Włoskie miasteczko sprzedaje domy za 1 Euro - Jest haczyk! | IH - Internity Home
Sambuca di Sicilia

Włoskie miasteczko sprzedaje domy za 1 Euro – Jest haczyk!

Jak się stać posiadaczem nieruchomości we Włoszech? 

Tylko niecałe 5 złotych, trzeba zapłacić za nieruchomość na uroczej, ciepłej Sycylii. Władze miasteczka  Sambuca di Sicilia wystawiły właśnie na sprzedaż kolejne domy za symboliczną kwotę, by walczyć z wyludnieniem. Nie brakuje jednak dodatkowych wymogów wobec nowych mieszkańców.

W 2016 roku Sambuca di Sicilia zostało uznane za najpiękniejsze miasteczko w całych Włoszech. Leży w prowincji Agrigento na Sycylii, około 80 kilometrów na południe od Palermo i 30 kilometrów od Morza Śródziemnego.

 

Sambuca di Sicilia
Sambuca di Sicilia

Domy za 1 €uro

To nie jest pierwsze miasteczko, które chce przyciągnąć obcokrajowców kuszącą ofertą – Sambuca w przeciwieństwie do pozostałych zrywa z biurokracją, by zainteresowani mieli pewność, że mogą od razu dokonać zakupu.

– W przeciwieństwie do innych miast, które zrobiły to tylko dla rozgłosu, nasz ratusz jest właścicielem wszystkich domów za 1 euro – mówi Giuseppe Cacioppo, zastępca burmistrza Sambuca di Sicilia. – Nie jesteśmy pośrednikami, którzy utrzymują kontakty między starymi i nowymi właścicielami – dodaje. Lokalne władze już w ubiegłym roku wystawiły na sprzedaż 17 nieruchomości za 1 euro.

Sambuca di Sicilia
Sambuca di Sicilia

Jaki jest haczyk? 

Aby stać się posiadaczem wymarzonego domu na Sycylii, należy wyremontować mieszkanie w ciągu trzech lat od przeprowadzki. Trzeba się liczyć z kosztami około 15 tysięcy euro, czyli równowartość około 64 tysiecy złotych.

Sambuca di Sicilia
Sambuca di Sicilia

LA DOLCE VITA! STYL NIEMODNY CZY WART NAŚLADOWANIA?

Sambuca di Sicilia
Sambuca di Sicilia

Zasady nabycia nieruchomości

Jeśli jesteście zainteresowani zakupem musicie być przygotowani, na wpłacenie kaucji w wysokości 5 tysięcy euro (około 21 tysiecy złotych), zostanie ona zwrócona po ukończeniu inwestycji. Do wyboru są domy od 40 do 150 metrów kwadratowych. 

Zastępca burmistrza wskazał, że miasto potrzebuje napływu ludzi z zewnątrz, by zapobiec popadnięciu w ruinę.

Cacioppo zaznacza jednak, że kupujący nie będą zawiedzeni. – Sambuca jest znana jako miasto splendoru. Ten żyzny kawałek ziemi nazywany jest ziemskim rajem. Znajdujemy się w naturalnym rezerwacie, pełnym historii, otaczają nas wspaniałe plaże, lasy i góry. Jest cicho i spokojnie. To idylliczne miejsce – przekonuje. Jak mówi, nie władze nie mogą sobie pozwolić na utratę „pięknego arabskiego dziedzictwa”. – Cudzoziemcy muszą nam pomóc w tej krucjacie ratunkowej – dodaje.

 

Jeśli planujecie przeprowadzkę Internity Home może pomóc w remoncie – przyjdzcie do nas urządzić swój dom  – zobaczcie adresy!

 

Włoski design jest idealny

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dariusz Domański

Specjalista // Ogrzewanie, wentylacja
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków