Ulubieniec architektów: płytki wielkoformatowe IH Selection
proj. Dwa Concept
proj. Dwa Concept

Ulubieniec architektów: płytki wielkoformatowe IH Selection

Architekci często przyznają, że nie lubią gotowych rozwiązań, bo ograniczają wyobraźnię. Najlepsze zatem są produkty, które stwarzają ogrom możliwości aranżacyjnych i pobudzają kreatywność. Na pewno należą do nich płytki wielkoformatowe IH Selection, które są dostępne w showroomach z Grupy Internity Home. Poza tradycyjnym wykorzystaniem płyt (ściany i podłogi), można nimi obudowywać blaty, parapety, wanny czy kominki, a także elewacje budynków. Właśnie dlatego architekci tak chętnie wybierają wielkie formaty.

 

proj. Dwa Concept
proj. Dwa Concept

 

Płytki wielkoformatowe są dostępne w showroomach z Grupy Internity Home

Pomimo stosunkowo krótkiej obecności na polskim rynku płyt wielkoformatowych, są coraz częściej wykorzystywane. My, widząc ogromny potencjał tego materiału szybko zaczęliśmy go popularyzować wśród klientów i architektów.

Nasi brand managerowie we współpracy z architektami wyselekcjonowali najpiękniejsze wzory płytek z najlepszych europejskich fabryk. W ten sposób powstała niezwykła kolekcja wielkich formatów, będąca odpowiedzią na potrzeby naszych klientów i współpracujących z nami architektów.

 

proj. LIM Project | fot.: Aleksandra Dermont
proj. LIM Project | fot.: Aleksandra Dermont

 

Zobacz nowy katalog <<THE WORLD’S BEST TILES>>

 

Płytki wielkoformatowe w aranżacji łazienki

Płytki wielkoformatowe dają ogromne możliwości aranżacyjne jednak najbardziej powszechne jest wykorzystywanie ich potencjału w projektach łazienek. Dzięki temu, że możemy je stosować na różne sposoby: na powierzchnie ścian i podłóg, w formie frontów meblowych lub obudowy blatów, umywalek i wanien, mamy możliwość stworzenia monochromatycznej przestrzeni w klimacie total look.

 

W kolekcji płyt wielkoformatowych IH Selection mamy bardzo dużą ofertę inspirowaną naturalnymi akcentami. Ponad 100 wzorów płyt wielkoformatowych jest dostępnych od ręki.

 

Projekt małej łazienki z odpływem liniowym
Projekt małej łazienki z odpływem liniowym
proj. Dwa Concept
proj. Dwa Concept

 

Umywalka lub zlew wykonany z dużych płyt wielkoformatowych to sposób na efekt „wow” w łazience. Zespół Intenity Home jest wykwalifikowanym specjalistą w wykonywaniu takich produktów na zamówienie.

 

Sprawdź adresy naszych showroomów >>

 

 

 

Aby dopełnić total look wnętrza możemy zastąpić klasyczny brodzik alternatywnym rozwiązaniem, jakim jest odpływ liniowy. Do tego celu należy wybrać płytki, które będą wykazywać się bardzo niską nasiąkliwością. Ponadto powinny być wodoodporne i antypoślizgowe. Dobrym wyborem będą płytki z delikatną strukturą o wykończeniu matowym.

 

Łazienka | Proj.: Martyna Milczarek | MulumStudio
Łazienka | Proj.: Martyna Milczarek | MulumStudio

 

Stół w jadalni z płytki wielkoformatowej

Jednakże możliwości projektowe z wykorzystaniem płytek w dużym formacie wychodzą daleko poza aranżację łazienki. Przykładem jest stół wykonany z płytek wielkoformatowych. Jeśli chcecie zobaczyć jak na żywo wygląda taki mebel, zapraszamy do showroomu Internity Home przy ulicy Duchnickiej 3.

 

Wśród płytek pod szyldem IH Selection znajdują się imitacje marmuru, kamienia, lastryko, betonu, metalu, a nawet wielkoformatowe grafiki. Rewolucyjny proces produkcji, pozwala na otrzymanie produktu nie tylko o różnorodnej palecie wzorów, ale też lekkiego, elastycznego, wszechstronnego i odpornego na czynniki zewnętrze oraz uszkodzenia.

 

Stół z płytek wielkoformatowych w showroomie Internity Home przy ulicy Duchnickiej 3 w Warszawie
Stół z płytek wielkoformatowych w showroomie Internity Home przy ulicy Duchnickiej 3 w Warszawie

 

Piękna i trwała obudowa kominka

Płytki wielkoformatowe IH Selection to również wspaniała propozycja na obudowę kominka. Wykorzystując ten materiał możemy być bardziej niż pewni trwałej i efektownej obudowy. Duży wybór wzorów pozwala dopasować płytkę do stylu aranżacji.

 

proj. Dwa Concept
proj. Dwa Concept

 

Ściana telewizyjna z płytek wielkoformatowych

Gorącym trendem jest aranżacja ściany telewizyjnej za pomocą płytek wielkoformatowych. Tak zaprojektowana ściana główna w salonie przyciąga spojrzenia swoim luksusowym wyglądem.

 

Wybranie odpowiedniego do wnętrza rozmiaru płytki pozwala na położenie jej na całej wysokości ściany, unikając cięcia i fugowania, co bardzo ułatwia harmonijną aranżację wnętrza.

 

ściana telewizyjna z płytek wielkoformatowych
proj. Dwa Concept

 

Stylowa ściana nad blatem w kuchni z płytek wielkoformatowych

Najłatwiejszym i jednocześnie robiącym wrażenie sposobem na efektowną aranżację kuchni, jest wykończenie ściany nad blatem płytkami wielkoformatowymi. Odpowiednio dobrane do stylu wnętrza podkreślą jej nowoczesny design.

 

Głównym celem tworzenia dużych formatów płytek ceramicznych jest nie tylko skrócenie czasu montażu, ale także redukcja spoin między poszczególnymi kawałkami. W ten sposób uzyskujemy gładką powierzchnię, która jest jednolita, elegancka i piękna.

 

proj. DWA Concept
proj. DWA Concept

 

Wyspa z płytek wielkoformatowych

Bardzo ciekawym pomysłem jest zaprojektowanie z płytek wielkoformatowych wyspy, albo półwyspu kuchennego. Tak jak w poniższej realizacji pracowni Dwa Concept widzicie, możemy z nich stworzyć nie tylko odporny na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne blat, ale też całą konstrukcję wyspy, funkcjonalne szafki i szuflady a nawet zlew. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć w pełni funkcjonalną, nowoczesną i harmonijną aranżację kuchni.

 

Kuchnia z wyspą – rarytas dla wybranych, a może opcja dla każdego?

 

proj. DWA Concept
proj. DWA Concept
proj. DWA Concept
proj. DWA Concept

 

Wykorzystywanie możliwości płytek wielkoformatowych pozwala na tworzenie spersonalizowanych konceptów wnętrz – tak jak w poniższym projekcie, gdzie spieki wykorzystano do stworzenia systemu paneli przesuwnych.

 

 

Monochromatyczna i w pełni funkcjonalna kuchnia

Jeśli jesteś fanem monochromatycznych aranżacji kuchni, wykorzystanie płytek wielkoformatowych do zaprojektowania wszystkich powierzchni jest jednym z najlepszych pomysłów.

Płyty wielkoformatowe doskonale zachowują się w kontakcie z żywnością. Pod wpływem działania płynów nie uwalniają żadnych substancji, dzięki czemu można bezpiecznie wykorzystywać je jako powierzchnie robocze, blaty kuchenne i stołów a także obudowy zlewów. Minerały stosowane przy wyrobie płyt są bardziej szlachetne, a piasek kwarcowy jest sprowadzany specjalnie z najdalszych zakątków świata, co daje najlepsze rezultaty jeśli chodzi o wygląd produktu i jego najwyższą jakość.

 

proj. DWA Concept
proj. DWA Concept

 

Stylowy taras

Płytki wielkoformatowe są również odporne na czynniki zewnętrze, dlatego doskonale sprawdzają się w formie elewacji budynków. Naszym zdaniem świetnie podkreślą daną strefę, np. tarasową. Gdy do tego dodamy inne elementy wykonane z tej samej płytki, takie jak np. stół, otrzymamy designerską strefę chillout na zewnątrz, tak jak w poniższym projekcie.

 

Chcesz się urządzić? Potrzebujesz wyceny? Prosimy o kontakt:

  Proszę o rozmowę ze specjalistąProszę o przedstawienie oferty


  Zapytaj // naszego eksperta

  Bernadeta Zawadzka

  Specjalista // Płytki
  ×

  Wiktor Sumara

  Specjalista // Wielkie formaty płytek
  ×

  Zobacz // próbki i ekspozycję

  Internity Home Katowice

  ul. Porcelanowa 23

  Internity Home Kraków

  ul. Krakusa 11

  Internity Home Warszawa

  Duchnicka 3, Warszawa

  Internity Home Warszawa

  ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

  Internity Home Łódź

  Wróblewskiego 19a, Łódź

  Prodesigne Kraków

  ul. Praska 47, Kraków