Warsaw Home 2018 - czy było warto? [Dużo zdjęć]

Warsaw Home 2018 – czy było warto? [Dużo zdjęć]

Jedne z najbardziej wyczekiwanych targów wnętrzarskich w Europie Środkowo – Wschodniej – Warsaw Home 2018 trwają w najlepsze. My, jak zwykle spragnieni najświeższych trendów, już tam byliśmy i postanowiliśmy pokazać Wam najciekawsze kadry, które ilustrują najważniejsze kierunki w urządzaniu i stylizacji wnętrz. Ciekawi? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz krótkiego podsumowania poniżej.

 

Warsaw Home 2018
Queeboo

 

Targi Warsaw Home 2018 w pigułce:

  • czterodniowe międzynarodowe targi wyposażenia;
  • tegoroczna edycja jest trzecią z kolei;
  • czas trwania: 4 – 7. 10. 2018 r.;
  • ok. 600 wystawców;
  • 120 tys. m2 powierzchni wystawowej;
  • na wydarzenie składa się 5 stref tematycznych: SELECTED DESIGN, FURNITURE, DECO, KITCHEN & DINING, INTERIOR FINISH.

 

Warsaw Home 2018
TON – meble są dostępne w naszych showroomach

 

Najważniejsze trendy wyłaniające się z targów Warsaw Home 2018

Tegoroczna edycja targów Warsaw Home odbyła się pod znakiem mocnych kolorów. Czy nas to zaskoczyło? Kompletnie nie. Największe marki i światowi designerzy promują  nasycone barwy, którym miejsca ustępuje najpopularniejsza dotąd szarość. Oczywiście żadne wydarzenie dotykające choć w minimalnym stopniu aranżacji wnętrz nie mogłoby się odbyć bez tego koloru więc i na tym można było spotkać klasyczne szare narożniki, ale tym razem to nie one przyciągały wzrok.

W blasku fleszy i w kręgu zainteresowania były welurowe meble tapicerowane. Kolory? Oczywiście granat, butelkowa zieleń, musztardowy, róż, fiolet, czerwień… a jeśli wzór, to: tropikalny, albo geometryczny. Tak samo jak na Salone del Mobile Milano, gdzieniegdzie wyłaniały się piękne blaty (często eksponujące nieoczywiste połączenia wzorów) unoszące się na iście rzeźbiarskich nogach. Jeśli chodzi o meble twarde to w tym temacie winszowały klasyczne materiały, takie jak drewno (najczęściej ciemne, np. orzech) i marmur, który czasami łączono w naprawdę odważny sposób, na przykład z paskami.

 

Warsaw Home 2018
Warsaw Home 2018
366 Concept
366 Concept

 

Dekoracje? Rzecz jasna – złote. To ono króluje i tym samym sprawia, że nawet najdrobniejsze detale wspinają się na wyżyny i predestynują do tego, żeby zostać bohaterami całej stylizacji wnętrza. Jednakże złoto (żółte i różowe) w duecie z miedzią nie tylko występuje w formie drobnych dekoracji. Świetliste wykończenia mają oparcia krzeseł, foteli oraz nóżki przecudnych stolików kawowych. Złoto również zagości w łazienkach w postaci dekorów, armatury, a nawet sanitarki.

 

Z czym łączyć marmur, żeby nie wyglądał przaśnie?

 

Loft Urban
Loft Urban

 

Warsaw Home 2018 – warto było iść?

Warsaw Home 2018 – kto nie był, niech żałuje! Oprócz całej masy pięknych przedmiotów, designu na światowym poziomie, mogliśmy wziąć udział w ciekawych panelach dyskusyjnych, porozmawiać ze znanymi projektantami, takimi jak chociażby Tom Dixon czy Giovannioni oraz rzecz jasna – nawiązać nowe znajomości, które są na wagę złota. Dlatego hasło tegorocznej edycji – SIŁA! – moim zdaniem jest jak najbardziej trafione.

 

Wydarzenie to pokazało siłę naszego zainteresowania tematem wyposażenia wnętrz i architektury (szacuje się, że w ciągu 4 dni targi odwiedzi około 90 tys. gości), siłę przebicia Pani Kasi Ptak (twórczyni i organizator projektu) i siłę marzeń o tym, że w Polsce mogą odbyć się międzynarodowe targi wnętrzarskie z roku na rok rosnące w siłę, które przyciągają nie tylko całą masę fascynatów pięknych wnętrz, ale też osobistości i marki znane na całym świecie. Warsaw Home 2018 – jest moc! Gratulujemy!

 

Proces gięcia drewna dział się na żywo na targach Warsaw Home (Fameg Meble)
Proces gięcia drewna dział się na żywo na targach Warsaw Home (Fameg)

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków