Beże, szarości i granat w nowoczesnych wnętrzach | IH - Internity Home

Beże, szarości i granat w nowoczesnych wnętrzach

Na jaki kolor postawić w mieszkaniu!  Beże, szarości i granaty

Bacznie obserwujemy, które aranżacje zachwycają was najbardziej i sprawiają, że patrząc na nie taki sam efekt chcecie uzyskać we własnych domach. Zwracamy uwagę na to jakie faktury, materiały, kolory są najbliższe gustom czytelników. Jakie wnioski wyciągnęliśmy? Otóż beże, szarości oraz granat okazują się być kolorami na punkcie których większość z was szaleje! Zatem wychodzimy na wprost waszym oczekiwaniom i przedstawiamy porządną dawkę inspiracji i pomysłów na wnętrza w tych właśnie barwach.

Projekt salonu emDesign
Projekt salonu emDesign

Granat to barwa pełna elegancji i wytworności. Jest stanowczym i mocnym akcentem w aranżacji wnętrz. Najlepiej jeśli będzie towarzyszył jej inny kolor, ponieważ zastosowana samodzielnie może przytłoczyć wnętrze i zupełnie pozbawić go światła. Idealnymi towarzyszami będą zarówno, neutralne, jasne i pastelowe kolory, a także intensywne jak żółty czy różowy. Biele, beże, szarości stanowią doskonałą bazę dla granatowego. Wydobędą jego głęboki odcień, dbając jednocześnie o zachowanie przestronności wnętrza.

 

7
Jacek Tryc Wnętrza

Dobrą radą dla rozpoczynających przygodę z kolorem granatowym jest wprowadzenie jedynie drobnych dodatków w postaci dekoracji lub tekstyliów, by sprawdzić czy takie połączenie nam służy. Kiedy będziemy już przekonani, że to barwa właśnie dla nas, możemy wprowadzać kolejne elementy. Fantazyjen fotele i kilka poduszek w odcieniu granatu ożywiają aranżację utrzymaną w beżowo – szarej tonacji.

Wykorzystując w aranżacji odcienie beżu, wprowadzimy do wnętrza harmonię, równowagę i spokój. Ten kolor to strzał w dziesiątkę dla salonów przeznaczonych dla całej rodziny! Jasne odcienie powinny znaleźć się w słabiej doświetlonej części pomieszczenia, ciemne zaś analogicznie – w miejscu, do którego dochodzi najwięcej światła

 

Projekt wnętrza Ludwinowska

Szarości świetnie odnajdą się w różnych stylach, od nowoczesnych minimalistycznych pomieszczeń po eleganckie i wytworne salony. Dzięki połączeniu z granatem aranżacja traci na swej surowości i staje się bardziej przytulna. Wszechstronność szarości sprawia, że jest świetnym tłem dla dodatków w intensywnym kolorze.

Szarości we wnętrzach
Szarości we wnętrzach
Szarości we wnętrzach
Hola Design

Granat to barwa niezmiennie towarzysząca stylowi marynistycznemu, Hampton. Łącząc go z drewnem i przeważającą bielą uzyskamy elegancki, ale nie przesadzony efekt. Wnętrze całkowicie utrzymane w odcieniach beżu powiększy je i ociepli. Warto poeksperymentować z różnymi odcieniami jednego koloru, aby aranżacja nie była zbyt nudna.

 

Komfortowy salon

Tapicerowane meble firmy Sits dostępne w naszych salonach!

Projekt: Miśkiewicz Design; fot.: Łukasz Zandecki

Kuchnia w kolorze granatowym pięknie komponuje się ze szlachetnym szarym i drewnianą naturalną podłogą. Klasa i elegancja sama w sobie.

Werner Studio
Werner Studio

 

 

https://internityhome.pl/salony/salon-z-wyposazeniem-wnetrz-internity-home-warszawa/

 

Zapytaj // naszego eksperta

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków