Nowoczesna armatura do łazienki i kuchni - czarna kontra złota | IH - Internity Home

Nowoczesna armatura do łazienki i kuchni – czarna kontra złota

Wciąga nas podążanie za trendami, choć przyznamy się nie wszystkie nowości i połączenia we wnętrzach zdobywają nasze serca. Dziś zastanowimy się nad wykończeniem, jak bardzo ważnym w funkcjonowaiu domu, a jest nią bateria w kuchni i w łazience,  czy wybrać złotą armaturę czy czarną. 

Czarna armatura do kuchni i łazienki

Jeszcze do niedawna uważano wybór czarnej armatury za dziwny i nietrafiony pomysł. Dziś to jeden z najmodniejszych trendów nie tylko w łazience, ale także w kuchni. Czarna armatura była dość droga, co skutkowało wyborem przez nielicznych. 

Użytkowanie czarnej armatury

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie czarnej armatury do kuchni lub łazienki, na pewno będziemy się  zastanawiać nad kwestią użytkowania takich baterii. Czy aby na pewno nie będzie widać na nich zacieków bardziej niż na modelach chromowanych? – Zapyta niejeden z nas! Niestety, zacieki widać na każdej baterii. Co jednak istotne, producenci starają się maksymalnie unowocześniać swoje wyroby, po to, by korzystanie z nich stało się mniej kłopotliwe niż wcześniej. Dla przykładu pokrywają baterie specjalnymi powłokami mającymi na celu zapobieganie przed przywieraniem brudu lub nadmiernymi zaciekami.

Strzał w dziesiątke

Osoby, które lubią smaczki wnętrzarskie, stawiają na mocne i ponadczasowe akcenty powinny wybrać czarną baterię do kuchni. To propozycja dla osób, które nie boją się wykorzytywać w swoich wnętrzach elementów, po które sięgają projektanci wnętrz, jednym słowem wybór czarnej armatury to strzał w dziesiątkę. 

Czarna armatura w łazience

Czarne baterie pasują zarówno do łazienki w stylu industrialnym, gdzie doskonale podkreślą surowość aranżacji, jak i do klasycznie urządzonej łazienki, gdzie z kolei będą stanowiły kluczowy, przyciągający wzrok element. Na pewno podkreślą wyjątkowość wnętrza, a oto przykłady: 

Projekt łazienki Fotomohito
Projekt łazienki Fotomohito

Projekt łazienki Fotomohito
Projekt łazienki Fotomohito
Klasyczna łazienka z czarną armaturą | Projekt Dziurdziaprojekt
Klasyczna łazienka z czarną armaturą | Projekt Dziurdziaprojekt

 
Czarny prysznic w nowoczesnej minimalistycznej łazience

Złote dodatki w kuchni:

Bateria, uchwyty czy lampy to elementy wnętrza, które przyciągają oko. Tam gdzie występują złote dodatki od razu wnętrze staję się bardziej luksusowe. Złoto dobrze wygląda w połączeniu z bielą, zielenią, granatem, czernią, marmurowymi dodatkami, drewnem – stworzą one zupełnie wyjątkowe i niepowtarzalne wnętrze różniące się od wielu. 

W kuchni nie możemy obyć się bez zlewu i armatury – przy przygotowywaniu posiłków, gotowaniu i sprzątaniu. Chociaż pierwsza woda z kranu popłynęła zaledwie ponad sto lat temu, to od tego czasu baterie uległy znacznym przemianom.

Złote dodatki | Proj: Małgorzata Pniewska
Złote dodatki | Proj: Monika Pniewska

 
Na podłodze w kuchni płytki Aparici Tango

Złota armatura w kuchni | Projekt pracowni Mikołajska Studio
Złota armatura w kuchni | Projekt pracowni Mikołajska Studio
SAS projekt kuchni
Projekt kuchni ze złotymi elementami | Architekt Miskiewicz
Projekt kuchni ze złotymi elementami | Architekt Miskiewicz
Projekt kuchni Sojka & Wojciechowski
Projekt kuchni Sojka & Wojciechowski

 

Różowe złoto króluje od kilku sezonów na biżuterii, zegarkach, telefonach czy nawet na włosach. Zadomowiło się również we wnętrzach – szczególnie w dodatkach. Zagościło przede wszystkim w strefie zmywania! 

Błyszczące, subtelne odcienie złota w ciepłej tonacji harmonijnie uzupełnia delikatne formy aramtury. Różowe złoto na kuchennej baterii może być prawdziwą ozdobą kuchni – zarówno we wnętrzach, w których króluje skandynawski szyk, jak i styl retro czy nawet minimalizm. 

 

ROMANS GLAMOUR Z MINIMALIZMEM – CZY JEST TO MOŻLIWE?

 

Do łazienek luksusowych niezbędnym dodatkiem będzie armatura w odcieniach złota, a do pomieszczeń o bardziej minimalistycznym oraz nowoczesnym charakterze udanie wkomponujesz modele grafitowe. Również miedziane odcienie będą dobrze korelowały z modernistycznym otoczeniem, choć pięknie zaprezentują się także w bardziej strojnych aranżacjach. 

Aramtura Grohe
Aramtura Grohe
Różowe złoto Dornbracht
Różowe złoto Dornbracht
Dornbracht MEM CYPRUM
Dornbracht MEM CYPRUM
Łazienka ze złotą armaturą Dornbracht
Łazienka ze złotą armaturą Dornbracht

Axor Starck V
Axor Starck V

 
Armatura Axor w kolorze złotym

Projekt łazienki Miśkiewicz
Projekt łazienki Miśkiewicz

Ostatnia nasza propozycja aramtury umywalkowej w kolorze złotym to nowość z kolekcji znanej polskiej marki Hushlab. Złota o subtelnym kształcie bateria, która idealnie sprawdzi się w towarzystwie kolorowej ceramiki np różowej. O nowe kolekcje tej marki pytajcie się w salonach Internity Home, Internity Home Łódź i Prodesigne. 

 
Nowa bateria z koleckji Hushlab dostępna w Internity Home i Prodesigne

Złoto z granetm tworzą idealny duet

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Paweł Woźniak

Specjalista // Sanitariaty i łazienka
×

Sylwia Matusiak

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Warszawa

ul. Bartycka 24/26 (pawilon 208)

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków