Lustrzane płytki w aranżacji wnętrza

Lustrzane płytki w aranżacji wnętrza

Sposobów na oryginalną aranżację jest naprawdę wiele. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i odwagi na to, by zaprojektować nieszablonową przestrzeń. Ostatnio jednym z bardzo modnych sposobów na ciekawe zmiany w klasycznym projekcie są lustrzane płytki o błyszczącej powierzchni. Myśleliście kiedyś nad takim rozwiązaniem? Pokażemy Wam kilka realizacji, które z pewnością was zainspirują. Zapraszamy!

 

Lustrzane płytki na ścianie nad blatem w kuchni | proj. Eg Projekt
Lustrzane płytki na ścianie nad blatem w kuchni | proj. Eg Projekt

 

Lustrzane płytki nie jedno mają imię

Lustrzane płytki przyciągają wzrok przede wszystkim dzięki swojej niezwykłości, sposobie odbijania otoczenia i światła. Rozjaśniają każde pomieszczenie, dodają mu szyku i elegancji. Możemy położyć je na całej płaszczyźnie ściany, ale również na mniejszych jej fragmentach, akcentując wybrane strefy. Wszystko zależy od koncepcji, na którą się zdecydujemy.

 

KOLOROWE BATERIE UMYWALKOWE – POŻEGNAJ SIĘ Z NUDĄ W ŁAZIENCE!

 

Lustrzane płytki na ścianie nad blatem w kuchni | proj. Eg Projekt
Lustrzane płytki na ścianie nad blatem w kuchni | proj. Eg Projekt

Wybór naszego stylisty

 

Na samym początku warto zaznaczyć, że lustrzane płytki nie kończą się tylko na srebrnym wykończeniu. Są one co prawda najczęstszym wyborem, ale coraz chętniej sięgamy również po inne wybarwienia. Złoto, brąz, miedź i róż – to kolory, które zajmują pozostałe miejsca na podium błyszczących płytek. Złote płytki dodają aranżacji loftowego wykończenia, miedziane i różowe zaś pozwalają na kobiece szaleństwo. Modele takie sprawdzą się w aranżacjach w stylu prowansalskim i tych w konwencji glamour.

 

Oprócz wielości kolorów, mamy do wyboru także różne kształty. Na rynku znajdziemy naprawdę wiele modeli, a co za tym idzie – ogrom możliwości.

 

proj. Fabryka Wnętrz
proj. Fabryka Wnętrz

 

Nietypowe płytki nie kończą się na samym kształcie. Do oryginalnych wyborów należy również decyzja o położeniu bezbarwnego materiału na ścianę. Mowa oczywiście o przeziernym szkle, które może być w formie jednolitej płyty, ale również w kształcie klasycznych wzorów płytek. Ta bardzo oryginalna koncepcja będzie wyglądać szczególnie dobrze we wnętrzach aranżowanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i skandynawskim.

Trendy w aranżacji płytek w łazience

 

Marazzi
Marazzi

 

Ważnym faktem wartym podkreślenia jest to, że wybór podobnych płytek o lustrzanej, złotej, czy miedzianej barwie najodpowiedniejszy wydaje się podczas projektowania wnętrz w stylu klasycyzującym. Wspaniale podkreślają one inne szlachetne materiały, takie jak malowane drewno czy kamień, wprowadzając urozmaicenie do projektu jednocześnie nie bałaganiąc go. To, że płytki takie wyglądają szczególnie dobrze we wnętrzach aranżowanych w stylu klasycyzującym naturalnie nie wyklucza innych rozwiązań. 

 

Marazzi
Marazzi

 

Jak podobają się Wam propozycje przez nas zaprezentowane? Zdecydowalibyście się na użycie lustrzanych płytek? A może macie pomysły na inne, nietypowe rozwiązanie? Według nas pomysł rozjaśnienia pomieszczenia w ten sposób jest bardzo ciekawy i warty rozważenia. Kto wie, może podczas najbliższego remontu ktoś z nas weźmie podobne rozwiązanie pod uwagę?

 

Kuchnia z mozaiką w stylu skandi glam | proj. Miśkiewicz Design
Kuchnia z mozaiką w stylu skandi glam | proj. Miśkiewicz Design

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków