Kojarzycie komedię ,,Lepiej późno, niż później”? Jeśli tak, na pewno pamiętacie dom, w którym działa się akcja filmu – pełen lekkości, elegancji, luksusu i zarazem przytulności oraz wakacyjnego luzu. Mam wrażenie, że to on stał się inspiracją dla rzeszy ludzi do tego, aby zaaranżować swoje cztery kąty właśnie w takim klimacie. Jesteście ciekawi jak osiągnąć taki efekt? Zapraszam do wpisu, bowiem to tu zdradzam tajniki aranżacji w stylu hampton! 

 

styl hampton

Jadalnia w stylu hampton | proj. Katarzyna Kraszewska

 

Styl hampton w punktach

Nazwa stylu pochodzi od miejscowości nadmorskich kurortów – East Hampton i Southampton. Jego wygląd zawdzięczamy wakacyjnym domom, które tam powstają. Ze względu na to, że wolny czas spędzają tam ludzie zaliczający się do tak zwanych nowojorskich elit, łączą w sobie luksus oraz wakacyjny luz. Jak osiągnąć taki efekt? Poznajcie główne wyznaczniki wnętrz urządzonych w klimacie hampton!

 

Styl hampton to swoista mieszanka różnych kierunków

Styl hampton to swoista mieszanka różnych kierunków

Zlewy ceramiczne Shaws of Darwen doskonale pasują do kuchni w stylu hampton

 

Plażowa kolorystyka

Pierwszą kwestią, jaką należy zaznaczyć jest charakterystyczna kolorystyka. Gdy wejdziemy do domu urządzonym w klimacie hampton, przywita nas duża doza niebieskości, błękitów i turkusów. Oprócz kolorów morza, znajdziemy tu dużo bieli i szarości oraz barwy piasku, czyli całą paletę beżów.

 

Kolorystka wnętrz urządzonych w klimacie hampton | proj. Katarzyna Kraszwska

Kolorystka wnętrz urządzonych w klimacie hampton | proj. Katarzyna Kraszwska

proj. emDesign

proj. emDesign

 

Mariaż stylów

Inną bardzo ważną kwestią  jest swojego rodzaju eklektyzm panujący we wnętrzach mieszkań zaaranżowanych w tej stylistyce. Przejawia się on w łączeniu bardzo różnych materiałów, które na pierwszy rzut oka mogą do siebie nie pasować, jednak w rezultacie tworzą spójną kompozycję i efekt o jaki nam chodzi – swobodną elegancję. 

 

proj. Anna Koszela

proj. Anna Koszela

 

Wszystko za sprawą wysoko – połyskowych materiałów, takich jak szkło i srebro. Dla urozmaicenia aranżacji możemy zdecydować się na antyki, a nawet „ludwiki” oraz pikowane pufy i fotele. Luz i pożądaną przytulność osiągniemy wprowadzając do wnętrza miękkie meble, tapicerowane wysokiej jakości tkaninami oraz przedmioty wykonane z plecionki rattanowej lub wiklinowej. Wisienką na torcie będzie bielone drewno, które możemy zastosować nie tylko na podłodze, ale też na suficie. 

 

Styl eklektyczny we wnętrzach

 

Styl hampton

Styl hampton

styl hampton

proj. SAS Wnętrza i Kuchnie

 

Dodatki w marynistycznym stylu

Pożądanego luzu wnętrzom dodadzą dekoracje w marynistycznym stylu. Mogą to być muszelki zebrane na plaży, które potem wyeksponuje w ładnym szklanym naczyniu, charakterystyczne pasy, żyrandol udający ster statku, kotwice, a nawet liny, z których samodzielnie wykonamy dekoracje. 

 

proj. Katarzyna Kraszewska

proj. Katarzyna Kraszewska

styl hampton

proj. emDesign

 

Charakterystyczne wzory

Dopełnieniem całej aranżacji będą charakterystyczne dla tego kierunku wzory, takie jak koniczyna marokańska, krata, pasy czy modne sześciokąty, profesjonalnie nazywane heksoganami.

 

 

Te motywy możemy wprowadzić za pomocą poduszek, zasłon, pledów, dywanów, płytek, rolet rzymskich itp. Wszystko zależy tylko od naszej inwencji twórczej i kreatywności. Pamiętajcie tylko o tym, aby nie przesadzić, bo całość ma tworzyć lekką i przyjemną aranżację. 

 

Koniczyna marokańska w naszych czterech kątach

 

proj. Katarzyna Kraszewska

proj. Katarzyna Kraszewska

proj. Katarzyna Kraszewska

proj. Katarzyna Kraszewska

Zapytaj naszego specjalistę >>

 
Podoba Ci się artykuł? Udostępnij →

Zapytaj // naszego eksperta

Barbara Kędzierska

Specjalista // Meble
×

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Dorota Ryszkiewicz-Grycel

Specjalista // Podłogi drewniane
×

Joanna Siarecka

Specjalista // Tekstylia, dekoracje okienne
×

Karol Gruszka

Specjalista // Tapety, sztukaterie, wykładziny, dywany
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Składowa 22, Kraków