Wnętrzarski horoskop 2021 inspirowany chińską astrologią
Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio

Wnętrzarski horoskop 2021 inspirowany chińską astrologią

Nowy chiński rok astrologiczny rozpoczął się 12 lutego i potrwa do 31 stycznia 2022 roku. Należy on do drugiego w kolejności znaku księżycowego cyklu, czyli Bawoła. Kiedy trudny rok Szczura jest już za nami, Bawół zwiastuje nadejście nowych czasów. Znak ten w chińskiej kulturze oznacza ruch, przynosi więc nadzieje, że nasze życie przestanie być już statyczne. Bawół jest też opisywany jako aktywny, pracowity, odznaczający się determinacją i dyscypliną. Właśnie te cechy będą przynosiły w bieżącym roku najwięcej korzyści. Wnętrzarski horoskop 2021 inspirowany chińską astrologią, pomoże nam dowiedzieć się, co zadzieje się w naszych domach. 

Wnętrzarski horoskop 2021
Proj.: Barbara Godawska | iHome Studio; Fot.: Przemysław Kuciński

Zielone kolekcje płytek do łazienki – trendy 2020/2021 w urządzaniu wnętrz!

Rok wysiłku i determinacji

Rok Bawoła sprzyja realizacji planów, jednak należy szczerze zaangażować się we wszystkie podejmowane działania. Każdy, kto będzie poważnie podchodził do swoich obowiązków, ma szansę na odniesienie sukcesu. Jednocześnie bardzo ważne jest podejmowanie przemyślanych decyzji. Nie działajmy pochopnie, gdyż przyniesie to niepowodzenie w realizacji marzeń. We wszystkich krótkoterminowych projektach można liczyć na stabilność i pozytywny bieg wydarzeń. Nieco gorzej sprawa może wyglądać w przypadku przedsięwzięć długoterminowych, ponieważ wykraczają one poza rok Bawoła i mogą ostatecznie pójść w zupełnie niespodziewanym kierunku. Zatem najlepiej nie zaczynać w tym roku poważnych inwestycji i dużych projektów. Jednocześnie jest to najlepszy czas na wymianę mebli i sprzętów, o której myśleliśmy od dawna. Jeśli kolejny raz odkładasz decyzję o zakupie upragnionej sofy czy lampy, teraz jest najlepszy moment, by w końcu zrealizować marzenie. Rok Bawoła wspiera, także prace przy niewielkich remontach, odświeżaniu wnętrz i zmianie aranżacji. 

Proj.: Pura Design; Fot.: Jakub Nanowski

Wnętrzarski horoskop 2021 pod znakiem pracowitości

Horoskop chiński na 2021 rok zachęca do wytrwałości i cierpliwości, ale też obiecuje sukces. Jednak można go osiągnąć jedynie poprzez determinację i należy podejść do swoich zadań w sposób szczególny. Nadchodzące miesiące będą upływać pod znakiem pracy i pokojowego współdziałania. Natomiast największe sukcesy odniosą ci, którzy nie boją się wysiłku. Jeśli jesteś w trakcie remontu i masz wrażenie, że wszystko idzie nie tak, odpuść na chwile i pomyśl, że to tylko czasowe problemy. Bawół jest symbolem zysków, ale nie gwarantuje łatwych zwycięstw. Wręcz przeciwnie, zwiastuje przeszkody i utrudnienia, dlatego nie lekceważmy niczego, co powinno zostać wykonane teraz. Twoja cierpliwość i upór z pewnością przyniosą oczekiwane rezultaty w postaci wymarzonego wnętrza. Jeśli decyzje o dużej inwestycji zostały podjęte i rozpoczęte w poprzednim roku, powinniśmy je kontynuować z determinacją i uporem koniecznym do radzenia sobie z wyzwaniami. Bawół przestrzega, że nikt i nic nie zapewni Ci realizacji marzeń – musisz samodzielnie do nich dotrzeć.

Spokojnie o Wnętrzach – PODCAST

Wnętrzarski horoskop 2021
Proj.: RUM studio; fot.: @kroniki

Jak będą wyglądać wnętrza

Zgodnie z chińskim horoskopem na 2021 rok najbardziej pomyślne kolory to czerwony i zielony. Barwy te w chińskiej kosmologii i feng shui, równoważą przepływy energii. Wykorzystując je w naszych wnętrzach możemy zwiększyć szanse na szczęście i powodzenie. 

Projekt: Hyz Projektuje/Aleksandra Hyz Aleksanda Mętlewicz; Zdjęcia: Kąty Proste

Zgodnie z chińską astrologią, zieleń reprezentuje żywioł drewna i symbolizuje świat przyrody. Wnętrza w odcieniach zieleni sprzyjają odprężeniu, są nośnikiem energii oraz powolnego, równomiernego wzrostu. Warto też wspomnieć, że kolor zielony i energia drewna związana jest z dziećmi oraz ich rozwojem i bardzo dobrze im służy. Dlatego też warto wykorzystać tę barwę w pokojach najmłodszych. 

Wnętrzarski horoskop 2021
Proj. Lokal Studio; Fot.: Ayuko Studio

Czerwień związana jest z żywiołem ognia, a w chińskiej kulturze uważana jest za kolor szczęścia oraz powodzenia. Symbolizuje również przemianę i siłę. Dlatego czerwony wiąże się z obszarem odpowiadającym za karierę, prestiż i reputację. Kolor ten, idealnie pasuje do kuchni czy jadalni, symbolizując obfitość i bogactwo.

Projekt: MAUO.DESIGN; fot. Mateusz Szeliga

Rok Bawoła związany jest z żywiołem metalu. Właśnie dlatego wnętrzarski horoskop 2021 poza użyciem we wnętrzach koloru czerwonego i zielonego, nakłania do wykorzystania metalu w aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem, poza dodatkami, są industrialne przeszklenia z metalowymi profilami. Natomiast cienka warstwa mosiężnej blachy idealnie sprawdzi się nad blatem kuchennym lub jako fronty zabudowy. Efektownym elementem wnętrza będą też płytki, imitujące surową powierzchnię metalu.  

Wnętrzarski horoskop 2021
Projekt: Inbalance Studio; Wizualizacje: Will be Studio

Zapytaj // naszego eksperta

Agnieszka Wichracka

Specjalista //Wyposażenie wnętrz
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Iwona Karwowska

Specjalista //Oświetlenie
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków