Południowa namiętność i pasja, czyli łazienka w hiszpańskim stylu
proj. Agnieszka Pudlik

Południowa namiętność i pasja, czyli łazienka w hiszpańskim stylu

Łazienki urządzone w duchu minimalistycznym, abo skandynawskim powoli zaczynają działać na Ciebie jak płachta na byka? Doskonałą przeciwwagą dla tych popularnych kierunków jest łazienka w hiszpańskim stylu. Aranżację w tym klimacie charakteryzuje przede wszystkim odważne łączenie mocnych kolorów oraz stosowanie charakterystycznych płytek. W dzisiejszym wpisie znajdziecie informacje o tym jak urządzić łazienkę w tym południowym klimacie a także dowiecie się jak wprowadzić jedynie elementy tego stylu do nowoczesnej aranżacji salonu kąpielowego. Uwaga! Łazienka w tym stylu jest równie temperamentna, co Hiszpanie, a to oznacza tylko jedno – nuda w projektach łazienek dzisiaj zaprezentowanych na pewno nie zagości!

 

łazienka w hiszpańskim stylu
Łazienka w hiszpańskim stylu – w projekcie są wykorzystane hiszpańskie płytki marki Aparici z kolekcji Carpet, które możesz kupić w naszych showroomach

 

Kolorowo i radośnie – tak trzeba żyć!

W ogóle nie dziwi mnie fakt, że dość oszczędny w formie styl skandynawski, albo całkowicie niewymagający minimalizm, na tak długo rozgościł się w polskich, i nie tylko polskich, domach. Większość z nas woli poruszać się po bezpiecznym gruncie. Najlepiej zaszyć się w tłumie i być jednym z wielu.

Łazienka zaaranżowana na szaro, biało, albo beżowo (każdy ten kolor możemy dowolnie konfigurować z drewnem lub materiałami drewnopodobnymi) na pewno będzie bardzo bezpiecznym wyjściem. I też na pewno nie raz bardzo ładnym. Ale czy na pewno każdy z Was chciałby mieć łazienkę taką jaką ma większość? Ja na przykład nie, a ta w hiszpańskim stylu wydaje się być dla mnie doskonałym wyborem.

 

Współczesna interpretacja łazienki w hiszpańskim stylu | proj. NUBO
Współczesna interpretacja łazienki w hiszpańskim stylu | proj. NUBO

Hiszpańskie płytki kupisz w naszych showroomach

 

Łazienka w stylu hiszpańskim – hit czy kit?

Ten rok zdecydowanie należy do mocnych kolorów, a wszelakiej maści style, które czerpią z nich pełnymi garściami, wracają do łask, na przykład mój ulubiony eklektyzm, albo właśnie styl hiszpański.

W erze białych, wręcz sterylnych łazienek, mało komu do głowy przychodził pomysł, żeby urządzić pełną kolorów, wzorów i dekoracji strefę kąpielową. Teraz, wraz z nowymi trendami, powoli to się zmienia… (możecie to uznać za wyraz mojego westchnięcia z ulgą ;)).

 

Choć hiszpańskie płytki uważa się za najpiękniejsze na świecie, to na łazienkę urządzoną w tym klimacie jeszcze do niedawna nie patrzyło się tak łaskawym okiem.

 

Płytki wykorzystane w projekcie to marka Aparici - produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Aparici, której produkty możesz kupić i zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Wow Design - produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Wow Design, której produkty możesz kupić i zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne

 

Łazienka w hiszpańskim stylu – jak urządzić?

Jak wspomniałam wcześniej, cechą charakterystyczną łazienek w tym kierunku, jest odważne łączenie mocnych kolorów. Mile widziane są ciepłe pomarańcze, żółcienie, czerwienie, zieleń i oczywiście granat. Te kolory i ogólnie cała estetyka pomieszczeń zaaranżowanych w południowym klimacie jest odzwierciedleniem gorącego temperamentu Hiszpanów. Ma być wyraziście, wesoło i energetycznie!

Oprócz dużej ilość kolorów, wisienką na torcie będą mocne wzory – najlepiej geometryczne, albo roślinne. W przypadku tego stylu nie ma mowy o zasadzie: ,,albo mocny kolor, albo mocny wzór”, bo po co się ograniczać?

 

Płytki wykorzystane w projekcie to marka Aparici (kolekcja Bondi) - produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Aparici (kolekcja Bondi) – produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne

To autentyczne produkty kreują pożądany klimat

 

Hiszpańskie płytki – must have łazienki urządzonej w południowym klimacie

Najbardziej charakterystycznym elementem łazienek urządzonych w hiszpańskim stylu są wzorzyste płytki. Dzięki patchworkom utworzonym z ceramiki, pomieszczenia zaaranżowane w tym klimacie przypominają wielobarwne witraże. To właśnie kolorowe płytki o bogatej ornamentyce tworzą klimat łazienki urządzonej w tym stylu.

 

Jeśli nie przekonują Cię patchworkowe płytki, możesz postawić na mozaikę, która również świetnie odnajduje się w salonach kąpielowych urządzonych w stylu hiszpańskim.

 

Płytki wykorzystane w projekcie to marka Equipe - produkty możesz kupić w zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki wykorzystane w projekcie to marka Equipe, której produkty możesz kupić i zobaczyć w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne

Nasz stylista poleca

Łazienka w hiszpańskim stylu | proj. Studio Zapraszam
Łazienka w hiszpańskim stylu | proj. Studio Zapraszam
proj. NUBO
proj. NUBO

Najciekawsze płytki kupisz w naszych showroomach

 

Dopełnienie łazienki w południowym klimacie

Aranżując łazienkę w tym stylu nie należy zapominać o zamiłowaniu Hiszpanów dla klasycznej estetyki. To dlatego warto w tym przypadku zdecydować się na ciężkie drewniane meble, na przykład w postaci szafki podumywalkowej.

 

łazienka w hiszpańskim stylu
Projekt: Agnieszka Pudlik

 

Ponadto nie wyobrażam sobie łazienki w tym stylu bez wanny wolnostojącej (najlepiej żeliwnej lub stalowej). Dopełnieniem będzie mosiężna armatura (najlepiej w stylu retro, czyli wszelkiego rodzaju kurki są bardzo mile widziane!).

 

proj. Odwzorowanie
proj. Odwzorowanie
Płytki z linii Carpet od marki Aparici możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki z linii Carpet od marki Aparici możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki marki Equipe możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Płytki marki Equipe możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne
Projekt: Agnieszka Pudlik
Projekt: Agnieszka Pudlik

 

Swoistą ,,kropką nad i” będą charakterne dekoracje, z którymi również nie warto się ograniczać. Możemy postawić na gliniane naczynia, świeczki, lampiony oraz oczywiście żywe rośliny.

 

proj. Odzworowanie
proj. Odwzorowanie
proj. Odwzorowanie
proj. Odwzorowanie

 

Nowoczesna łazienka z południowym akcentem

Jeśli nie do końca przekonuje Cię łazienka urządzona w tym klimacie, możesz postawić na drobne akcenty w tym stylu, którymi wzbogacisz aranżację salonu kąpielowego. Zauważyłam, że architekci i projektanci wnętrz coraz częściej decydują się na płytki w marokańskim stylu, które są tak charakterystyczne dla łazienek zachowanych w hiszpańskiej estetyce.

 

Hiszpańskie płytki możesz kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne. Mamy dostępne między innymi takie brandy, jak: Equipe, Aparici, Wow Design.

 

proj. Odzworowanie
proj. Odzworowanie
proj. Kształt Rzeczy
proj. Kształt Rzeczy
proj. Kształt Rzeczy
proj. Kształt Rzeczy
proj. LOFT Studio arch. Irena Lang
proj. LOFT Studio arch. Irena Lang
Projekt: Agnieszka Pudlik
Projekt: Agnieszka Pudlik

 

Ponadto samo połączenie kolorystyczne (biały z chabrowym) jest bardzo typowe dla aranżacji, o których dziś mowa, więc naprawdę czasami niewiele trzeba, żeby wprowadzić do naszej łazienki choć odrobinę tego gorącego klimatu.

 

łazienka w hiszpańskim stylu
proj. TK Architekci

 

Przykładem projektu, który doskonałe łączy polską i hiszpańską estetykę, jest realizacja arch. Anny Koszeli ,,Między Madrytem i Warszawą”.

 

proj. Anna Koszela
proj. Anna Koszela

 

Zobacz cały projekt ,,Między Madrytem i Warszawą >>

 

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Stpiczyńska

Specjalista // Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków