Ulubieniec architektów: lampa Screen od Market Set

Francuska marka oświetleniowa Market Set, choć na rynku jest od lat 70., stosunkowo niedawno została dostrzeżona na szerszą skalę. Za rosnącą popularnością lamp brandu stoi młody zespół projektantów, który doskonale odświeża wizerunek firmy, nadając produktom współczesnego charakteru. Doskonałym tego przykładem są serie, inspirowane wakacyjnymi destynacjami oraz rękodziełem znamiennym min. dla terenów Afryki oraz Azji. Kolekcje te idealnie wpisały się w dominujące trendy z obszaru wyposażenia wnętrz, uzupełniając aranżacje w estetyce boho, New Nordic czy Modern Rustic. Architekci szczególnie pokochali model Screen, składających się z wyplatanych ekranów. Lampa wisząca przybiera formę kinetycznej instalacji przestrzennej, stając się centrum pomieszczenia. Screen cieszy oko nie tylko wieczorem kiedy rozświetla ją żarówka, ale również za dnia, gdyż posiada niezwykłą moc uatrakcyjniania każdego wnętrza. Serię Sreen uzupełniają lampy stołowe oraz podłogowe, natomiast wszystkie warianty dostępne są w kolorze czarnym, naturalnym oraz białym. 

lampa Screen od Market Set
Rzeźbiarski charakter lampy Screen zachwycił architektów

Lampy Market Set wprowadzają wakacyjny klimat do wnętrz | Nowość w IH

Małe dzieło sztuki

Lampy z serii Screen zostały zainspirowane japońską architekturą oraz tradycyjną obróbką drewna nazywaną Yakisugi. Technika ta polega na opalaniu powierzchni drewna, co pozwala na wydobycie jego pięknej barwy i struktury. Lekka konstrukcja wersji wiszącej, przyjmuje formę splotu ażurowych ekranów, umieszczonych na metalowym stelażu. Rzeźbiarski efekt wizualny, przywodzi na myśl kinetyczne instalacje Alexandra Caldera, składające się z elementów zamocowanych na cienkich drucikach. Natomiast piękno modelu tkwi w dynamicznym rozmieszczeniu plecionych ekranów o różnej wielkości, które z łatwością wpiszą się w przestrzeń dowolnego pomieszczenia. 

lampa Screen Market Set
Lampa wisząca Screen w projekcie sypialni. | Proj.: Linie w Przestrzeni
Lampa Screen Market Set to idealne oświetlenie nad stół jadaniany.
lampa Screen Market Set
Zobacz w showroomie Internity Home – lampa Screen Market Set
lampa Screen Market Set
Screen w wersji podłogowej.

Lampa Screen Market Set – efektowny design

Market Set poprzez swoje produkty pragnie udowadniać, że najlepszy design nie musi być zarezerwowany tylko dla wnętrz luksusowych i wystawnych. Projekty marki z powodzeniem łączą wyjątkowe wzornictwo, naturalne materiały i przystępną cenę. Oprawy z serii Screen stanowią idealny tego przykład. Trzy warianty kolorystyczne oraz różne opcje modelu, sprawiają, że z łatwością można dopasować oprawę do projektu i stylu wnętrza. To właśnie ta uniwersalność, rzeźbiarski charakter i lekka forma sprawiły, że lampy Screen bardzo szybko stały się ulubieńcem architektów i możemy je podziwiać w wielu projektach. 

lampa Screen Market Set
Kinkiet Screen w sypialni. | Proj.: Odwzorowanie; Fot.: Tomo Yarmush

Wszystkie lampy z oferty Market Set możesz zamówić w showroomach z grupy Internity Home -> SPRAWDŹ NASZE LOKALIZACJE <-. 

Oświetlenie dużej przestrzeni – projekty i idealne rozwiązania

Zapytaj // naszego eksperta

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków