Trend alert: wnętrza w kolorach Cudownego Beżu
proj. MG Wnętrza | zdj. Joanna Gałach

Trend alert: wnętrza w kolorach Cudownego Beżu

We współczesnym projektowaniu wnętrz możemy zauważyć dominację dwóch zestawów barwnych: szeroko pojętej tonacji nude oraz zdecydowanych i mocnych kolorów (błękit, zieleń, róż). Palety te, daleko w tyle pozostawiły monochromatyczne odcienie szarości, czy tendencyjnie zestawiania dwóch kolorów, które jeszcze do niedawna charakteryzowały większość projektów. Marka Dulux, która już od 20 lat wybiera swój kolor roku, tym razem zaprezentowała Wild Wonder, jako czarnego konia 2023. Jednak ten ciepły, blado-żółty z palety nude, ma świetnie dogadywać się z każdym innym kolorem. Cudowny Beż, ma szansę, raz na zawsze połączyć dwa bieguny barwne, jako podstawa, ale i pomost dla nietuzinkowych kompozycji kolorystycznych. Super moce Wild Wonder nie kończą się jednak na tym – barwa odzwierciedla globalny zwrot ku zrównoważonemu rozwojowi, ponowne połącznie się z naturą, a także poszukiwanie harmonii i spokoju. Według specjalistów Dulux, Cudowny Beż sprawdzi się wszędzie tam, gdzie brakuje przytulności i światła. Natomiast palety barwne do wnętrz, skomponowane przez markę, pokazują jak ten kolor świetnie radzi sobie zarówno w roli tła, jak i dominanty, a także akcentów. Przyszły rok będzie należeć do Wild Wonder, więc sprawdźmy w jakich konfiguracjach można go wykorzystać.

Kandydaci na kolor roku 2023 – przewidujemy trendy barwne

Raw – paleta inspirowana polami

Paleta kolorów Raw składa się z ciepłych, naturalnych tonów. Odzwierciedla bogactwo i twórczy potencjał świata przyrody. Takie sugestywne odcienie jak słomkowy, grzybowy czy drzewny brąz, dodają każdej przestrzeni głębi, ciepła i charakteru. Zaprezentowaną paletę tworzą kolory surowe i głębokie, ale nie przytłaczające.

Na stworzenie tej palety wielki wpływ miały barwy plonów, ale również materiały naturalnie występujące w przyrodzie. Znalazły się tu odcienie wyschniętej trawy, zbóż, drewna czy nawet grzybów. Te barwy dzięki swojej prostocie dają spore pole do eksperymentów i łączenia z odważniejszymi kolorami. Świetnie wypadną w towarzystwie lnu, kamienia, rattanu czy drewna.

wild wonder

 

Lush – dzikie ogrody i lasy

Paleta Lush została zainspirowana obrazem dzikich ogrodów i bujnych lasów. Powszechnie wiadomo, że obcowanie z naturą ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Paleta ta, wraz z Cudownym Beżem, wprowadza do wnętrz piękne zielone tony, brązy, a nawet delikatne liliowe odcienie, które zapewniają spokój i radość.

Lush to mocne kolory o naturalnej tonacji. W tej palecie znalazły się brązy, zielenie, a nawet delikatny fiolet. Barwy te świetnie współgrają z domowymi roślinami i drewnianymi meblami. Mają wnieść do wnętrz poczucie komfortu, spokoju i ukojenia.

wnętrza w kolorach Cudownego Beżu
wnętrza w kolorach Cudownego Beżu
proj. Grupa NONO | fot.: ONI Stories

Buzz – kwietna łąka

Kolorystyka Buzz inspirowana jest naturalną energią i bioróżnorodnością łąk. Paleta składa się z wesołych odcieni różu i pomarańczy, które rozświetlą każde pomieszczenie. Barwy stanowią świetny akcent dla tła w kolorze Cudownego Beżu, ale sprawdzą się również na większych płaszczyznach.

Kolory energii nawiązują do feerii barw łąk – ich różnorodności, często zaskakującej, ale jednocześnie niezwykle radosnej. Pomieszczenia inspirowane tą paletą będą energetyczne i radosne. Buzz pozwala wykreować niezwykle kolorowe i oryginalne wnętrza, które mimo wszystko będą bardzo naturalne.

wnętrza w kolorach Cudownego Beżu

Zapytaj // naszego eksperta

Daniel Kwiatkowski

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Specjalista branży oświetlenia

Oświetlenie dekoracyjne
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków