Lustrzane płytki na ścianie w kuchni
SAS architekci

Lustrzane płytki na ścianie w kuchni

Lustrzana kuchnia idealny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

Sposobów na oryginalną aranżację kuchni jest naprawdę wiele. Możecie wybrać nietypowe barwy frontów szafek, możecie postawić na fakturę do nich wykorzystanych lub na geometrię i wzór. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i odwagi na to, by zaprojektować nieszablonową przestrzeń. Jednym z ostatnio bardzo modnych sposobów na ciekawe zmiany w klasycznym projekcie kuchni są lustrzane płytki.

Myśleliście kiedyś nad takim rozwiązaniem? Pokażemy Wam kilka realizacji, które je wykorzystują.

Zapraszamy!

SAS architekci
Kuchnia z lustrzanymi płytkami metro projekt pracownia PePe
Kuchnia-proj.-Eg-Projekt
Kuchnia-proj.-Eg-Projekt
Kuchnia projekt Katarzyna Kraszewska
Płytki Inthetile
Płytki Inthetile

Jaki blat wybrać do czarnych szafek w kuchni – zobacz!

Lustrzane płytki przyciągają wzrok przede wszystkim dzięki swojej niezwykłości, sposobie odbijania otoczenia i światła. Rozjaśniają każde pomieszczenie, dodają mu szyku i elegancji. Możemy położyć je na całej płaszczyźnie ściany, ale również na mniejszych jej fragmentach – wszystko zależy od koncepcji, na którą się zdecydujemy. Bardzo często decydując się na nie projektanci rezygnują z górnych szafek w kuchni. Nic w tym dziwnego! Chcemy, by błyszczącej powierzchni było jak najwięcej i by cieszyła oko każdego gościa.

Płytki Inthetile

Pamiętajcie jednak, że lustrzane płytki nie kończą się na srebrnym ich wykończeniu. Są one co prawda najczęstszym wyborem, ale coraz chętniej sięgamy również po inne ich zabarwienia. Złoto, brąz, miedź i róż – to są kolory, które zajmują pozostałe miejsca na podium błyszczących płytek. Złote płytki dodają aranżacji loftowego wykończenia, miedziane i różowe zaś pozwalają na kobiece szaleństwo.

Płytki Inthetile
Płytki Inthetile ANGLES 3D Rose Gold Gloss

A skoro mowa już o miedzianych płytkach z nutką różu, to spójrzcie tylko na zdjęcie wyżej. Czy nie jest to kwintesencja kobiecej delikatności? Barwa takich płytek wspaniale współgra z kremową bielą, różem i kolorem piasku. Możecie dodać do nich również nieco oryginalnego kształtu, wypukłości i wzoru.

A skoro o kształcie już mowa, dokładnie przemyślcie na jaki chcielibyście postawić. Jest naprawdę wiele modeli, a co za tym idzie i ogrom możliwości. Możecie zdecydować się na kształt klasycznych, vintageowych kafelków, na coraz modniejsze heksagony, na wzór arabeski, łezek lub wzór wielokątów o różnych rozmiarach i liczbie ścian.

Płytki Inthetile

Nietypowe płytki nie kończą się na samym kształcie Do oryginalnych wyborów należy również decyzja o położeniu bezbarwnego materiału na ścianę nad blatem. Chodzi nam oczywiście o przeziernym szkle, które może być wybrane w formie jednolitej płyty, ale również (jak w tym przypadku) w kształcie klasycznych wzorów płytek. To świetna myśli i bardzo oryginalna koncepcja. Będzie pasować szczególnie dobrze do wnętrz aranżowanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i skandynawskim.

 

Ważnym faktem wartym podkreślenia jest to, że wybór podobnych płytek o lustrzanej, złotej, czy miedzianej barwie najodpowiedniejszy wydaje się podczas projektowania kuchni w stylu klasycyzującym. Wspaniale podkreślają one inne, szlachetne materiały takie jak malowane drewno czy kamień, wprowadzając urozmaicenie do projektu jednocześnie nie bałaganiąc go. Poza tym nie jest przypadkiem, że na wszystkich przedstawianych Wam przez nas fotografiach błyszczące płytki sąsiadują z czarnymi lub białymi meblami. To właśnie w ich towarzystwie wyglądają one najkorzystniej.

To, że płytki takie wyglądają szczególnie dobrze we wnętrzach aranżowanych w stylu klasycyzującym naturalnie nie wyklucza innych rozwiązań. Przykładem jest projekt, którego zdjęcia realizacji widzicie więcej. Mnóstwo w nim koloru i radosnego szaleństwa. Jak widać i na takich obrazkach lustrzane płytki sprawują się fantastycznie! Odbijają światło i kolory niczym dyskotekowa kula. Być może to właśnie ona była inspiracją dla tego mieszkania?

Jak podobają się Wam propozycje przez nas zaprezentowane? Zdecydowalibyście się na użycie w kuchni lustrzanych płytek? A może macie pomysły na inne, nietypowe rozwiązanie? Według nas pomysł rozjaśnienia pomieszczenia w ten sposób, jest bardzo ciekawy i warty rozważenia. Kto wie, może podczas najbliższego remontu ktoś z nas weźmie podobne rozwiązanie pod uwagę.

 

 

 

Zapytaj // naszego eksperta

Bernadeta Zawadzka

Specjalista // Płytki
×

Zobacz // próbki i ekspozycję

Internity Home Warszawa

Duchnicka 3, Warszawa

Internity Home Łódź

Wróblewskiego 19a, Łódź

Prodesigne Kraków

ul. Praska 47, Kraków