Trendy wnętrzarskie 2020 według raportu Pinteresta

Pinterest co roku tworzy raport trendów, dla którego podstawą są frazy wyszukiwane na platformie, przez miliony użytkowników. Wyniki grupowane są na kategorie, w obrębie których wyróżniono najsilniejsze tendencje. Twórcy zestawienia zwrócili szczególną uwagę na przewartościowanie zachowań konsumentów oraz szersze zmiany kulturowe. Te spostrzeżenia mówią nam, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ludzie myślą i działają globalnie oraz zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzisiejszy wpis prezentuje najciekawsze trendy wnętrzarskie 2020 z kategorii dom i wnętrza, które zdominują nadchodzący rok. 

 

Źródło: https://newsroom.pinterest.com/

1. Fokus na dom

Raport Pinteresta wskazuje, że w tym roku, jak nigdy wcześniej, została podkreślona rola domu jako miejsca, gdzie chcemy komfortowo żyć, a nawet pracować. Dzięki coraz swobodniejszemu podejściu firm do pracy zdalnej, nasze mieszkania stają się multifunkcjonalne. Poza strefą home office, będziemy urządzać domowy ogród z mini plantacjami ziół, domowe kino ze sprzętem audio, a nawet organizować mini kawiarnię z urządzeniami do parzenia i półkami z kolekcją kaw oraz naczyń do jej przygotowania i picia. Inspiracje poszukiwane przez użytkowników Pinteresta wskazują, że w nadchodzącym roku nasz dom będzie miejscem, w którym najchętniej będziemy przebywać.

Projekt: Patrycja Suszek-Rączkowska / Poco design | Stylizacja: Patrycja Suszek-Rączkowska / Poco design | Zdjęcia: Yassen Hristov / Hompics

2. Domowy ogród 

Trendy wnętrzarskie 2020 pokazują, że rola roślin pozostanie niezachwiana. Nadal będziemy tworzyć zielone azyle i dekorować mieszkania monsterami, paprociami czy kaktusami. Warto pamiętać, że rośliny są nie tylko piękne, modne i fotogeniczne, ale przede wszystkim mają właściwości zdrowotne, oczyszczają powietrze i sprzyjają relaksowi.

Zobacz jak stworzyć zielony azyl we własnym domu

Proj. Na Antresoli; fot. Bartek Rąkowski

3. Trendy wnętrzarskie 2020 – prywatne kino

Platformy do oglądania filmów i seriali, pozwalają nam cieszyć się tego typu rozrywką we własnych czterech kątach. Warto więc zorganizować strefę audio z wygodnym miejscem do siedzenia, gdzie będziemy mogli się poczuć jak w prywatnym kinie. Oryginalna ścianka RTV oraz obszerny narożnik z szezlongiem i podnóżkiem, to idealne miejsce to spędzania wieczorów z rodziną i przyjaciółmi. 

trendy wnętrzarskie 2020
Projekt: Na Antresoli

Ściana telewizyjna – najciekawsze materiały wykończeniowe w 2020 roku!

4. Własna mini kawiarnia 

Stopniowo przestajemy traktować kawę jedynie jako napój pomagający się obudzić. Coraz więcej z nas bardziej świadomie wybiera rodzaj ziaren i sposób parzenia. Dlatego każdy amator dobrej kawy powinien wygospodarować w swojej kuchni miejsce, poświęcone rytuałowi przygotowywania kawy. Wyszukiwania użytkowników Pinteresta pokazują, że domowa mini kawiarnia będzie trendem wnętrzarskim 2020 roku.  

Trendy wnętrzarskie 2020
Projekt: Loft Kolasiński

5. Hiszpańska łazienka

Według wyszukiwań użytkowników Pinteresta w nadchodzącym roku, wyjątkowo chętnie będziemy wykorzystywać płytki nawiązujące do tradycyjnej ceramiki Azulejo. Barwne ornamenty stworzą niezwykłą dekorację nawet minimalistycznego wnętrza. 

trendy wnętrzarskie 2020
Płytki w typie Azulejo znajdziesz w naszych showromach.

Odwiedź naszego Pinteresta i zobacz najpiękniejsze inspiracje dla twojego wnętrza

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków