Zanotta - włoski temperament i światowy design

Zanotta – włoski temperament i światowy design

Zanotta jest marką, która zmienia oblicze hasła „Mada in Italy” – kojarzonego z powściągliwością i klasyką. Założony w 1954 roku brand od samego początku wyróżniał się wyjątkowym wzornictwem, nawiązującym do kultury lat 60. i sprzeciwiał się sztywnym regułom oraz panującym modom. Założyciel firmy Aurelio Zanotta w oferowanych produktach łączył formalną innowację z badaniami technologicznymi, unowocześniając proces produkcyjny i wykorzystując innowacyjne materiały. Umożliwiło to powstanie wielu ikonicznych modeli mebli, repezentujących włoską fantazję, której punkt szczytowy można powiązać ze stylem Memphis, a którego to echa odnajdziemy w wielu projektach Zanotta. Marka dostępna jest w showroomach Internity Home w całej Polsce.

Memphis Group – czy styl pełen kolorów i wzorów powróci?

ZANOTTA

Fantazja

Aurelio Zanotta przełamał dominujące kanony we włoskim wzornictwie, pokazując nowe oblicze luksusu. Zaprosił do współpracy najodważniejszych designerów z branży i udało mu się zgromadzić prawdziwy panteon nagradzanych projektów, z których wiele znalazło się w stałych ekspozycjach muzealnych. Dzisiejsze oblicze marki nadal odzwierciedla ideały stojące za jej powstaniem – czyli wprowadzania do codziennego życia produktów pięknych, pomysłowych i nietuzinkowych, które przetrwają zmieniające się mody i próbę czasu.

Włoski szyk – przegląd marek made in Italy

ZANOTTA

Historia

Historia Zanotty opiera się na intuicji, ale także ryzyku i ciekawości, która się opłaciła. Przez 60 lat marka wyprodukowała aż 550 projektów, z czego prawie jedna piąta znajduje się w stałych kolekcjach najbardziej prestiżowych muzeów i instytucji na całym świecie. Jednak żaden z mebli nie został stworzony, by kurzyć się w muzealnych gablotach – a cel ich powstania został ściśle określony już na samym początku. Produkty Zanotta miały dawać kofort i radośc w codziennym życiu.

Zanotta reprezentuje jednocześnie przeszłość i teraźniejszość międzynarodowego wzornictwa… (…) wyraża wizję świata, filozofię, która zawsze dążyła do wyjścia poza teraźniejszość, aby zidentyfikować języki i produkty, które będą mówić „na zawsze”. W swoim portfolio Zanotta ma wiele ponadczasowych bestsellerów, co jest dowodem na to, że jeśli dobrze pracujesz, przeszłość nigdy nie jest ciężarem, ale szansą”.

ZANOTTA

Jakość

Jakość to prawdopodobnie najlepsze słowo, charakteryzujące Zanottę – jakość materiałów, technologii produkcji oraz wykonania, a także niezrównana jakość kunsztu Zanotty.  Duma i rzemieślnicza wiedza, przejawia się w każdym przedmiocie – widoczna jest w szczegółach, wykończaniu i podkreśleniu naturalnego piękna materiału, z którego powstaje dany mebel. Nie mniej ważna jest jakość projektu – formalna doskonałość produktów ukształtowanych przez zręczne ręce we współczesnym designie, aby służyły jako punkt odniesienia dla całej branży.

ZANOTTA

ZANOTTA

Zapytaj // naszego eksperta

Magda Lewandowska

Specjalista //Meble
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Katowice

ul. Porcelanowa 23

Internity Home Kraków

ul. Krakusa 11

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków