Najmodniejsze dekoracje w wystroju wnętrza - grafiki i rzeźby
Projekt: mode:lina; Zdjęcia: Patryk Lewiński
Projekt: mode:lina; Zdjęcia: Patryk Lewiński

Najmodniejsze dekoracje w wystroju wnętrza – minimalistyczne grafiki i rzeźby

Na pewno nikogo nie zaskoczę stwierdzeniem, że obecnie to media społecznościowe, takie jak Facebook, Instragram czy Pinterest, są jednym z najsilniejszych kreatorów trendów we wnętrzach. Profile naszych showroomów również możemy do nich zaliczyć. Nie bez powodu chcielibyśmy napisać o modzie, która jest szczególnie widoczna właśnie tam. Coraz częściej możemy spotkać się z wnętrzami, w których goszczą dekoracje bezpośrednio nawiązujące do estetyki antycznej Grecji i Rzymu. Te klasycystyczne elementy zazwyczaj pojawiają się w formie minimalistycznych grafik, albo rzeźb. Wystarczy spojrzeć na poniższe aranżacje, żeby przekonać się, że owy trend  ma prawo bytu w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Co więcej – sprawia, że stają się one bardzo wysmakowane.

 
proj. Form Of Design
proj. Form of Design

 

Minimalistyczne grafiki

Charakterystyczne grafiki w minimalistycznym stylu powoli stają się prawdziwym „must have” stylowo urządzonego wnętrza. Doskonale prezentują się powieszone na ścianie w pojedynkę lub wkomponowane w domową galerię. Jednakże nie tylko w takiej formie możemy je eksponować. Pięknie wyglądają postawione na komodę, szafkę umywalkową czy na podłodze (jeśli mają odpowiednio duży rozmiar).

 
Czarna kuchnia z mini galerią (proj. Nadia Mitłosz)
Czarna kuchnia z mini galerią (proj. Nadia Mitłosz)

 

Z czym je łączyć?

Minimalistyczne grafiki doskonale pasują do skandynawskich wnętrz, boho, eklektycznych albo właśnie tych urządzonych w duchu ,, mniej znaczy więcej”. Doskonale komponują się z dużą roślinnością, plecionymi elementami (na przykład z wikliny, rattanu czy juty) a także zasuszonymi kwiatami, które również możemy zaliczyć do hot trendu. Warto wydobyć ich piękno także dizajnerską lampą.

 

proj. Form of Design (grafiki: Desenio, Dawid Ryski)
proj. Form of Design (grafiki: Desenio, Dawid Ryski)
Grafiki ustawione na półce | proj. OIKOI
Grafiki ustawione na półce | proj. OIKOI

 

Rzeźby

Innym odniesieniem do stylu klasycystycznego, który miał swój początek w starożytnej Grecji, to coraz szerzej występujące we wnętrzach rzeźby i popiersia wyeksponowane na postumentach. Dodają one wnętrzu niewymuszonej elegancji i klasycznego sznytu. Pamiętajmy jednak o tym, że takie elementy potrzebują godnych towarzyszy. Nie mam na myśli, że mogą znaleźć się tylko w klasycystycznym apartamencie. Po prostu nie może być mowy o bylejakości, czy totalnym oderwaniu eksponatu od ogólnego wystroju. Tylko spełniając te warunki możemy mieć pewność wyśmienitego efektu końcowego.

 

Artyści greccy inspirowali się naturą, a szczególną uwagą darzyli człowieka. Wpatrywali się w pracę mięśni sportowców i starali się je wiernie odtworzyć. Nie bez powodu sztuka z tamtego okresu obfituje w sylwetki nagich kobiet i mężczyzn. Piękno ludzkiego ciała było jedną z największych inspiracji a my do tej pory pełnymi garściami czerpiemy z dobytku artystycznego antyku, tym samym w nietuzinkowy sposób ozdabiając nasze wnętrza.

 

Eviva l’arte… we wnętrzach – przegląd ciekawych propozycji

 
Popiersie w projekcie Katarzyny Kraszewskiej (fot. Tom Kurek)
Popiersie w projekcie Katarzyny Kraszewskiej (fot. Tom Kurek)

 

Sprawdź nasze profile w mediach społecznościowych

Nasz Facebook Nasz Pinterest Nasz Instagram
 
 
 

Zapytaj // naszego eksperta

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków