Róż z klasą? To nie żart! Choć wszyscy przed oczami mamy wściekły róż zaczerpnięty ze świata lalek Barbie albo Spice Girls, powiadam Wam, że istnieje odcień tego koloru, któremu daleko do kiczu. Millennial pink to subtelna, nieco pastelowa barwa, która lokuje się gdzieś pomiędzy delikatnym różem, soczystą brzoskwinią i beżem. Pomimo różnych nazw, bo oprócz powyższej, używa się też innych określeń, takich jak scandi pink czy tumblr pink, zawsze jest zapowiedzią nietuzinkowej stylizacji. Kolor ten zawładnął światem designu, architektury, fryzjerstwa, szeroko pojętej sfery beauty i stylu życia. Jest uwielbiany przez designerów, architektów… noszą go kobiety i mężczyźni, a jego angielska nazwa sugeruje, że millennial pink to nie tylko kolor. Zatem co kryje się pod tą barwą? Zapraszam!

 

proj. www.minimoo.pl

proj. www.minimoo.pl

 

Millennial pink symbolizuje całe pokolenie Y

Angielskie określenie tego koloru nie jest przypadkowe. Jak powszechnie przyjęto ten kolor określa całe pokolenie Y (Millennials). Do tej grupy zaliczają się osoby, które nie pamiętają czasów, w których żeby znaleźć wyjaśnienie jakiegoś pojęcia trzeba było sięgnąć po encyklopedię. Technologia, komputery, smartfony towarzyszą im od początku, stąd też są bardzo dobrze zaznajomieni z wszystkimi nowinkami technologicznymi.

 

Osoby, które urodziły się w latach 1980 / 1990 są zaliczane do pokolenia Millennialsów.

 

Inną ważną cechą pokolenia Y jest to, że ludzie z tej grupy bardzo sobie cenią kontakty z bliskimi (często odbywają się one dzięki social mediom, ale nie tylko). Między innymi stąd uwielbienie do mieszkań w stylu open space, które sprzyjają integracji.

 

Jak urządzają mieszkanie 30 plus – czyli pokolenie millennials chce stabilizacji – Część I

 

Co może mieć wspólnego kolor ze współczesnym pokoleniem dwudziestoparolatków? Jak możemy przeczytać w licznych publikacjach, ten niejednoznaczny kolor (z jednej strony jest łagodny,  z drugiej bardzo charakterny, niepozorny, niepokorny – tak jak Millennialsi) jest wynikiem nastrojów społecznych. Co ciekawe, ten kolor nie ma płci – noszą go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a sami wiecie jak współcześnie wszystkie granice się zacierają.

 

proj. Yon Yonson Studio

proj. Yon Yonson Studio

 

Początki scandi pink

Co do początków tego koloru, zdania są podzielone. Jednak najczęściej spotkałam się z opinią, że ta zarumieniona brzoskwinka zawdzięcza swoją popularność filmowi Wesa Andersona – ,,Grand Budapest Hotel”. Sceneria skąpana w różu zrobiła świetną robotę, bo to dzięki niej  przekonaliśmy się o tym, że róż nie musi kojarzyć się z infantylnością czy tandetą.

Jeszcze inni upatrują początków sławy tego koloru z momentem kiedy Apple w 2015 roku zaprezentował iPhone 6s w nowej wersji kolorystycznej: Rose Pink.

 

Przypięczętowaniem kariery tego koloru był motyw flamingów, który zrobił furorę w 2017 roku.

 

Jednak na moje oko, z potencjału tego koloru korzystano już dużo wcześniej, a powyższe wydarzenia sprawiły jednie, że barwa ta powróciła ze zdwojoną mocą. Kolor millenialsów pojawił się chociażby w malarstwie Jean – Honore Fragonard.

 

Obraz z 1767 roku - ,,The Swing"

Obraz z 1767 roku – ,,The Swing”

 

Millennial pink – nowa czerń?

Choć co roku coraz to inny kolor jest ogłaszany najmodniejszą barwą przez najbardziej opiniotwórczą firmę w tej kwestii (Pantone), to millennial pink zdaje się żyć swoim życiem. Jest cały czas modny i z tego, co widzę po półroczu 2018 roku żaden ultra violet nie jest mu w stanie zagrozić. Czy to może zwiastować jego ponadczasowość, która do tej pory w kwestii kolorów była zarezerwowana jedynie czerni? Niektórzy śmiało wygłaszają tezę, że millennial pink to druga czerń.

To moim zdaniem może być za daleko wykraczające stwierdzenie, ale jedno jest pewne. Millennial pink nie jest kolejnym kaprysem czy „widzi mi się” designerów i nic nie zapowiada tego, że nagle przestanie być na czasie.

 

Scandi pink wypełnia nie tylko prywatne wnętrza, ale też coraz częściej możemy go podziwiać w miejscach publicznych, chociażby restauracjach. Przyznajcie, że do cukierni pasuje doskonale.

 

Restauracja Sketch w Londynie

Restauracja Sketch w Londynie

, proj. BUCK.STUDIO, fot. PION Basia Kuligowska, Przemysław Nieciecki

Cukiernia Nanan we Wrocławiu, proj. BUCK.STUDIO, fot. PION Basia Kuligowska, Przemysław Nieciecki

 

Aranżacja z wykorzystaniem millennial pink

Kolor przypominający rozblendowane truskawki ze śmietaną i cukrem niewątpliwie warto wpleść w aranżację. Mogą to być jedynie drobne akcenty w postaci zastawy czy poduszek, albo większe elementy, na przykład fotel w tym kolorze, albo sofa. Co odważniejsi mogą się pokusić o ścianę w tej tonacji (szczególnie w pokoju dziecka), która wyśmienicie wygląda z białymi listwami przypodłogowymi. Możliwości jest naprawdę wiele i obecnie nie ma problemu, aby znaleźć nawet płytki w tym kolorze.

 

Płytki z kolekcji Rombini od Mutiny kupicie w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne

Płytki z kolekcji Rombini od Mutiny kupicie w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne

 

Ważna jest sama kompozycja. Z tą barwą wyśmienicie łączą się biel, szarość, beż czy brąz. Odważniejszym połączeniem jest róż z granatem, albo błękitem lub butelkową zielenią. Do tego warto przełamywać go metalicznymi materiałami, takimi jak miedź czy złoto. Odpowiednia aranżacja, sprawi że mieszkanie wcale nie musi być infantylne nawet jeśli wykorzystamy róż.

 

Millennial pink doskonale pasuje do mieszkań w jasnej oprawie. Z kolei jeśli zależy nam na eleganckim looku, warto wzbogacić go złotem i marmurem.

 

10 najciekawszych połączeń we wnętrzach – zobacz

 

Millennial pink

Millennial pink

proj. Anna Maria Sokołowska, zdjęcie: Fotomohito

proj. Anna Maria Sokołowska, zdjęcie: Fotomohito

proj. Anna Maria Sokołowska, zdjęcie: Fotomohito

proj. Anna Maria Sokołowska, zdjęcie: Fotomohito

proj. lummo.

proj. lummo.

Tapety Wall & Deco są dostępne w naszych showroomach

Tapety Wall & Deco są dostępne w naszych showroomach

proj. JT Grupa

proj. JT Grupa

proj. NUBO

proj. NUBO

 

proj. razzo architekci

proj. razzo architekci

Różowa kuchnia

Różowa kuchnia

 

Zobaczcie nasze pomysły na aranżację z różem w roli głównej!

Wszystkie produkty użyte w konceptach możecie kupić w naszych showroomach: Internity Home i Prodesigne. Jesteśmy w Warszawie, Łodzi i w Krakowie.

 

millennial pink

1. Płytka marmurowa marki Ricordena | 2. Polska sofa Sits | 3. Stolik Kartell | 4. Fotel włoskiej marki Pedrali | 5. Tapeta we flamingi Arte | 6. Lampa Grok

millenial oink

1. Płytki 41zero42 | 2. Płytki Equipe | 3. Bateria kuchenna Dornbracht | 4. Płytka tropikalna Aparici | 5. Krzesło Kartell | 6. Lampa Macaron od Brokis

1. Dywan Mooqo  2. Deski podłogowe Chapel Parket | 3. Lampa Louis Poulsen | 4. Tapeta Wall & Deco | 5. Sofa Softiline | 6. Sofa Softiline

1. Dywan Mooqo 2. Deski podłogowe Chapel Parket | 3. Lampa Louis Poulsen | 4. Tapeta Wall & Deco | 5. Sofa Softiline | 6. Sofa Softiline

1. Lampa Gubi | 2. Fotel Pedrali | 3. Fotel uszak Sits | 4. Krzesło Pedrali | 5. Krzesło Pianca | 6. Bateria łazienkowa Axor

1. Lampa Gubi | 2. Fotel Pedrali | 3. Fotel uszak Sits | 4. Krzesło Pedrali | 5. Krzesło Pianca | 6. Bateria łazienkowa Axor

 

Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dorota Ryszkiewicz-Grycel

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Wyposażenie łazienki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków