedykolwiek konieczność dotknięcia tradycyjnej armatury w publicznej łazience wydaje się czynnością nieatrakcyjną. Dlatego dzisiaj lepszym wyborem są baterie bezdotykowe uruchamiane przez czujniki na podczerwień. Internity Home przygotowało bogatą ofertę bezdotykowych produktów, które pozwolą wprowadzić nowe standardy higieny do łazienek klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Wyjątkowa armatura marki GROHE

Marka GROHE oferuje armaturę Bau Cosmopolitan E, zmniejszającą ryzyko przenoszenia zarazków oraz Eurosmart Cosmopolitan E, wyposażoną w dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne spłukiwanie wody uniemożliwiające rozprzestrzenianie się patogenów. A tam, gdzie wymagane jest najwyższej klasy wzornictwo sprawdzą się baterie GROHE Essence E oraz GROHE Eurocube E, które poza zapewnieniem bezdotykowego użytkowania będą odpowiadać nawet najbardziej wyszukanym gustom.

standardy higieny w łazience
Baterie bezdotykowe marki GROHE dostępne w salonach z grupy Internity Home.

Bezdotykowa armatura – nowy standard higieny od GROHE

 

Kolekcje armatury bezdotykowej dostępne w salonach Internity Home

Do niedawna baterie elektroniczne kojarzyły się głównie z obiektami użyteczności publicznej. Inwestorzy chętnie sięgają po to rozwiązanie, ponieważ baterie elektroniczne w znaczący sposób wpływają na zmniejszenie zużycia wody. Okazuje się jednak, że zalety baterii bezdotykowych coraz częściej doceniane są przez indywidualnych użytkowników i stopniowo zaczynają się one pojawiać również we wnętrzach mieszkalnych. Wygoda użytkowania, oszczędność wody i energii oraz łatwość utrzymania w czystości to zalety, które docenimy zarówno w kuchni, jak i w łazience. Specjaliści Internity Home z branży sanitarnej szczególnie polecają armaturę bezdotykową marki KLUDI.

Armatura bezdotykowa KUDI

Nowe standardy higieny w łazience – stefa WC

Szczególnie ważne w higienicznej łazience jest utrzymywanie czystości strefy WC. Producenci urządzeń sanitarnych proponują wiele inteligentnych rozwiązań, dzięki którym toaleta jest nieskazitelnie czysta i pozbawiona bakterii oraz zarazków. 

Sanitariaty Duravit  z powłoką HygieneGlaze

HygieneGlaze nie jest powłoką powierzchniową, a szkliwem ceramicznym, trwale połączonym z ceramiką w procesie wypalania, zapewniając ciągłą ochronę i długotrwałą skuteczność. Testy przeprowadzone przez Instytut Higieny i Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie w Bonn potwierdzają, że HygieneGlaze zabija bakterie z niemal bezprecedensową skutecznością 99,9%.

Duravit HygieneGlaze – powłoka, która skutecznie zabija bakterie i zarazki

standardy higieny w łazience

Warto też wspomnieć o otwartym rancie spłukującym mis WC marki Duravit. Umożliwia on dynamiczny przepływ wody, który zapewnia znakomitą skuteczność spłukiwania, nawet przy użyciu niewielkiej ilości wody. Jednocześnie sprawia, że miska jest szczególnie łatwa do utrzymania w czystości, a doprowadzenie jej do perfekcyjnego stanu nie zajmuje dużo czasu.

Toaleta myjąca GROHE Sensia Arena

Marka GROHE zaprojektowała toaletę, łączącą w sobie wszystkie cechy, które powinna posiadać współczesna toaleta. Dzięki specjalnemu czujnikowi nie ma potrzeby dotykania deski sedesowej. Ponadto zastosowanie zestawu do automatycznego spłukiwania, sprawia, że przepływ wody uruchamia się samoistnie po odejściu od toalety. Zmniejsza to ryzyko przenoszenia się zarazków. Z kolei technologia AquaCeramic tworzy na powierzchni ceramiki hydrofilową warstwę, uniemożliwiającą przyleganie nieczystości. Miska WC jest więc czysta już po jednym spłukiwaniu. Natomiast gładka i niezwykle wytrzymała powłoka HyperClean wykorzystuje jony srebra, które skutecznie zapobiegają rozwojowi bakterii.

standardy higieny w łazience
Toaleta myjąca GROHE Sensia Arena

Miskę WC wyposażono w trzy wyjścia wody, które tworzą silny wir Triple Vortex, skutecznie oczyszczający każdy jej zakamarek. Dodatkowym atutem jest technologia PlasmaCluster. Uwalniane do wnętrza muszli jony dodatnie i ujemne inaktywują znajdujące się w powietrzu bakterie. Umożliwia to szybkie pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Najważniejszym elementem toalety myjącej GROHE Sensia Arena są dwa ramiona natryskowe, wykonane z antybakteryjnego materiału, które oczyszczają się za każdym razem, przed i po skorzystaniu z toalety. Zawsze ciepła woda oraz różne rodzaje strumieni zapewniają komfort mycia oraz higienę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Dzięki obsłudze za pomocą aplikacji można cieszyć się ulubionymi ustawieniami każdego dnia.

Miski o najwyższym standardzie higieny

Najwyższe standardy higieny w łazience – dozowniki do mydła

Nowa gama dozowników System 900 Hewi stanowi odpowiedź na dzisiejsze potrzeby związane z dużą częstotliwością mycia rąk.  Produkty efektywnie zwiększają higienę, ponieważ obok manualnie obsługiwanych dozowników, dostępne są również warianty sensoryczne, z których korzysta się bezdotykowo. Przemyślane detale jak wbudowany wskaźnik poziomu płynów myjących, ułatwia ich uzupełnianie na czas. Zamknięcie na kluczyk chroni przed kradzieżą. Produkty są przystosowane do łatwo dostępnych na rynku materiałów eksploatacyjnych. Do wyboru jest matowe wykończenie w kolorze czarnym, dwóch odcieniach szarości i bieli, jak również ze stali szlachetnej. Specjalna powłoka oprócz doskonałego wyglądu, zapewni maksymalną ochronę antykorozyjną. 

standardy higieny w łazience
Dozowniki bezdotykowe Hewi.

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków