Urodziny Axolight w Polsce z udziałem czołowego designera marki

Urodziny Axolight w Polsce z udziałem czołowego designera marki

Axolight – włoska marka oświetleniowa – w tym roku obchodzi swoje 20 – ste urodziny. Z tej okazji 14 – ego września w Warszawie odbyło się uroczyste przyjęcie ze specjalnym udziałem światowego designera. Dima Loginoff, jeden z najsłynniejszych rosyjskich designerów, w ramach wydarzania, spotkał się z architektami, projektantami wnętrz oraz przedstawicielami branżowych mediów. To była wspaniała okazja ku temu, aby porozmawiać z Dimą oraz bliżej poznać jego projekty i ich historię.

 

Urodziny Axolight
Urodziny Axolight

Od fryzjera do designera

Na urodzinach Axolight, mieliśmy szansę dowiedzieć się nieco więcej o samym projektancie. Podczas spotkania, Lignoff opowiadał o początkach swojej kariery. Jak mówił, wychowywał się jeszcze w Związku Radzieckim, a jego marzeniem było kreować piękniejszy świat, niż ten który go otaczał. Uznałem, że fryzjerstwo będzie czymś, co mi to w jakimś stopniu umożliwi – wspominał, dlatego też to było jego pierwszym kierunkiem studiów. Gdy tylko pojawiła się możliwość studiowania wzornictwa, szybko ukończył szkołę designu i zaczął zajmować się tym, co go najbardziej fascynuje – tworzeniem pięknych przedmiotów.

W tej chwili Dima Loginoff jest jednym z najbardziej znanych designerów, a zasnął głównie dzięki projektom stworzonym dla AxoLight. Jego najbardziej uznanym i rozpoznawalnym dziełem jest lampa Fedora. Podczas wydarzenia, ponad 150 – osoba publiczność miała szansę nie tylko porozmawiać w kuluarach z designerem, ale też poznać jego projekty.

Dima Lignoff – wschodząca gwiazda designu

Zobaczcie relację z wydarzenia w zdjęciach!

 

Urodziny Axolight
Urodziny Axolight

Ewa Mierzejwska - redaktor naczelna ,,Dom & Wnętrze" z Dimą Lignoff
Ewa Mierzejwska – redaktor naczelna ,,Dom & Wnętrze” z Dimą Lignoff

Lampa Fedora w centrum wydarzeń
Lampa Fedora w centrum wydarzeń

Marka Axolight

Axolight to włoska marka oferująca oświetlenie bazujące z jednej strony na tradycyjnym rzemiośle, z drugiej – inspirująca się najnowszymi trendami i ze śmiałością kreująca nowe. Można to dostrzec w niebanalnych projektach wysokiej jakości oświetlenia. Jej produkty wyróżniają odważne formy i rozmiary, nieszablonowe rozwiązania konstrukcyjne oraz wyjątkowe efekty świetlne. Produkty tej marki są dostępne w naszych salonach sprzedaży. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszym specjalistą od oświetlenia – Wojtkiem.

Zapytaj naszego specjalistę >>

Materiały prasowe: Agencja PR OKK!

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków